Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi alapján döntöttétek el,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi alapján döntöttétek el, hogy felveszitek-e a férjetek nevét?

Figyelt kérdés

Már jó ideje együtt vagyunk és végigjátszottam minden eshetőséget magamban. Már kislány koromban nem tetszett, ha a "né" szó bent van valaki nevében. Így ki van zárva pl a Kovács Jánosné vagy Kovácsné Tóth Éva. (nem ezek a neveink, ezek csak példák).

Maradt a kötőjeles verzió (Kovács-Tóth Éva) , az, ha felveszem a férjem vezetéknevét sajátomnak (Kovács Éva) vagy nem változtatok meg a nevemet.

A kötőjelessel két bajom van, az egyik az, hogy túl hosszú, a másik pedig, hogy a mi vezetéknevünk szerintem nem hangzik jól együtt. Szóval már csak két verzió maradt. Az a helyzet, hogy nekem nem tetszik a párom vezetékneve, ezért azt nem is akarom felvenni, szóval maradnék a saját nevemnél. A párom viszont nagyon szeretné, ha felvennék a nevét. Ötlet?



#Férjezett-névválasztás
2019. ápr. 28. 09:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
78%
A párod is felveheti a te nevedet.
2019. ápr. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
9%

Ne már hogy a férj vegye fel az asszony nevét.

Nem venné fel alapból már nem is kellene bármilyen jól meg is vagyunk

2019. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
36%

Én pedig kislány korom óta fontosnak éreztem, hogy ott legyen a “né”. Büszke vagyok a férjemre és arra az összetartozásra, amit ez a 2 betű is szimbolizál a nevemben. Nálam a Kovácsné Tóth Éva forma lett a nyerő, 10 év alatt sosem bántam meg, imádom a nevem. Nem azért, mert különösen jól hangozna, vagy ne lenne túl hosszú, hanem mert benne van az ember, akit a legjobban szeretek.


Nem tudom, nálatok mi lenne a jó megoldás, mindenesetre nem túl bíztató, ha egy ilyen apróságban sem tudtok közös döntést hozni. 😕

2019. ápr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
6%

Lehettek élettársak is.

32/f

2019. ápr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
87%

A parod elég önző. Te meg mondd azt, hogy szeretnéd, ha o venné fel a neved.



En azért nem fogom, mert eleve 18 betubol áll a nevem, és a rettentő ritka vezeteknevem soha nem fogom lecserélni.

2019. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%

Már miért kellene közös döntést hozni? Az ő neve az ő döntése. A férj véleményét ki lehet kérni, de ez nem közös döntés.


Én a Tóthné Kovács Évát választottam, és megbántam, simán fel kellett volna vennem az ő nevét. Azt is használom amúgy, csak az irataimban van benne a nés változat, de nem úgy mutatkozom be, nem úgy írom alá a céges mailjeimat stb

2019. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha neked nem tetszik az ő neve, akkor ne vedd fel. Ha neked ez a kívánságod, azt a férjednek is tisztelni kéne, elvégre nem tőle kérik, hogy éljen új névvel. Mondjuk nem azt kéne hangúlyozni, hogy az ő neve nemtetsző, hanem hogy ragaszkodsz a leánykori nevedhez.
2019. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
87%
48%: neked nod sincs. És ki akarna felvenni a néved? Kis himsovi incel.
2019. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
92%
Én még nem mentem férjhez, de biztos, hogy nem veszem fel, mert nagyon ritka a családi nevem, szeretném megtartani, viszont ha felvenném, akkor nagyon hosszú lenne a nevem.
2019. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
10%

Aranyosak vagytok lányok ahogy itt májerkedtek, de feleségül végsősoron ahhoz van lehetőségetek menni, aki elvesz/megkér. Nem kötelező összeházasodni, tök nyugodtan lehet kapcsolat enélkül is a kapcsolat.

32/f

2019. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!