Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért bocsátottátok meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért bocsátottátok meg a megcsalást a kapcsolatotokban?

Figyelt kérdés

Kérem szépen csak olyan írjon, aki megbocsátott.

Én nem tudnám lenyelni, úgyhogy a hozzám hasonló válaszokra MOST nem vagyok kíváncsi.


Nem egy egyszeri félrelépésről érdeklődnék, hanem egy hosszabban, akár évekig tartó viszonyról.


Az exem szerint magas érzelmi intelligencia, ha valaki meg tudja bocsátani a félrelépéseket.

Szerintetek?


2023. szept. 17. 08:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%
Én megbocsátottam az exemnek, hogy megcsalt, mert tudom, hogy én is tettem érte vastagon, hogy ez így alakult, de ettől függetlenül nem maradtam a kapcsolatban. Szóval meg lehet bocsátani, de attól nem kell egy olyan kapcsolatban maradni, ami nem működik.
2023. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
47%

Én akkor tudtam meg hogy megcsalt az exem amikor szakított velem (előtte kb 1 hónappal történt, egyszeri alkalom). Ez kb fél éve történt.

Vissza szeretném őt kapni, és meg tudnék neki bocsátani, mert tudom hogy valahol az én hibám is hogy így alakult (elhidegültem tőle)

Én a helyedben magamba néznék hogy valamilyen szinten hibás vagyok-e a történtek miatt, megpróbálnám átbeszélni vele a miérteket. És ha úgy érzem hogy a történtek ellenére is meg tudnék még benne bízni, akkor megbocsátanék. Viszont ha a bizalom teljesen elveszett, akkor sajnos felesleges tovább együtt lenni.

2023. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
47%
6-os vagyok. Én szerettem bele valakibe. Léptem volna, nem rajtam múlt. Nagyon megviselt, de jobb lett a kapcsolatom a férjemmel. Ma már nem hiszem, hogy le lehet élni egy életet úgy hogy egyik fél sem szeret bele másba, huszonévesen páréves kapcsolatokban könnyű dobálózni azzal, hogy a megcsalás nem megbocsátható, de 15-20 vagy több év után ne mondja senki, hogy senki nem mozgatja meg a fantáziáját. Ma már nem lépnék ki egy új impulzus miatt, leginkább a gyerekek miatt. De nem is akarom elfojtani, mert annak ők innák meg a levét.
2023. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán függtem tőle. A mentális egészségem szépen leépítette és onnantól kezdve azt csinált amit akart, mert tudta hogy csak miatta vagyok még életben
2023. szept. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
12-es: mit tettél ami miatt megérted hogy megcsalt?
2023. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
24%
Nem bocsajtottam meg de annyira szerettem hogy nemnhagytam el. Minden azon mulik mennykre szereted a masikat
2023. szept. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%

Első kapcsolat, 6 év után egyszeri menet. Azért bocsátottam meg, mert úgy éreztem hogy fiatal vagyok, adok egy-két évet az életemből még erre, ha működik rendben van, ha nem működik akkor öreg koromban nem lesz bennem a "mi lett volna, ha" érzése.


Működött. Meglepően jó lett a kapcsolatunk, visszaépült a bizalom, hatalmas fejlődés mindkét részről. Kb el sem hittem hogy ilyen is van.


12 évvel a megbocsátás után qrvára a padlón vagyok. Összedőlt minden. Pedig semmi extráról nincs szó, csak rákeresett vkire fb-n.


Elmegyünk párterápia , ha nem megy már nem érdekel. Megkapta az esélyt. Az egy-két év helyett 12 lett..


Bánom-e hogy anno nem dobtam? Egyáltalán nem.

2023. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
30%

Mert a nő beleszeretett,és bár a férjem nem,de tudtam ha elhagynám, vele vigasztalódna.

Belegondoltam,hogy nem csak elválnánk,hanem két óvódás gyerekre rákényszerítene egy "pótmamit",aki ki tudja hogyam bánna velük,aminek a gondolatába is belebetegedtem. Mivel nagyon tepert, hogy ne hagyjam el, veszekedések nem voltak,úgy döntöttem túl lépek rajta, még a gyerekek kicsik. Illúzióim viszont nem maradtak ezt a házasságot illetően. Béke van, nyugalom,a gyerekek boldogok,egészségesek.Nekem ez a legfontosabb! Nem bántam meg!

2023. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
32%

12-es vagyok

Nagyon elhanyagoltam őt és a kapcsolatunkat ami sajnos akkor fel sem tűnt, rengeteget dolgoztam akkoriban. Valamilyen szinten el is hidegültem tőle ami nyilván szintén nem volt szándékos.

Az után döbbentem rá ezekre miután szakított velem. Rájöttem hogy ő a legfontosabb dolog az életemben, nagyon boldogok voltunk együtt.


Magamnak soha nem fogom tudni ezt megbocsátani.

2023. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

#13. Persze, hogy érnek impulzusok még 1-2 év alatt is, de azért azt ne mondjuk már, hogy a fantáziádat nem te mozgatod.

A kísértés is olyan, mint lenin elvtárs (van, volt, lesz), a te karakterednek a próbája, hogy hogyan felelsz rá. Mondhatsz igent, nemet és tartózkodhatsz is, ez totál rajtad múlik. Aztán ahogy lenin elvtárs esetében is, az adott válasz függvényében majd történik valami, amit majd megítél a történelem a későbbiekben.

2023. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!