Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért bocsátottátok meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért bocsátottátok meg a megcsalást a kapcsolatotokban?

Figyelt kérdés

Kérem szépen csak olyan írjon, aki megbocsátott.

Én nem tudnám lenyelni, úgyhogy a hozzám hasonló válaszokra MOST nem vagyok kíváncsi.


Nem egy egyszeri félrelépésről érdeklődnék, hanem egy hosszabban, akár évekig tartó viszonyról.


Az exem szerint magas érzelmi intelligencia, ha valaki meg tudja bocsátani a félrelépéseket.

Szerintetek?


2023. szept. 17. 08:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%
Mert mi lett volna velem nélküle? Szerintem folyamatosan megbocsájtanám neki, tudom hogy nem vagyok a nők kedvence, esélyem sem lenne másikra!
2023. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

Egy hosszan, éveken át tartó viszonyt nem bocsátanék meg semmiképp.

Egy egyszeri esetet megbocsátanék, de együtt akkor sem maradnék vele.

2023. szept. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem igaza van az exednek.


"Mit jelent megbocsátani?

A megbocsátás nem azt jelenti, hogy jóváhagyjuk a másik viselkedését. A megbocsátás nem azt jelenti, hogy elnézzük a másiknak a gaztetteit. A megbocsátás mindössze annyit jelent, hogy feladjuk annak a reményét, hogy a tegnap máshogy is történhetett volna. Azaz nem kapaszkodunk többé abba a tudattalan fantáziába, hogy meg tudjuk változtatni a múltat. "


Valahogy így próbáld nézni a dolgot és nyugodj meg, nem kell maradni, ha nem akarsz.

2023. szept. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Mjndenkinek joga van az csinálni amit akar. Ez a megbicsajtas hogy ne határolod birtoklod a masikat miközben mindenkinek szabad akarata van


Az màr más kèrdés hogy nem vagy köteles olyan kapcsiban lenni amiben nem is vagy szeretve. Neked is szabad döntési jogod van.

Ha valaki megcsalóval marad egyutt csak saját magára haragudhat hogy képes olyannal.l lenni aki másokkal is van/volt es nem szereti őt.

2023. szept. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

*nem hatarolod szabalyozod be a másikat nem birtoklod.

Valojaban egy masik ember szabad ember nem korlatozhatod igy haragudni se lehet arra amiket ő tesz érez mert joga van mindenhez.


Annyiban dönthetsz csak hogy ezzel egyutt elsz e vagy nem.

Megválogathatod az embereket az életedbe.

Ha ezek után vele vagy az a te felelosséged max magadra haragudhatsz csak

2023. szept. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
13%
Korábban sosem tudtam volna megbocsátani. 15 év kapcsolat után közelebb a 40-hez már teljesen átértékeltem a dolgot.
2023. szept. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

6# és jobb lett a kapcsolatotok?

Miért maradtál ha megkérdezhetem?

2023. szept. 17. 10:03
 8/25 anonim ***** válasza:
98%

Van egy jó ismerősöm. Legalább 20 éve folyamatos csalja a feleségét. Egyszer konkrétan le is bukott. Nagy balhé volt otthon, egy hónapig nem is szólt hozzá a felesége. De nem váltak el.

És tudod miért?

Mert közös volt a lakás amiben éltek és egyik sem kapott volna annyi pénzt hogy emberhez méltó körülmények között éljenek (a nő a gyerekekkel együtt).

Úgyhogy a fene nagy megbocsájtás hátterében majdnem mindig anyagi okok állnak!

Mert nem lenne hol lakni, kevés a fizetés, a gyerekeket taníttatni kell egyetemen, vannak hitelek stb. Mérlegelnek az emberek és azt mondják hogy megbocsájtottak. Pedig csak azért nem válnak el, mert rosszabb életkörülmények közé kerülnének. Belül persze meg őrlődnek tovább, mert a megcsalás miatt lelkileg sérülnek.

Vannak olyan emberek akik nyitottá teszik a házasságukat( mert az egyik fél nem akar szexelni) és ezt előre megbeszélik. Ott tűnhet úgy hogy az egyik fél megbocsájt, pedig nem erről van szó, hanem direkt nyitott a házasság (de ez ugye elég ritka).

Ha valaki évekig tartó megaláztatást eltűr annak mindig valamilyen anyagi vagy pszichés (társfüggő vagy a "mit szólnának az ismerősök ha válnának" című megfelelési kényszer) oka van.

2023. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Tehat a ferjed kufircolgat szabadon, neked megblegyen magas erzelmi intelligenciad, es akkor lesz egy rakas fos kapcsolatod. En mar azt sem ertem, hogy miert allsz szoba vele, nemhogy az altala bemondott bullshitet megfuttatni, hatha van benne ertelem. Az erzelmi intelligencia nem ez. Az se igaz, amit kerdez. Te most szeretnel belekapaszkodni barmilyen mankoba, amit odadobnak neked, hogy maradhass a daravokra hullott kapcsolatodban. Inkabb egy pszichologussal beszelgess el, hogy mit tesz az onertekeleseddel a megalkuvas, es hany ev kell majd hozza, mire ujra elered akar a mostani szintet. Utana mar nem azon agyalnal, hogyan bocsass meg.
2023. szept. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazán magas érzelmi intelligencia amikor egy nő tiszteli önmagát annyira, hogy nem hagyja hogy a férje átverje, napi szinten hazudozzon neki és az egész családnak. Mert ugye aki évekig(!) csal az az egész rokonságnak, gyerekeinek, kollégáknak sem a valós képet mutatja magáról hanem egy nagy rakás hazugságot.

Ha a feleség elég intelligens akkor Ő maga dönt úgy, hogy kilép ebből a számára megalázó helyzetből (nőként és emberként is meg van alázva).

De ugye a mai világban a pénz az nagy úr!

2023. szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!