Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Testi vonzalom és a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Testi vonzalom és a házasság?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy 15 éve élek együtt a feleségemmel, Ő 38 és 43 éves vagyok. Van egy gyerekünk, biztos egzisztenciánk, lakás, autó. Mondhatni semmi problémánk nincs.

Viszont a testi vonzalom, az intimitás, vagy az ezeket megelőzendő viccelődések, játékok teljes hiánya jellemez minket. Vagyis a feleségemet. A szexuális életünk kimerül havi 1 maximum 2 előre betervezett kötelező "akcióból", persze ez is csak miattam. Én ezt megalázónak érzem, mivel egyáltalán nem akarja, így az van, hogy valahol csak kényszerből teszi meg, természetesen az ezzel járó totális passzivitással.

Viszont nekem egyre jobban szükségem lenne arra a gátlások nélküli, felszabadult és természetes érzésre, ami az intimitás alapja lenne. Maga a testiség is hiányzik, de leginkább az az érzés, hogy kellek a páromnak. Pillantás, mozdulat, gesztus, meglepetés stb.

LEhetőségem lett volna félrelépni, sőt, egy céges továbbképzésen a 10 pontos kolléganőm némi alkoholos befolyásoltság alatt rámmászott este... egy szál tangában. Nem tettem meg. Néha bánom, de nem vagyok az a megcsalós félrelépős fajta.


Viszont ma már ott tartok, hogy jövet-menet állandóan a nőkön legeltetem a szemem, és folyamatosan szexuális vonzalmat érzek feléjük, a gondolataim is kb. csak erről szólnak. Már a válás is megfordult a fejembe, viszont azankívül az ég világon semmi problémám nincs a házasságommal. Mondhatni célba értünk, megvan mindenünk. A válás egy katasztrófa lenne ezen a téren, ráadásul beállhatnék a 40-es magányos férfiak táborába, mondhatni 3 lépés hátránnyal.


Volt, vagy van valaki aki hasonló problémával küzd? Mi lenne itt a megoldás? Egyszerűen nem látom a fényt az alagút végén.



2018. nov. 17. 14:33
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Persze, joga van a feleségnek nemet mondani, joga van minden szexuális kapcsolatot visszautasítani, joga van elválni. Csak egy házasság mondjuk szerintem nem ebből áll. Az, hogy a másik igényeit ne vegyük figyelembe (lényegtelen melyik oldalról), ne áldozzunk magunkból a másik boldogságáért, ne törekedjünk kompromisszumra, dobjuk el a másikat az első adandó alkalommal, amikor nem 100%-ban a mi akaratunk érvényesül (vagy teljesen kihűl a kapcsolat, mert csak a saját akaratunk érvényesül) nem feminizmus(ok), hanem szimpla önzőség.


A kérdésre válaszolva én is azon a véleményen vagyok, hogy a feleségednek azért nincs igénye a szexre, mert az előtte lévő dolgok nincsenek teljesen rendben. Ti vagytok legalább olyan kapcsolatban, mint amilyennek a feleséged az esetleges későbbi férfibarátját leírta? Kényezteted eleget a lelkét? Elég közeli, intim a kapcsolatotok? Szárnyal a feleséged a boldogságtól, hogy együtt vagytok? Töltötök kettesben elég minőségi időt? Szerintem nagyon sok nő bugyijába a lelkén keresztül vezet az út, talán itt is megoldás lehet ez.

Persze még ekkor is két ember kell a kapcsolathoz, de ahhoz, hogy működjön legalább az egyiknek lépnie kell.

2018. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

szerintem ez a feleség boldogtalan, azért nem megy neki a szex sem.


hagyni kéne a válást.


értem, hogy van amikor kepeszteni kell egy házasságért, azonban azt gondolom, hogy nem feltétlenül mindegyikért kár, és szépen el lehet válni.


a neje most 38, pár éven belül ő már nehezebben fog új partnert találni, most van a legjobb pillanat elengedni.


két boldogtalan ember ez, nem házaspár. csak papíron.

2018. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Fish1 ***** válasza:
100%

Az nem világos nekem, hogy ő mindig ilyen volt a szexualitás terén, hogy nem érdekli a dolog, vagy csak egy ideje van ez?

Az, hogy azt gondolja, hogy a nők 99%-a csak szenved a szex miatt, nem valós szerintem. Mármint nincs igaza. Viszont valaminek kellett történnie az életében, ami miatt ezt így gondolja. Molesztálta valaki korábban? Vagy volt valami nagyon negatív szexuális élménye?

Már hogyne kívánnák a nők is a szexet negyven felett? Attól, hogy ő ilyen, még nem fogja mindenki ugyanezt gondolni.


Egy válással miért hagynád el a gyerekedet? Ez nem a gyerekről szól, hanem rólatok. Attól, hogy váltok és külön mentek még ugyanúgy találkozhatsz vele, megegyezés kérdése.

Egy ház csak egy ház, bármi egyéb vagyontárgy pedig csak egy vagyontárgy. Ezek olyan dolgok, amiket használsz az életedben, de mikor távozol ebből a földi létből, nem viszed őket magaddal. Ellenben a lelki dolgaidat igen. Fogalmazhatnék úgy is, hogy az érzéseid és gondolataid mindig veled vannak, ellenben a tárgyak vagy egy ház nem. Melyik a fontosabb? A házat tudod pótolni, de egy összetört és megfáradt lelket nehezebb újra összerakni. És a helyzet jobb nem lesz a házasságodban, mint látod.

A komplett életedet nem kell feladni, hiszen a válással nem halsz meg, utána kezdődik csak az élet! Lehetőséget adnál magadnak is meg a feleségednek is arra, hogy ki -ki megtalálja a hozzá illő párt és ne kelljen szenvednie egyikőtöknek sem. Sőt minden jóra fordulhat.

Az emberek félnek a változástól, pedig ami rossznak látszik, az valójában jó.

Miért kellene beállnod egy homogén férfimasszába? Ha elveszted az egyéniségedet,elveszted önmagad. Légy az, aki vagy, ne érdekeljen, hogy mások milyenek. A társkeresés szerintem ebben a korban is úgy működik, mint korábban. És ezt teheted a gyerek életének egyengetése mellett is. Egyik nem zárja ki a másikat. Értem, hogy csalódott vagy, de szerintem sötétebbnek látod a helyzetet, mint amilyen az valójában és némi önsajnálatot is érzek az egészben részedről.


Attól, hogy szerinted a gyerek nem lát semmit, még nem hülye és érzi azt, hogy valami nem stimmel. A feszültséget, a semlegességet, a beletörődést, vagy épp a lelki szenvedést. És ez mind minta előtte, amit akaratlanul is le fog másolni, ezért is lenne érdemes megoldani a helyzetet pl egy válással.


Szóval szerintem lépjetek tovább, mert vergődni nincs értelme.

Ja, a szívritmus zavarod pedig nagy valószínűséggel a probléma okozza. A betegségek nem csak úgy random jönnek, még ha sok ember hiszi is ezt, hanem a lelki problémák fizikai megnyilvánulásai. Ilyenkor tulajdonképpen kiabál a lelked, hogy valami nagyon nincs rendben, mivel már jó ideje megy ez és a megérzéseidre nem hallgatsz. A szív pedig az érzelmek és a szerelem, szeretet központja, nem véletlenül tapasztalatod ezt a jellegű elváltozást.

2018. nov. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!