Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ez a megcsalás megbocsájtható?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a megcsalás megbocsájtható?

Figyelt kérdés
18 éve vagyok házas a feleségemmel,amikor megismertem én vettem el a szüzességét tini korában,tehát én voltam 18 évig az egyetlen férfi az életében. 3gyermekünk van normális életet éltünk ezelött,az utobbi 2-3 évben változott az életünk negativ irányban,mint kiderült a feleségemnem ugymond szeretője volt. Amikor kiderült azt a magyarázatot kaptam,hogy közel van a 40hez laposodott a házasságunk bár a szex az mindig jól müködött köztünk azzal nem volt baj,kicsit élni szeretet volna,jóval fiatalabb sráccal járt néha néha össze,azt mondta a kiváncsiság és ugy az új érzés hajtotta. Ahogy kiderült egyből dobta a srácot mivel sokkal fiatalabb volt nála,most azt kéri felejtsünk el mindent és ne váljunk el,mert ő engem szeret a srác csak egy pótlék volt neki. Most mit tegyek?
2016. nov. 14. 09:02
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
mint férfi ugy vonzodott hozzá semmi több állitólag,
2016. nov. 14. 09:22
 12/33 Noblesse Oblige ***** válasza:
75%

Hát, én a megcsalást azt zéró tolerancia elvén kezelem a saját kapcsolatomban. De mi megbeszéltük ezt, elfogadtuk ezt. Én megértem ha csak úgy beléhasít a szerelem és azért akar mást. Sőt még azt is megértem, hogy kíváncsi mással milyen. Tegye és menjen, élvezze az életet, és ne foglalja le a párkapcsolattal az én lehetőségeimet.


Amikor már évtizedes házasság és családnál van megcsalás, az mégis kemény ügy. Mert a fél vagy több mint fél életeteket együtt töltöttétek el.

Én azt vallom, hogy a megcsalásban nem a tett a legborzasztóbb. A bizalom elárulása a legrosszabb. Megbíztam benned és te ezzel visszaéltél. A bizalom sérül (és max. az önértékelés vele), de ha azt nem tudjuk visszaépíteni, akkor a kapcsolatnak annyi.


Ezért van az, hogy ilyen évtizedes kapcsolatokban az egyszeri botláson még túl tudnak lépni az emberek. De amikor valaki folyamatosan szeretőt tart az már nagyon nagyon kevesen. Az nem egy kis botlás. Az nem egy kis kíváncsiság, az a másik totálisan hülyének nézése és kihasználása. Ha gond van meg kell beszélni. Ő nem tette. Helyette félrement. Neki ez volt a megoldás. És ki tudja meddig próbálgatott volna fiatal pasikat, ha nem jössz rá?


Szerintem most nyugodtan lehetsz te is önző! A gyerekek sem akarnak egy olyan családban élni, ami nem őszinte és sokat tanulnak abból ha az ember mer kiállni magáért! A gyerekeid megmaradnak és szeretni fognak továbbra is. Tehát mártírt ne játssz értük.


Mérlegelje alaposan. Meg tudsz még valaha bízni a nejedben? Nem tört el benned valami? Ha úgy érzed helyrehozható a dolog, akkor viszont most nagyon nagyon át kell beszélnetek a kapcsolatotok határát! És tudatosítani benne, hogy még egyszer "ellaposodik" a kapcsolat, akkor nincs tovább értelme.

De akkor is megértelek, ha nem tudod ezt tovább folytatni, és nem kell. De okulnod kell a hibákból! Az asszony nem megbeszélte a gondokat, hanem félrelépet. Tehát valami nem működött. Ki kell alakítani egy olyan kapcsolatot, ahol őszintén lehet beszélni, és meg kell hallanod és felfognod a másik fél panaszát.


Rajtad áll a dolog. Neked mi a fontosabb, mennyit tudsz elviselni. Mekkora lett a kár. De most magadra is gondolj, ne csak a körülményekre.

2016. nov. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
eddigi idő alatt száz hogy nem lépett félre mert nem olyan ez biztos,igy is mindenki megdöbbent ezen mivel nem ilyennek ismerték,szerintem a kiváncsiság,mert mással még nem volt,meg a körülmények hozták ki belőle.
2016. nov. 14. 09:27
 14/33 A kérdező kommentje:
ő mondta döntést a kezembe adja ha nem akarok vele ez után együttélni fájni fog neki de megérti.
2016. nov. 14. 09:29
 15/33 anonim ***** válasza:
62%

Megcsalás max akkor megbocsátható, ha egyszeri, de akkor se mindig. Akkor, mikor már kiderült, persze, hogy dobta... Ne legyél már hülye.

Vajon még meddig ment volna a dolog, ha nem derül ki?

2016. nov. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

14


Érzelmileg zsarol. Nem veszed észre? Most ő a mártír. Az ilyen nőtől én válnék, de azonnal. Kétszínű kígyó, akiben egy percig sem bízhatsz meg.

2016. nov. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt vannak szerintem még egyéb problémák a megcsaláson kívül.


1.: Csak akkor hagyta abba, mikor kiderült. Előtte ez eszébe sem jutott.


2.: Láthatóan minden felelősséget hárít. Ráadásul rád.


A gyerekeket meg fölösleges belekeverni a döntésbe. Nekik sem jó, ha csak miattuk maradtok együtt. Én nem bocsátanám meg.

2016. nov. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
83%

"nem olyan, ez biztos"

Sajnos tévúton jársz. A te feleséged nagyon is "olyan".

Aki 3 gyerek, a férfje, a munkája, a háztartás és a hobbija mellett is unatkozik, azzal nem kicsi a baj. Ezekben a dolgokban bőven meg lehet találni a változatosságot, más sem a szeretőiben keresi.


Az asszony félrelépéseiről te annyit tudsz mindössze, amit muszáj tudnod. Ha nem bukik le, ezt sem tudnád.

2016. nov. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
direkt saját magát buktatta le.
2016. nov. 14. 09:51
 20/33 A kérdező kommentje:
18évig pedig normális család anyának gondoltam.
2016. nov. 14. 09:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!