Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha egy házasságban nem működik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy házasságban nem működik a szex, akkor annak már vége van?

Figyelt kérdés
Szerintem ez fontos része egy normális, egészséges párkapcsolatnak, ha ez nincs rendben, úgy gondolom eltávolodnak egymástól a pár tagjai, egy idő után érzelmileg is űr keletkezik közöttük. Az önbizalmat is aláássa és hosszú távon elég nagy szenvedés szex nélkül élni. Legalábbis nem hiszem, hogy képes lennék rá. Bár az is lehet, hogy egy idő után ez a normális? Hogy nincs szex egy hosszú házasságban? Vagy egyszerűen lejárt a szavatosságom és már el kell fogadnom ezt? Több, mint 10 éve vagyunk együtt, én 36 éves nő vagyok. Lehet, hogy ennyi idősen már másnak sem kellenék, hülyeség emiatt borítani mindent? Gyerek nincs.
2019. márc. 2. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
A szex soha nem maga a probléma, csak egy tünet. Ilyenkor az egész kapcsolattal komoly gondok vannak. Eltávolodott egymástól a két fél, mert nem dolgoznak a kapcsolaton, nem fektetnek bele energiát minden nap. Ilyenkor sokkal több időt és energiát kell egymásra fordítani, kiszakadni a napi rutinból, újra eljárni romantikázni, randizgatni. És ami még nagyon fontos, hogy beszéljetek erről! Ki mit érez, mi hiányzik neki a kapcsolatból, hogyan tudnátok jobbá tenni. Ilyenkor magát a kapcsolatot kell átformálni, ez automatikusan hozza majd magával a szexet is.
2019. márc. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyanús,hogy egyik fél keresajd szexpartnert.


8—évvel vagyok idősebb és ,15-régebben házas mint te.


A szex a legerősebb kötelék két egészséges ember között.

a+lelki kötődés nélküle eltűnik.


Mi a probléma bővebben?

2019. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az ok részéről: fáradtság. Nyilván fáradt, ahogy én is, mert szétdolgozzuk magunkat, napi 12 órában toljuk, sokszor hétvégén is. De ez mindig így volt, mióta egymást ismerjük, sőt azelőtt is. Mindketten hajtósak vagyunk, mindketten tisztában vagyunk vele, hogy ez a szakmánkkal jár. Ok, hogy nem egy szokványos időbeosztásunk van, de ezt mindenki tudja, hogy ezzel jár. Szóval ez egy kifogás a rosszabbik fajtából.
2019. márc. 2. 15:05
 4/6 Karena26 ***** válasza:
70%

Lehet, hogy tíz évvel ezelőtt bírtátok még a pörgést, de már a 30-as második felében vagytok!!!

Ez nem kamu kifogás, hanem valódi tünet, amitől nem elfordulni kell, és legyinteni rá, hanem odafigyelni!!!

10 éve vagytok együtt, minimum azóta pörögtök ugyanabban a munkakörben. Nem véletlenül mondják azt, hogy 5-7 évente szükséges munkahelyet vagy munkakört váltani, mert óriási a kiégés és az észrevétlen kifáradás mind agyban, mind lelkileg, mind fizikálisan. Ha valaki imádja is a munkáját, és az az élete, akkor is javasolnak a szakemberek 2-5 évenként 6 hónapos kiégés elleni szüneteket: akár munkanélküliként új dolgokkal ismerkedve, tanulva, akár csak láblógatva és friss levegőt szívva, meditálva egy hegytetőn, de mindenképpen hasznos időnként megállni és körülnézni, hogy mi is a helyzet. Vagy éppen kilépve a napi rutin éveket faló mókuskerekéből ellenőrizni, újragondolni a (közös) irányt.

Nektek is eljött az ideje, hogy átgondoljátok egyenként, és együtt is, mi az életetek értelme: most hol álltok a régen kitűzött célhoz képest, és merre menjetek tovább együtt (!).

Semmi baj nincs a házasságotokkal, sőt, kifejezetten jó, ha ilyen életmód és kevés energiabefektetéssel nincs más gond, és még együtt vagytok; csak épp megérett a helyzet a változtatásra, mert már a kapcsolatotoknak több energia befektetésre van szüksége a nullponthoz, mint eddig.

Az, hogy hogyan, miből oldjátok meg annak szükséges plusz energiának az átcsoportosítását, azt csak együtt tudjátok kitalálni.

Sok sikert és további boldog, kielégítő évtizedeket Nektek! ;)

2019. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindegyik sokat segít. Amit kedves Karena mond, nagyon szíven ütött. Csak halkan merem megjegyezni, hogy csak én vagyok a harmincas éveim 2. felében, a férjem a negyvenes éveit tapossa (idén lesz 44 éves). Mostanában sokat mondja, hogy fáradt, régebben sose panaszkodott. Most is gyakran hangoztatja, hogy ugyanúgy imádja a munkáját, de ez a tempó sok. Vett fel maga mellé segítséget, hogy a rutinfeladatok egy részét átvegye, de ez nem sokat ér. Ahogy az évek teltek, egyre több feladat, egyre több felelősség került rá. Haladt a ranglétrán, ezért ma már nagy rajta a nyomás. Amit nehezen visel, az a szakmán felüli plusz feladatok, amik a pozíciójából fakadnak. Azt mondja, ez az, ami kiveszi az energiáját, meg, hogy a valódi szakmára már alig marad ideje, olyan lassan, mint egy menedzser, de ezt nem élvezi, nem ezért választotta ezt a hivatást. Paradox, hogy minél sikeresebb, annál inkább eltávolodik a szakmától a vezetői hülyeségek miatt. És valóban, nem csoda, ha ennyi idősen előbb fárad, mint fiatalon, főleg, hogy több a felelősség és a feladat is. Én még abban a korszakban vagyok, (a korkülönbség miatt), hogy csak az "élvezetes" része jut, a szakma szépsége, amiért az emberek rákattannak, senki vagyok a ranglétrán ahhoz, hogy valódi gondjaim legyenek. Viszont még velem is előfordult, hogy szó szerint összeestem a fáradtságtól. A héten kétszer 12 óra munka között 4 órát aludtam, tegnap ülve elaludtam az asztalnál. Tulajdonképpen kész csoda, hogy így megvagyunk. Viszont ez hosszú távon nem tesz jót se az egészségnek, se a házasságnak. Köszönöm, hogy ráébresztettetek erre! És köszönöm a jókívánságokat, én is minden jót kívánok!
2019. márc. 2. 17:31
 6/6 Andi80018 ***** válasza:
Szex?! Én ilyen öngyilkos életmód mellett max az alvásra tudnék gondolni, vagy harakirire... :-) Ne hülyéskedj már. Szerencsétlen embered is jó, hogy nem full depis. Örül, ha él, nem hogy szexeljen!
2019. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!