Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ez esetben megbocsájtható a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez esetben megbocsájtható a megcsalás?

Figyelt kérdés

A (volt) barátommal 1 éve jöttünk össze és nagyon boldog és őszinte volt a kapcsolatunk. Egészen 3 héttel ezelőttig, amikor egy egyetemi bulin felbukkant a volt barátnője (az első nagy szerelme) és lefeküdtek egymással. A barátom másnap elém állt és elmondta, hogy mi történt, nagyon megbánta a dolgot, olyan állapotban volt, amilyenben sosem láttam még, pedig 3 éve ismerem.

Meg sem fordult a fejemben, hogy még egy esélyt adjak, főleg, hogy más is megcsalt már. Kértem, hogy ne is próbálkozzon, de nem haragban váltunk el, értékeltem, hogy egyenes volt, és megmondta, de ahhoz túl nagy fájdalmat éreztem/érzek, hogy adjak még egy esélyt.

Ugyanarra az egyetemre járunk, így elkerülhetetlen, hogy találkozzunk, így látom mennyire kivan és mennyire megbánta. Ezt tudatta is velem, illetve a legjobb haverjai is szívükön viselik a sorsát, egyikük próbált is rám hatni, hogy bocsássak meg. Az, hogy látom, milyen állapotban van, illetve több forrásból is megtudtam, hogy mennyire szeret, önmagában elbizonytalanított, hogy mit tegyek. De azóta ráadásul egy kisebb motoros baleset is érte, amiről először nem tudtam, hogy mennyire súlyos. Különböző érzéseket váltott ki belőlem a baleset, amíg nem tudtam, milyen állapotban van, végiggondoltam, mennyire nem akarnám elveszíteni, mennyire fontos nekem és mennyire szeretem még. Gyötrődöm a hiányától, nagyon szeretem, de nem akarom ezt újra átélni. Azt mondta, hogyha adnék még egy esélyt, bebizonyítaná, hogy tanult a hibájából. A történtek ellenére is hiszek neki. De az eszemmel tudom, hogy talán mégsem kellene feladnom a büszkeségemet és visszamennem a kapcsolatba.


Nem várom tőletek, hogy megmondjátok, mit csináljak. Azért ezen az oldalon kérek segítséget, mert hasonló történeteket, tapasztalatokat, véleményeket várok, ami talán megkönnyítené a döntésemet.

Előre is köszönöm!



2017. máj. 27. 21:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%
Tudod érzések mindig voltak vannak es lesznek is! Amikor megcsalt akkor ő nem gondolt bele abba hogy milyen rosszat tett egy biztos dologban! A megcsalas semmilyen formában nem megbocsátható! Érző ember vagyok én is de az útjaitok elváltak a motoros balesetnek ehhez semmi köze nincs! Ne hagyd magad megingatni! Kutyából nem lesz szalonna, na jó de de csak Kínában! Légy erős kitartó es keress mast aki jobban megérdemel es megtisztel hűségével!
2017. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%

Csak annyit tudok sugallni, hogy az ember a hibáiból tanul a legtöbbet és nincs kőbe vésve, hogy ismét elköveti őket újra.

Szerintem nagyobb eséllyel fognak megcsalni egy új kapcsolatban előbb vagy utóbb mint a volt barátod. Pláne, ha kijelented, hogy még egy eset és kalap-kabát végleg.

Amúgy belegondolhatsz abba is, hogy nem köntörfalazott, beismerte annak ellenére, hogy tisztában volt a következményekkel.

Ha ki is békültök, a legnehezebb és legrombolóbb inkább a te feltételezhető féltékenységed és bizalmatlanságod lehet ezek után amiket magadban érdemes leküzdeni.

2017. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%

Nincs különleges eset, meg kivétel.


Neked kell eldöntened, hogy megbocsájtod e vagy sem, neked kell eldöntened, hogy együtt tudsz e élni a gondolattal vagy sem.



Egy tanácsot adok viszont.



Ha kirúgod, akkor tedd meg gyorsan, ne húzd az időt, az ilyenért nem 2 hét múlva kell kidobni valakit, hanem azonnal.


