Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megcsalt, szakítottam, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalt, szakítottam, de tönkre tette az önbizalmamat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

26/N vagyok. 2 éve szakítottam az exemmel.

Totál tönkretette a pasi az önbizalmamat, és azóta szorongok, pszichológushoz is járok.


Folyton beszólogatott. Heti rendszerességgel kaptam, hogy milyen száraz a hajam, milyen pufók az arcom, és majdnem minden héten megjegyezte, hogy szerinte híztam (pedig nem híztam). Ha sok sminket viseltem az volt a baja, ha kivágott felsőben voltam az...egyszóval MINDEN. A szexuális életünk sem volt rendben, mert sosem volt jó amit csinálok, nem tudott elmenni.

Aztán mint kiderült, egy éven át csalt egy lánnyal. SZakítottam.


Viszont azóta evészavarom van, és önbizalomhiányom. Mint írtam járok orvoshoz, de ez már nem állapot. Minden nap mérem magamat a mérlegen napi 6x, mert rettegek, hogy meghízok. Sportos alkatom van, csak neki az extra gebe lányok tetszettek. Tényleg napi 6x mérem magamat, és tudom, hogy nem egészséges. A másik meg a hajam meg az arcom. Addig mondogatta, hogy pufi az arcom, hogy azóta ha tükörbe nézek nem azt látom amit kellene. Anyukám és az ismerőseim is mondják, hogy különleges szépség vagyok, idegenek is dicsérnek, viszont amióta így lerombolta az önbizalmamat, én nem látom szépnek magamat. Ha tükörbe nézek, nem azt látom, amit kellene, és folyton posztolgatok magamról képeket a közösségi oldalakra, hogy dicséreteket kapjak, mert annyira igénylem. Ha valaki annyit mond, hogy száraz a hajam, rögtön elbőgöm magamat. Ez nem normális mostmár. 2 éve szakítottunk, azt hittem rendbe jövök, és nem.

Ismerkedni sem tudok férfiakkal, mert rögtön szorongok, hogy csúnya vagyok.

Mint írtam, orvoshoz járok, de azért írtam ki a kérdést, hogy akivel volt hasonló, hogy tette helyre magát? Mit csinált? Hogy tudnék végre rendbe jönni? Két év önsanyargatás elég volt, és most az térített észhez, hogy megint erősödik az evészavarom.


2021. jún. 1. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

uh, ez tényleg nagyon komoly, sajnálom ami veled történt, egy igazi kis ge.i fos az exed..


szerencsére soha nem voltam ilyen helyzetbe, nem tudok tapasztalatot mondani, de az biztos, hogy szakember segítségére van szükséged. azt írod, orvoshoz jársz..milyenhez? a pszichológus nem orvos, neked pedig az kellene

2021. jún. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon gáz egy pasi lehetett, sajnálom hogy így tönkretett téged!


Valami radikális lépés nem segítene?


Én a helyedben tuti levágnám a hajamat tüsire, felgyújtanám a mérleget, és letakarnám a tükröket addig, amíg nem jövök helyre.

De ez én vagyok, én a radikális lépéseket szeretem :)


De ha nem is akarsz extrém lenni, az ég szerelmére, dobd ki a p*csába a mérleget. Nincsen rá szükséged.

Esetleg próbálj ki egy új receptet minden héten :)

2021. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Probalj meg masik pszichologust keresni, nem mindenki jo szakember, akinek van papirja.
2021. jún. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Én is úgy gondolom, ha a pszichológus két év alatt semmilyen eredményt nem ért el, érdemes mást választani.
2021. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Önbizalom, önértékelés két helyről jöhet; bentről és kintről.

Bentről neked egyelőre nem fog működni. Képtelen vagy elhinni, ha jó irányba mennek a dolgok.

Tehát maradt a külső megerősítés: család, barátok, ismerősök, kollégák. Próbálj minél több időt eltölteni velük, aktívan keresni a társaságukat. Lásd meg bennük a jót és vegyed észre amikor bókolnak. Az is nagyon hatásos, ha új ismerősöket szerzel és általuk éled ezt meg. Ehhez kéne keresned egy közösségi hobbit.

2021. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a közösségi oldalakat mellőzzed. A pont, hogy ellenedre hat. Sok kamu dicséret, olyan emberektől akiket az sem érdekelné, ha holnap kiugranál az ablakon... Élőben keressed a megerősítést!
2021. jún. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Csinos vagy.
2021. jún. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudom mit érzel, mert én is ebben a cipőben jártam. Nagyon sokáig szenvedtem, aztán csak az ídő segített. Ma már gyűlölöm amit ő harcolt ki magának a sok hazudozásával és jobb ez így,mert valójában ilyenkor ismered meg az igazi énjét az embernek. Semmi nincs ok nélkül! Fel a fejjel és mostmár tedd azt amit akarsz, hiszen szabad vagy! Az ídőhöz meg kitartást kívánok!
2021. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Fuhh nem is tudom mi a jó tanács. Voltam hasonló helyzetben de az az igazság hogy nálam ez addig fajult, hogy megcsaltam őt, a főnökömmel. Rengeteget beszélgettem a szeretőmmel, látta a vívódásomat, elmeséltem neki, hogy mi van otthon.. mondta hogy a pasim egy idióta, iszonyú szexi vagyok és ő kb még egy feles erejéig tudja tartani a szimplán támogató barát énjét. Úgyhogy kikértem magunknál még két felest aztán elmentünk a lakására. Igazából ő tette helyre az önértékelésemet, újra nőnek éreztem magam. Vele végül nem lett komolyabb folytatás, és egy idő után szakítottam az akkori pasimmal.. később a férjemmel már úgy találkoztam, hogy újra rendben voltam.

Szóval nekem egy szerető kellett akkor ehhez.

2021. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy kifogtál egy ilyen semmirekellő embert. A baj vele volt, nem veled, az ő kisebbségi érzését próbálta kivetíteni rád, ettől érezte magát többnek.

Első lépésként hajítsd ki a mérleget. Te tényleg!

Aztán hallgass azokra, akik igazán szeretnek, a szüleidre, testvéreidre. Nem tudom, hogy sportolsz-e valamit, ha nem, kezd el pl futni, ez jó önbizalom növelő, vannak jó futós csoportok, lépj be, jó a társaság, befogadó, támogató.

És legfőképp gondolj arra, senki nem tökéletes, nem is kell annak lenni. Nyugodtan ismerkedj, senki nem egy tökéletes bábut szeretne. Aki megszeret, a hibáiddal együtt szeret, ha meg nem, viszlát...jöhet a következő. De senkinek ne tűrd, hogy kritizáljon.

Ja, és a posztolgatásokkal is állj le, kevés ennél kártékonyabb van. Mit számít mások mit gondolnak? Te légy önmagad, a többi majd kialakul.

2021. jún. 2. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!