Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, ti hogy reagálnátok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ti hogy reagálnátok, ha a leendő feleségetek kijelentené, hogy semmilyen formában nem hajlandó felvenni a neveteket, és a közös gyerekeiteknek is a saját vezetéknevét szeretné adni?

Figyelt kérdés
A kérdés egyelőre pusztán elméleti, a párommal még sem esküvőt, sem gyereket nem tervezünk (elég korai is lenne), de már kamasz korom óta tudom, hogy én semmilyen körülmények között nem szeretnék valamilyenné, de még csak kötőjeles sem lenni, és a gyerekeimnek is szívesebben adnám a saját vezetéknevem (az utóbbiból kész vagyok a kötőjeles kompromisszumra). A kérdés az, hogy a mai férfiak mennyire nyitottak erre?

2018. okt. 15. 09:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
22%
Ha egy arisztokrata nevű nőnek derogál felvenni a párja egyszerű polgári, vagy paraszt nevét, akkor menjen hozzá egy arisztokratához, undorító ami itt folyik. Ezt mondom úgy, hogy van főnemesi felmenőm, de hányinger ez az érvelés.
2018. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
82%

De akkor ennyi erővel most a pasiknak van előjoguk. Ha valakivel összebarátkozom, evidens, hogy megtudja a nevem, de anyám nevét nem szokta kérni, csak a hivatal.


Nagyon furi, hogy itt az egyenlőséget elnyomásnak látjátok.

2018. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
18%
És hogy legyen ebben egyenlőség? Mondom a kötőjeles megoldás a világ leghosszabb neveit idézné elő rövid időn belül. Amúgy meg a nő is az apja nevet használja, ha az anyjáét adná tovább ő is az apjáét, így is úgy is a férfiak nyertek ezt a harcot, eleve ezeket a neveket is ok találtak ki, ez már eldőlt réges-rég, logika nem lenne az ötleteitekben.
2018. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
73%
Még mi sem vagyunk házasok, de már én is mondtam a páromnak, hogy megtartom a nevem. Meglepődtem, de ez nem érdekelte különösebben, az én nevem, hívjanak úgy, ahogy én szeretném. A gyereknél pedig én is a kötőjeleset szeretném, mert az én gyerekem is, ne csak az apja nevét viselje (plusz nincs fiúgyerek a rokonságban, szeretném továbbvinni a nevet). Igazából ez a téma se hatotta meg különösebben a párom, amíg az ő neve itt ott van, addig neki megfelel. Mondjuk lehet, kénytelen leszek "engedni", mert ha egymás mögé tesszük a vezetékneveinket, borzasztó nehéz hozzá illő keresztnevet találni. De ez még messze van.
2018. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
94%

#15: kamu.


Egy hazassagbol szuletett osszes gyereknek ugyanazt a vezeteknevet lehet csak adni. Tehat ami az elso, az a tobbie is.


"Szeretném a saját gyerekeim a saját nevemre venni"

Es ha a feleseg is?

2018. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
29%
Pont nem érdekelt milyen vezeték neve lesz, nem nekem kell azzal a névvel írni. Viszont a gyerekek nevéhez rakaszkodnék. Mi követtük a hagyományt és az én vezeték nevem kapták de itt fel sem merült ez a kérdés. Szerintem a te felállásodban a későbbiekben "mások" számára félreérthető lesz hogy miért nem az apjuk vezetéknevét kapták a gyerekek. Megindul majd a találgatás hogy "ki is az IGAZI apja" a gyereknek.
2018. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
31%
Biztos hogy a gyerekednek csak a te neved akarod? Gondold el mit hoz magaval. Egy iskolàban, mindenhol azt hiszik nincs apja.
2018. okt. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
18%
Nálunk először az én nevemet kapta, mert nagyon ritka. De tényleg mindenhol lesajnáltak, hogy nincs apja a gyerekemnek, így kötőjeles lett a gyerekek neve.
2018. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
88%

szerintem is legyen mindenkinek az a neve, amit akar. gyerek vezetéknevénél is ugyanannyi joga van az egyiknek meg a másiknak.

azért kérdezik az anya nevét mindenhol, mert az 10000000%, hogy kicsoda. most amiatt hogy a nő tud szülni, és ezért az anyja neve van mindenhol, kussoljon ha a gyereknek kell nevet adni?

amúgy meg engem nem érdekelne milyen nevet kap. akivel közös gyereket vállalok, ott nincs ilyen versengés, meg elnyomás, meg f aszom tudja. olyan emberrel eleve össze se jönnék, akinek ilyen a gondolkodása.

2018. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
84%

Spanyoloknál mindkét vezetéknevet megkapja a gyerek. Még egyben vannak.


Az meg milyen indok, hogy felnőttként is a többieknek csinálunk dolgokat, hogy ne szóljanak le? Mert ha a szomszéd néni megkérdőjelezi, ki a gyerekem apja, akkor a családunk tönkremegy bele, kevésbé fogjuk szeretni egymást, és sírva rohanunk a hivatalba, hogy "de MUSZÁJ tudniuk senkiknek, hogy mi a helyzet velünk?!"

2018. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!