Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha felveszem majd a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha felveszem majd a férjem nevét, használhatom így?

Figyelt kérdés

Most nem az igazit írom ide:


Legyen a jövendőbelim:


"Kis Ernő"


Az én nevem legyen:


"Varga Petra"


Ha úgy veszem fel a nevét, hogy: "Kis-Varga Petra" lesz belőle attól függetlenül bemutatkozhatok(akár hivatalos ügyben) szimplán "Kis Petra"-ként?


Tudom butus kérdés, csak nem igazán tudom, hogy működik ez a "névváltás" dolog😅



2019. ápr. 28. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mutatkozol be ahogy akarsz, sajtreszelőnek is hívathatod magad, de hivatalos helyeken azt a nevet kell használnod, ami hivatalosan a neved. Nem is értem hogy merült ez fel benned. Ha nem akarsz Kis-Varga Petra lenni, akkor vedd fel simán Kis Petraként.
2019. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kis Ernőként is bemutatkozhatsz, ha úgy látod jónak, de papírozásnál a férjezett neved használd vagy a leánykorit, ha azt kérik.

32/f

2019. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Felveheted a nevét simán Kis Petraként is, ha úgyis azt szeretnéd használni. Bemutatkozásnál mindegy, hogy melyiket használod, de hivatalos ügyekhez a hivatalos név kell. Ha tetszik, megoldható, hogy különböző helyzetekben két nevet használj, de szerintem egyáltalán nem praktikus. Tapasztalatból mondom, hogy pl. munkahelyen összevissza keverik. Inkább arra változtasd, amit használni tervezel.
2019. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mutatkozol be, ahogy akarsz. Hivatalos ügyekben úgyis okmannyal kell igazolni magad. Hivatalos helyen viszont úgy kell aláírnod, ahogy az okmanyokban szerepel.
2019. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy papírozásnál a "Kis-Varga Petra"-t kell majd a papírra írnom, de ha mondjuk bekutatkozok pl leendő kollégáknak simán mondthatok "Kis Petra-t" is ugye?


Tudom kicsit bonyolult de a kedvesem neve elég tucat az enyém viszont elég ritka emiatt szeretném a kötőjeles változatot. Leírni oké persze a teljeset kell, de szerintem többször mutatkozik be az ember, mint írja le a nevét

2019. ápr. 28. 12:16
 6/14 anonim ***** válasza:

Kollágáknál elég csak a Kis Petra.

Ugyan én pasi vagyok de nekem 3 keresztnevem van (nem tudom mit éreztek a szülők, mikor így döntöttek, de nagyon szar, mikor esetleg papírmunka van, mert ott ki kell írni a teljes neved).

Szóval a lényeg, ha nem hivatalos helyen vagyok, hanem kollégáknak mutatkozom be, vezetéknév és az a név amit használok.

Tegyük fel nekem: Varga Dénes Krisztián Rómeó a nevem, és engem Krisztiánnak hív mindenki, akkor Varga krisztiánként mutatkozom be. Teljesen azért sem, mert gyakran előfordul, hogy az első keresztnevemen hívnak olyankor pedig nem azt használom. Azért egy új melóhelyen meg elég gáz lenne ilyen szitu, hogy szólnának hé Dénes! Én meg csak néznék ki a fejemből, de mégcsak nem is reagálnék rá.

2019. ápr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bármi is a teljes neved, a kollégáid úgyis vagy az egyik, vagy a másik vezetéknevet fogják használni. Nekem is kötőjeles a nevem, de a munkahelyemen senki nem használja a teljeset, csak az egyiket. Jellemzően azt, amelyik elöl áll. A tágabb ismeretségi körömben azok, akik ismertek már a házasságom előtt is, azok használják a lánykori nevem.
2019. ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is kötőjeles vagyok, bemutatkozásnál csak az első vezetéknevemet szoktam mondani. Munkaköröm miatt sokat telefonálok, valszeg senkit nem érdekel, h én “Kis-Varga” vagyok (az enyém am jóval hosszabb), a lényeg a mondanivalóm, nem a nevem - azt az ügyintézés végén úgyis tisztázzuk. Munkán kívüli hivatalos ügyben is rövidítek, csak az aláírásom teljes.
2019. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is kötőjelesen vettem fel a férjem nevét, de úgy szoktam bemutatkozni kevésbé hivatalos helyeken, hogy Kissné Kati. Pedig így vettem fel : Kiss - Nagy Katalin.

Szerintem a helyzettől függ, mennyire illő a hivatalos neveden bemutatkozni.

2019. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ😇
2019. ápr. 28. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!