Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megcsalás. Ti mit csinálnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Androméda89 kérdése:

Megcsalás. Ti mit csinálnátok a helyemben? Elmondjam nekik amit tudok? (hosszú)

Figyelt kérdés

Adott 2 nő és egy férfi, 30-40 közöttiek. A férfi más városban távol a menyasszonyától (4 éves kapcsolat) új munkahelyen dolgozik. Az új munkahelyen azonnal meg akarja hódítani az egyik kolléganőjét. A kolléganőnek azt mondja, hogy már régóta szakított a barátnőjével és most már családot szeretne. 1 hónapon belül össze is jöttek, munkán kívül is mindig együtt voltak. Mindeközben a menyasszonyával is folyamatosan tartotta a kapcsolatot telefonon/Facebookon a férfi. Mindkét nőnek azt mondta végig, hogy szereti, vele akar családot alapítani.


A nők nem tudtak egymásról. Viszont mindkét nő valahogyan érezte, hogy valami nem kerek. Miután a férfi hazament hónapok múlva, a menyasszonya végül is kidobta, úgy hogy a nő még nem is tudott róla (még most sem!), hogy megcsalta a párja. Még próbálta magát visszakönyörögni a férfi, de nem sikerült. Folytatta tovább az életét az új kolléganővel, aki nem is tudta, hogy mi zajlik valójában a háttérben. Azóta is együtt van a kolléganővel már 1,5 éve a férfi.


Én (30N) ebben a történetben a férfi ismerőse vagyok és mivel sokat utazom, véletlenül ismerem mindkét nőt. Most állt össze a kép miután mindhárom ember történetét megtudtam. Nem tudom mi tévő legyek. Szerintem mindkét nőt csúnyán átvágta ez a férfi ismerősöm. Úgy érzem, hogy a nőknek joguk lenne tudni az igazságot. Mindkét nő szereti/szerette ezt a férfit és sokat tettek érte. Szerintem egyik nőt sem érdemli meg ez a férfi ismerősöm. 4-5 hónapon keresztül élt kettős életet a férfi, és annak is a menyasszonya vetett véget úgy, hogy kidobta. Nem a férfi döntése volt. A kolléganő pedig úgy ment bele jóhiszeműen a kapcsolatba, hogy a férfi régóta egyedülálló.


Megkérdeztem a férfit, hogy miért csinálta ezt és nem érzi-e úgy, hogy átverte mindkét nőt? Miért nem tudott őszinte lenni ezekkel a nőkkel?


Ezeket mondta : szerinte ő nem csalt meg senkit, mert miután együtt volt az új kolléganővel utána már nem feküdt le a menyasszonyával (aki más városban várta haza, túl nagy volt a távolság, nem tudott volna amúgy sem hazamenni hozzá). Szerinte ha lefeküdt volna újra a menyasszonyával, akkor lett volna csak megcsalás.

Azért nem volt őszinte, mert nem akarta megbántani a menyasszonyát és szeretett volna vele lenni. Azért nem volt őszinte a kolléganővel mert tudta, hogyha elmondja neki az igazat akkor SOHA nem fog vele összejönni a kolléganő, mert neki ez erkölcsileg nem elfogadható. Nagyon szeretett volna a kolléganővel IS együtt lenni.


Mind a két nő érezte/érzi, hogy valami nem stimmel a férfival, a kapcsolatukkal. De egyikük sem jött rá a mai napig, hogy mi is történt valójában mert a két nő nem ismeri egymást és a férfi meg többé-kevésbé jól hazudik. Mind a két nő sokat szenvedett a férfi miatt. Magukat hibáztatják. Nem bírom nézni, hogy ezek a nők tönkreteszik magukat egy olyasmi miatt,ami nem is az ő hibájuk. A férfi nem volt tisztességes velük szemben.


A férfit már kértem arra, hogy beszéljen ő a nőkkel, mondja el őszintén mi történt. Nem hajlandó ezt megtenni.Viszont ha én mesélek, akkor durván bele fogok avatkozni ennek a 3 embernek az életébe, pedig csak annyi közöm van hozzájuk, hogy én vagyok a közös ismerősük, és ismerem mind a három fél történtét.


