Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Vajon bennem van a hiba?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

A párom kb. 1 éve megcsalt.

Sajnos nem igazán tudom magam túl tenni magam a történteken. Nincsen olyan nap, hogy ne jusson eszembe a történtek.

És nem ia bírom magamba tartani és fe is emlegetem..

5 hónapon át folyamatosan csalt, amíg terhes voltam az első közös gyermekünkel.


A két fél nem sokáig tudta titokban tartani, akis viszonyukat (a csaj férjél van és van pár gyereke is..)

Igazábol mindenki tudott a viszonyukról csak én nem, majd idővel megtudtam egy ismerőstöl. Akkor egy kis megbánást se mutatott a párom, sőt utána is csalt, folyton hazudozott. Miután megszületett a kislányom befejezték a viszonyukat..

Bár munka társak voltak így nehéz volt nem arra gondoljak, hogy van e még valami köztük.

A lényeg, hogy a csaj leszámolt és azóta nem tartsák a kapcsolatot. Megbocsáltottam neki, a kicsi miatt adtam neki egy eséjt.. lassan 5 éve vagyunk együtt és 3 éve vagyunk házasok.

Sokszor veszekszünk a történtek miatt, amiért a párom engem hibáztat mert ahogy mondani szokja "nem bírom elfelejteni és állandóan felemlegetem" soha nem adott arra választ, hogy miért tette, ahogy rákérdezek az a válasza, hogy "ne kezd el megint", "veszekedni akarsz?" (Normál hangnemben kérdezem)

Tudom túlkéne magam rajt, de nem megy.. már az is zavar, ha szerelmes zenéket hallgat. És kérdőee is vonom :/ vajon a veszekedésekért én vagyok a felelős? Miattam rossz most a kapcsolatunk?


2022. aug. 13. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy ez helyrejöjjön mindkettőtöknek tenni kellene. Ha te nem tudod magad túltenni ezen, akkor a másik hiába bizonyÍt bármit is... részedről nem megy.


"Vajon bennem van a hiba?"

Szerinted te miben vagy hibás?

2022. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mért KÉNE túllépned? Látható, hogy nem megy. Van aki ezen túl tud lépni, van aki nem. Az alapvetés, hogy meg sem szabadna történnie. Az, hogy el sem mondja, hogy miért reális félelemet ad neked arra, hogy ez a probléma nem megoldódott, hanem éppen nem látszik. Értem azt is, hogy a kicsi miatt. De a kicsinek ez lesz a legrosszabb hosszútávon, mert nem egy egészséges, őszinte, kiegyensúlyozott, szerető légkörben nő fel.

Sajnos az is tény, hogy erre utaló jelek biztosan voltak már korábban is, csak nem vetted észre. Egy férfi és egy nő életében is az a legcsodásabb dolog, amikor családdá válnak. Várják a gyereket. Amikor a társad a gyerekedet várja és te ezt NEM a legcsodásabb dolognak éled meg és csak erre figyelsz, hanem arra hogy elélvezz azt meg lehet magyarázni, csak nem érdemes.

2022. aug. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#1


"Szerinted te miben vagy hibás?"


Abban hibás, hogy vele maradt. Én tudom, hogy a gyerekkel más dolog és jót akart és biztos vagyok benne, hogy a gyerek is közrejátszott a megbocsátásan, mert rossz egy csonka családban felnőni ahol elváltak a szülők, de ez nem lesz elég mindenhez.


" Megbocsátottam neki, a kicsi miatt adtam neki egy esélyt."


Tehát itt lényegében ki is van mondva.



Abban egyáltalán nem vagy hibás, hogy megcsalt. Én azt is megértem, hogy nem tudsz igazán túllépni rajta és zavar a mindennapokban. A párod hozzáállása pedig inkább még taszítóbbá teszi a dolgot.



