Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mikor érdemes házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor érdemes házassági szerződést kötni?

Figyelt kérdés

A szüleim ragaszkodnak hozzá, hogy kössünk házassági szerződést, mivel a lakást, amiben élünk, még ők vették nekem évekkel ezelőtt. Én ezt feleslegesnek tartom, mert ha jól tudom, a házasság előtt szerzett vagyon úgyis marad, még ha esetleg válásra kerülne a sor.


Ráadásul a vőlegényem nagyon rendes ember, nem nézem ki belőle hogy egy fillért is elfogadna tőlem. Nem akarom azzal megbántani, hogy ennyire nem ismerem.


Ti mit tennétek a helyemben? Érdemes ezért házassági szerződést kötni?


2019. máj. 14. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Ha felújításnál fizet vagy belefizet, főz, mos, takarít, azt leporolhatja rajtad. Nem feltétlen sikerül, de a francnak járjon bíróságra az ember hónapokig vagy évekig, ha jobb dolga is lenne. Az meg a másik dolog, hogy a házassági szerződés nem egy oldalú szerződés. Elfogadni sem kötelező....

32/f

2019. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Ezért felesleges. A lakás szerződés nélkül is a kulonvagyonod.
2019. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Mindig érdemes. Semmilyen hátrány nem származik belőle.

Ha a kapcsolat örök élet meg egy nap lesz akkor semmit nem változtat, ha meg valamiért nem működik akkor viszont mindent megkönnyít. Rengetegen maradnak benne egy rossz kapcsolatban csak mert közösek az anyagiak. Ezt teljes mértékben meg lehet előzni a szerződéssel.

Amúgy akkor érdemes, ha jövedelemkülönbség van például. De akkor is, ha vannak céljaitok amiket el akartok élni kapcsolattól függetlenül is. Sokkal egyszerűbb ezekre gyűjteni, ha nincsenek közösen kezelve az anyagiak és rendesen átlátjátok.

És nem arról van szó, hogy elfogadna-e valamit tőled vagy nem, hanem, hogy jogilag a fele az övé. Oké, az előzetesen szerzett vagyon ebbe nem számít bele, de minden ami a házasság alatt keletkezik 50-50. Legyen az egy ebédlőasztal vagy 20 millió forint.

2019. máj. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Biztos, hogy nem kotnek hazassagi szerzodest.

Inkabb visszaadnam a szuloknek a lakast, hogy ne pofazzanak bele az eletembe. Mifele ajandek ez igy?

2019. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Amikor nagy vagyonyi különbséggel érkezik az egyik fél a házasságba, szerintem érdemes kötni. Neked már van egy lakàsod. Neki milye van? Szerintem a szüleid kèrése érthető ebben az esetben. Én kötnék a helyedben. Már sok furcsa válást és szituációt láttam az életben. Tekintsd úgy, mint egy biztosítási papírt, amire sose legyen szükség. (De ha mégis, nagyon jól jön) Nő vagyok.
2019. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezért nem érdemes. Külön vagyon. Soha nem lesz közös, 25 év házasság után sem. Ha eladod, akkor az értéke lesz külön vagyon.

A házasságuk kezdetén nálunk is ez volt. Azóta a lakást eladtam, de a mostaniban a tulajdoni arányok nem fele--fele a különvagyon miatt.

2019. máj. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!