A kolléganővel már a gyereket tervezik, viszont ha később kiderül a megcsalás, akkor a kolléganő valószínűleg kidobná a férfit és inkább egyedül nevelné fel a gyereket. A kolléganőt már régen egyszer megcsalták és mondta a férfinek az ismerkedésnél, hogy emiatt neki mindennél fontosabb az őszinteség. Nem tudom mi lenne az erkölcsileg helyes megoldás. Már egy ideje csak ezen agyalok. A tervezett gyerek érdekében gondolom főleg azt, hogy szólnom kellene.


Szóval ti mit csinálnátok a helyemben? Elmondjam a két nőnek az igazat vagy hallgassak?



2020. ápr. 27. 15:36
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

A volt menyasszony szenved a mai napig mert hiába dobta ki a férfit még mindig szereti.

(ha elmondom neki, szerintem tovább tudna rajta lépni)


Az kolléganő is szenved mert érzi, hogy a párja nem teljesen őszinte viszont ő is szereti a férfit. Ez a nő már túl van egy hosszú párkapcsolaton amiben megcsalták. Utólag derült csak ki. Ez nagyon megviselte. Szerintem ez a nő tudat alatt azt érzi, hogy megint belekerült egy ugyanolyan helyzetbe mint a volt párjával, csak semmi bizonyítéka rá. Már azt hiszi, hogy ő túl paranoiás a múltja miatt.

(ha elmondom neki,hogy igaza van, tényleg megcsalták, akkor véget ér a nő önmarcangolása és az állandó szorongása és ő is tovább tudna lépni egyedül ez a férfi nélkül)


Van bőven bizonyítékom a megcsalásra Facebookon. Képek, üzenetek stb. Ebben a helyzetben én vagyok az aki a "bírót" játszhatja, nálam futnak össze a szálak. Nagyon nagy erkölcsi felelősségnek érzem. Azt nem engedi meg a lelkiismeretem, hogy ne csináljak semmit, ezért is írtam ki ezt a kérdést, hogy tudjam ki mit gondol erről.


Ha rólam lenne szó, én tuti szeretném tudni, hogy megcsaltak-e vagy sem. Miért legyek valakivel, aki annyira sem tisztel,hogy őszinte legyen velem? A megcsalást megalázónak tartom és lélekölőnek. A bizalom és az őszinteség alap kellene hogy legyen. Ezek nélkül családot alapítani/párkapcsolatban lenni kész öngyilkosság.

2020. ápr. 27. 16:47
 12/24 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem te sem tudsz mindent,csak egy részét, én biztos nem avatkoznék bele.

A "mennyasszony" fél évig,vagy tovább várta a férfira,hogy talán hazamegy,addig nem volt szex és szinte nem is találkoztak, és végül szakított a nő a férfival. Nem merült fel benned hogy a nőnek is volt közben valakije,csak kivárt, és mikor látta hogy ez nem megy,akkor váltott? Sosem fekete és fehér a történet, általában szürke,csak árnyalatnyi különbségek vannak, és te ezt nem láthatod át,jobb ha kimarad az belőle, jól nem jöhetsz ki ebből,de igazából mindenkinek beleronditanál az életébe, viszont arra van esély hogy a mostani hölgyel egymásra találtak, és boldogok lesznek.

2020. ápr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
30%
Igaza van aki azt mondja hagyjad. Én is azt mondom. Mi jogon szolgáltatsz te “igazságot”? Azt sem tudod mi az igazság. Kitudja szerencsétlen férfi mit élt át... te pedig kívülállóként mindenkinek tönkrevágnád az életét. Szégyelld magad higy ilyen eszedbe jut.
2020. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%

Én összehoznám a két nőt egy beszélgetésben, aztán majd lerendezik ezt a férget a maguk módján. Annyit mondanék nekik, amennyit tudok, a többi nem az én dolgom.


Én mindig el szoktam mondani az érintettnek az ilyesmit. Ha nem tenném, azzal pártolnám ezt az alja viselkedést, azt meg nem fogom.