Ha viszont nem rúgod ki, akkor engedd el a témát, bocsájts meg neki, és ne legyen büntetésben, ne legyen az örök adu a viták végén az, hogy "te meg megcsaltál", mert akkor ugyanúgy szét fog menni a kapcsolatotok, mintha kirúgtad volna rögtön, csak 1-2 hónapig/évig még kínozzátok egymást, és Te is magadat, mert

2017. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Te tudod, a te életed. Én pusztán azért nem tudnék bízni benne, mert látom, hogy két szék közé esett és rossz neki. Úgy vagyok vele, hogy ha szeret elég fontos vagyok neki, akkor nem csal meg a párom. De ezt nyilván ő is mérlegelte, mikor megtette, hogy ezzel elveszít téged.
2017. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
2%
Ha még ilyet nem bocsájtottál meg, akkor életedben 1x megteheted. Utána jobban atlatod a jovobeni donteseid, de dolgozd meg alaposan, ne higgye hogy a két szép szemeert kap eselyt
2017. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%

"de dolgozd meg alaposan, ne higgye hogy a két szép szemeert kap eselyt"


Ez a legrosszabb tanács. Tudod, a megdolgozás hova vezet?


A kérdező sem fogja feldolgozni az esetet, meg a párja sem. Örökké ott fog lebegni közöttük, a párja eleinte majd persze próbál mindent jóvátenni, de ahelyett, hogy átlépnének rajta, újra és újra előszedik a témát.


A végén a kapcsolatot megmérgezi teljesen a már úgyis meglévő bizalmatlanság, és mint mondtam ugyanúgy szétmennek fél év múlva, csak addig milliószor elhangzik majd a vitákban, hogy "de te megcsaltál", eleinte a párja majd szégyenli, aztán elkezd védekezni, hogy miért is tette, a végén szép kis gyűlölködés lesz belőle.


Nem megdolgozni kell, hanem elmondani neki, hogy ez egyszeri alkalom volt, hogy többé nem történik ilyen megbocsájtás, hogy nagyon fáj. De utána túl kell lépni, ha megbeszélték.


(ui: én részt vettem már ilyen megdolgozós sessionben, pont azért mondom, hogy ez rossz út, én még egyszer nem bocsájtanék meg, de ha igen, akkor úgy, ahogy leírtam, nem pedig megdolgozással, mert az maga a pokol lesz, amíg szét nem mennek)

2017. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
10%
Nemtudom manapság mi ez a tévhit h senki sem csalja meg a barátnőjét meg h megbocsáthatatlan. Rengetegen megcsalják a párjukat, főleg egy hosszú kapcsolatban. Persze a legjobb nem tudni róla. Tegyél érte h a szex jó legyen veled és akkor nem akar majd megcsalni.
2017. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A legrosszabb ***** válasza:
71%
Persze, minden esetben meg lehet bocsátani a megcsalást, hiszen az nem akkora bűn. Sőt, legyen minden férfinak törvényadta joga megcsalnia a párját, a nőknek pedig polgári kötelessége legyen megbocsátani. Ezt majd fejben fogom tartani, amikor fűvel-fával meg fogom csalni a barátnőmet. Köszi-puszi! Istenem... még mindig léteznek olyanok, akik szerint simán belefér egy párkapcsolatba a megcsalás kockázata?
2017. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%
Semmilyen megcsalást nem lehet és szabad megbocsátani. Mivel megtörtént, ez a másik totális megalázása és a lelkének földbe tiprása. Nincs alibi, mentség, ha valaki ilyesmit tesz. Előbb szakítson akkor, aztán dughat amennyit és akivel akar.
2017. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 RoseTyler ***** válasza:
12%
Hibázott, elmondta, felvállalta, őszinte volt veled. Korrekt srác. Bocs, hogy ezt mondom, de hülye vagy, hogy kidobtad. Nem tudom, miért kell ennyire felfújni egy ilyen spontán félrelépést. Érted, nem arról van szó, hogy titokban tervezgetve hónapokig félrek.r, neked meg előadja a hősszerelmest. Az undorító lenne és nem érdemelne utána esélyt, de ez... És a leírásod alapján, nem valószínű, hogy még egy ilyet hibázna ezek után.
2017. máj. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!