Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy házasságnak csak akkor van értelme ha van család és közös gyerek?

Figyelt kérdés
Manapság egyre több embertől hallom ezt a tézist, miszerint addig semmi értelme házasodni amíg nincs gyerek. Nincs kötelező vagyonközösség, nincs papír, csak azért van együtt két ember mert így tartja jónak és kész.

2019. júl. 8. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

És mi van azokkal a párokkal, akiknek nem lehet gyereke és már házasok és a házasságuk alatt derült ez ki?

A házasság mindenki magánügye. Nem attól lesz házasság a házasság, hogy van-e gyerek.

2019. júl. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Én pedig manapság egyre több embertől hallom,hogy nem szeretnének gyereket vállalni.

Olyan prá is van aki nagyon szeretne, mégsem jön össze.


Igen, szerintem is egy család alapja a közös gyerek, közös otthon/együttélés. De lehet együtt élni gyerek nélkül is,csak az a fontos,hogy a két fél megegyezzen abban mit is szeretne.

2019. júl. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Én is egyre többet hallom, hogy az egyik kiforgatja a másikat a közösen megszerzett dolgokból...

Persze ez nem ok a házasságra, de a házasság erre is megoldás.

Én még a régi kor nemzedéke vagyok, amikor még azt tanították nekem, hogy akit szeretek azt vállaljam fel nem csak a rokonaim és barátaim előtt, de Isten és az állam előtt is.

Én magam is jónak találom a házasság intézményét, mert felelősséggel is jár.

Ha jobban megvizsgálod rájössz, hogy aki nem vállalja be, az sajnál a kapcsolatára még 6 honapot és 30e forintot, ennyire nem érzi stabilnak a kapcsolatot. (ennyibe kerül egy válás)

2019. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Ez is egy kisarkított gondolkodás.

A házasság egyik célja természetesen a gyerek születése és nevelése. De nem csak ez az egy cél van. Sőt, a házasság elsődleges célja a férfi és a nő teljes életszövetsége, amíg a halál el nem választ. Ha pl. valakinek biológiailag nem lehet gyereke, az miért ne köthetne házasságot?

2019. júl. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Még a csokot is megadják a haradik gyerek után, mindegy, hogy házasok vagytok vagy sem...


A házasságnak csak néhány jogi következménye van, nagyobbrészt hagyomány. Én pedig nem szeretnék részt venni benne. Tehát a házasságnak gyerek miatt sincs sok értelme, gyerek nélkül meg végképp semmi...


Számomra persze. Akit viszont érdekel ez a hagyomány, vagy szüksége van valamely jogi előnyére (pl házassági szerződés), annak sokat számíthat.

2019. júl. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Engem nem érdekel az állam, istenekben nem hiszek, de szeretnék házasságban élni, viszont gyereket nem akarok. Nem hiszem, hogy egyik a másiknak a feltétele. Vagy akkor vegyék fel a törvények közé, hogy csak babócához jár az eskü.
2019. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Legalább ennyien mondják, hogy gyereket együtt vállalni, és szeretetben felnevelni papír nélkül is lehet. Vagy hogy addig nem vállal gyereket, amíg nem házasok már egy éve, hogy biztos alapokra szülessen. Ugyanúgy azt is sokan mondják, hogy ahol gyerek már van, de esküvő nincs, ott nem is lesz, mert már mindent megkapott a férfi papír nélkül. Sokan még mindig azt mondják, hogy szex sincs, csak az esküvő után.

Szerintem meg mindenkinek igaza van, mert ebben nincs egy egységes, nagy igazság, mindenki olyan elvek szerint él, ahogy ő helyesnek tartja. Amíg a két félnek megfelel, és ugyanúgy gondolják, addig senki más véleménye nem érdekes.

2019. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Annyira túl van lihegve ez a házasság-téma, kötni, nem kötni stb.

Aki akar házasodni, aki,nem akar, ne házasodjon! Mit kell ezen ennyit filózni? Mások a preferenciák, igények. Aki nem akar,úgyse fog, akkor minek azzal foglalkozni hogy más ember miért teszi.?! Fordítva ugyanez.

2019. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Az én szememben a házasságnak ebben a formájában soha nincs értelme. Egyszerűen nem értem, hogy egy fecni egy kis tintával miért változtat bármin is...

Aki meg azzal jön, hogy vállaljam fel isten előtt a párom... Nos én se pofázok bele más hitébe/vallásába. De engem nem izgatnak ilyen téren a babonák.

Az állam meg egyenesen kapja be. :D Pont nem érdekelnek a társadalmi elvárások...

30/F

2019. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem kêne , hogy gyerek függő legyen a hàzassàg. De kinek mi...

Mi a hàzastàrsammal ketten vagyunk egy csalàd , 9 éve együtt, 7,5 éve hàzassàgban, ami mindkettőnknek fontos volt, gyerek nem kell egyikünknek sem. Soha. Nem ezen múlik a csalàd. Rég rossz ha igen.

Elég szomorú ha az emberek addig nem gondoljàk magukat egy csalàdnak ( vagy màsok őket) a pàrjukkal, amíg nem szaporodnak. A hàzassàg pedig egy vàlsztott kapcsolati forma. Törvényes. Ezzel hivatalosan egymàs hozzàtartozói lesztek. Akinek ez nem fontos , marad pasim csajom kapcsolatban, szíve joga. A baràtnőddel, pasiddal is vàllalhatsz gyereket, ma màr senki nem néz le emiatt, max az idősebbek esetleg. De azzal nem kell foglalkozni. Gyerek miatt hàzasodni nem a legjobb ötlet. Kinek jó érzés az ha azért veszik el mert jön a gyerek, vagy màr megvan? Csak ha 2 ember érzi is azt, hogy tényleg egymàsért kötik össze az életüket. Akkor van értelme igazàn hàzasodni.

Nem a gyerek megléte teszi a csalàdot, hanem az egymàs irànti érzelmek és összetartàs.

2019. júl. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!