Én viszont a leírtakból úgy gondolom, hogy a ti kapcsolatotok halálra van ítélve. Ha egy év alatt nem sikerült túllépni rajta és viszonylag elfelejteni és valóban megbocsátani nem pedig csak vele maradni akkor sanszos, hogy ebből igazán boldog kapcsolat már nem lesz. Ha nem is most akkor 5 év múlva, de valószínűleg újra meg fog történni. Gondolom nála is benne van a dologban a gyerek, hogy együtt maradtatok, mert hogyha folyamatosan csalt akkor még csak az se mondható el, hogy annyira szeretne, mert akkor nem tette volna folyamatosan.

2022. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

3: "vele maradt"= semmiben

Nem tudjuk az ő kapcsolatuk hátteret, csak az idegen nőét. Nem derült ki, hogy miért futott zátonyra a kapcsolat. Erre próbáltam rákérdezni, de mindegy...

2022. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1-es, Talán az hogy a terhességem 6. hetétől olyan voltam mint ehy élő halott. 61 kg-ról a folyamatos rosszullét, hányás miatt -7kg-ot fogytam. Semmi erőm nem volt még az ágyból se felkelni még a vizet is kihánytam. Nm tudtam sajna annyit foglalkozni a párommal mint terhesség elött.

Nyilván szexuálisan se tudtam azt az élményt nyújtani és ezt párszor hozzám is vágta.

2 vetélésem volt. Nagyon örült a terhességemnek (úgy láttam)

2022. aug. 13. 16:42
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, a kicsi miatt maradtam vele, gondoltam megváltozik és mindem rendben lesz.

Reméltem, hogy meglágyítja a szívét. Nem akarom mással nevelni, félek, hogy más nem fogadná el a kicsit. Szereti az apját és az apja is őt.. Nem akarom őket elválasztani. Annyira örül, Mikor lássa az apját miután haza jön a munkából.

2022. aug. 13. 16:46
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

"Nyilván szexuálisan se tudtam azt az élményt nyújtani és ezt párszor hozzám is vágta."


Mekkora egy jellemtelen rohadék a párod, már bocsánat. Szerintem ez nagyon nagy aljasságra és a szeretet teljes hiányára utal.

2022. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Már akkor ott kellett volna hagynod, nyilván azzal együtt, hogy előre gondoskodtál magadról amikor gyereket vállalsz, hogy van biztos anyagi háttered. Látszik, hogy nem bocsátasz meg. Tök mind1 miért, a leírtakból a pasi meg le se sz...rja, nagyon rosszul hangzik ez a kapcsolat is. Én tuti keresnék mást. De biztos vagyok benne hogy te kiszolgáltatott helyzetben vagy, különben nem tűrnéd ezt...
2022. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8-as, miután összeházasodtunk rá egy évre vettünk fel lakáshitelt.. (nem kis összeget.)

Közösen fizessük. Minden félretett pénzünket-pénzemet a házba fektettük bele. Mire minden kész lett a ház körül, jöhetett a baba is. Ha tudom, hogy ez lesz nyilván nem megyek bele ilyen dolgokba.. ez van kinek mi jut. A gyerekem éltetét nem teszem tönkre az én boldogságom miatt..

2022. aug. 13. 17:45
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt viszont rosszul látod, hogy "A gyerekem éltetét nem teszem tönkre az én boldogságom miatt." én meg pont azt gondolom, hogy azzal teszi nagyobb kárt a szülő, amikor benne marad egy mérgező, megalázó kapcsolatban. Mégis milyen mintát adsz ezzel a gyerekednek? hogyha nem szeretnek, nem becsülnek, alázd meg magad? Sunnyogj, nyeld le, alkudj meg? Ez a legrosszabb minta, amit a gyerekednek adhatsz. Aztán majd ha ő papucs lesz a kapcsolatában, tűr, reménykedik, csodálkoznak az emberek, hogy ezt meg miért hagyja?? Ezért. És szerintem az a legszebb, ha megmutatod, milyen emelt fővel odébb állni, amint tudsz! Ettől még a gyerek találkozhat az apjával, és szeretheti - vagyis majd ő eldönti idősebb korában.
2022. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!