2020. ápr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

A férfi úgy akar gyereket vállalni a kolléganővel, hogy a nő már sokszor mondta neki, hogy ha megcsalja valaha is, akkor ő kilép a párkapcsolatból/házasságból és viszi a jövőbeli gyereket is magával, teljesen mindegy, hogy mikor derül ki most vagy 10 év múlva. A férfi azt mondta erre (értsd: HAZUDTA), hogy ő sosem csalná meg, szóval semmi gond nincsen.

(A pénz a párkapcsolatban nem központi kérdés mert a nőnek van jobb anyagi helyzete)


Miért kell a férfinak egy még (szerencsére) nem létező gyerek életével szórakoznia/tönkre tennie? Hazugságra épül a kolléganővel a kapcsolata. Azt hiszi, hogy a végtelenségig tud majd hazudozni? Már most érzi a nő, hogy valami nem OK. Mit tudna mondani a gyerekének miután elválnak, mert kiderült a megcsalás? Hogyan tudna így jó példát mutatni ha fia születne?


A férfi hazugsága/önzősége miatt szerintem a leendő gyerek lenne ennek az egésznek legnagyobb vesztese. A koronavírus miatt most szerencsére tolódik a babaprojekt náluk. A nő őszintén elmondta előre az ismerkedésnél, hogy a megcsalás egy NO GO. A férfi AZONNAL felbonthatta volna a jegyességet és elkezdhette volna a szép közös jövőt a kolléganővel, és akkor nem csalt volna meg senkit. DE NEM EZT TETTE.

2020. ápr. 27. 18:30
 16/24 anonim ***** válasza:
33%
ÉS NEKED EHHEZ MI KÖZÖD VAN.
2020. ápr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Miért számít, hogy te hány éves vagy a történetben?: "Én (30N) ebben a történetben a férfi ismerőse vagyok és mivel sokat utazom, véletlenül ismerem mindkét nőt."

Véletlenül nem te is az egyik pályázó vagy a kiüresedett helyre? Miért akarod annyira elmondani? Annyira lejön az írásodból, hogy szinte rá akarsz beszélni mindenkit, hogy értsünk meg téged, már mindent bevetettél, hogy támogassunk abban, hogy elmondhasd.

Ha tényleg csak ismerős vagy, és tényleg jót akarsz akkor mondd el! De ha te is az egyik szereplő vagy a sok közül akkor lépj le és hagyd a francba az egészet, mert akkor tuti nem a jószándék vezérel téged.

2020. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Gondoltam megelőzöm a "kislány ne szólj bele a felnőttek dolgába" kommenteket, ezért írtam ki az életkort és a nemet. Amúgy meg régóta vagyok együtt a párommal, és mivel mi is tervezzük lassan a babát, ezért eléggé szíven ütött engem ez a történet. A gyermekvállalás miatt vagyok elfogult. Beszéltem mind a két nővel és őszintén szólva nagyon sajnálom őket. Szeretnék segíteni, de tudom, hogy "a pokolba vezető út jó szándékokkal van kikövezve" ezért addig semmit nem csinálok amíg meg nem hallgattam rengeteg ember véleményét. Nem akarok senkit rávenni semmire. Véleményeket kérek, mindegy hogy nekem igazat ad vagy sem.
2020. ápr. 27. 19:20
 19/24 anonim ***** válasza:
52%
Én elmondanám a jelenlegi párjának. Ne tegye tönkre az életét,ne vesztegessen éveket egy ilyen gerinctelen emberre.
2020. ápr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
48%
Közöd semmi. Nyomorúságos annak az élete, aki ilyenekkel foglalkozik. Én inkább arra törekednék, hogy ilyen gondolkodással legyen egy olyan kapcsolatom, amiben nem pontosan ugyanígy viselkedek. Az ilyen árulkodó nők többnyire a saját kapcsolatukat is ezzel a tragikus szemlélettel viszik a semmibe. Ismerek ilyet, nem egyet. Ha ismernélek és ezt elmondanád nekem, akkor megszüntetném veled a kapcsolatot.
2020. ápr. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!