Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ez esetben megbocsájtható a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez esetben megbocsájtható a megcsalás?

Figyelt kérdés

A (volt) barátommal 1 éve jöttünk össze és nagyon boldog és őszinte volt a kapcsolatunk. Egészen 3 héttel ezelőttig, amikor egy egyetemi bulin felbukkant a volt barátnője (az első nagy szerelme) és lefeküdtek egymással. A barátom másnap elém állt és elmondta, hogy mi történt, nagyon megbánta a dolgot, olyan állapotban volt, amilyenben sosem láttam még, pedig 3 éve ismerem.

Meg sem fordult a fejemben, hogy még egy esélyt adjak, főleg, hogy más is megcsalt már. Kértem, hogy ne is próbálkozzon, de nem haragban váltunk el, értékeltem, hogy egyenes volt, és megmondta, de ahhoz túl nagy fájdalmat éreztem/érzek, hogy adjak még egy esélyt.

Ugyanarra az egyetemre járunk, így elkerülhetetlen, hogy találkozzunk, így látom mennyire kivan és mennyire megbánta. Ezt tudatta is velem, illetve a legjobb haverjai is szívükön viselik a sorsát, egyikük próbált is rám hatni, hogy bocsássak meg. Az, hogy látom, milyen állapotban van, illetve több forrásból is megtudtam, hogy mennyire szeret, önmagában elbizonytalanított, hogy mit tegyek. De azóta ráadásul egy kisebb motoros baleset is érte, amiről először nem tudtam, hogy mennyire súlyos. Különböző érzéseket váltott ki belőlem a baleset, amíg nem tudtam, milyen állapotban van, végiggondoltam, mennyire nem akarnám elveszíteni, mennyire fontos nekem és mennyire szeretem még. Gyötrődöm a hiányától, nagyon szeretem, de nem akarom ezt újra átélni. Azt mondta, hogyha adnék még egy esélyt, bebizonyítaná, hogy tanult a hibájából. A történtek ellenére is hiszek neki. De az eszemmel tudom, hogy talán mégsem kellene feladnom a büszkeségemet és visszamennem a kapcsolatba.


Nem várom tőletek, hogy megmondjátok, mit csináljak. Azért ezen az oldalon kérek segítséget, mert hasonló történeteket, tapasztalatokat, véleményeket várok, ami talán megkönnyítené a döntésemet.

Előre is köszönöm!



2017. máj. 27. 21:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

"Hibázott, elmondta, felvállalta, őszinte volt veled. Korrekt srác"


Persze... Korrekt.


Nem, ez nem korrektség, ez az, hogy gyötri a lelkiismeret furdalás, és azzal, hogy elmondta a másik kezébe teszi a döntést, hogy neki kelljen szenvedni, hogy kirúgja vagy megbocsájtsa.


A srác megkönnyebbült, nyugodtan alszik, a csaj meg hónapokig ezen fog pörögni bárhogy is döntsön. Marha korrekt dolog.


(mondom mindezt férfiként, de úgy, hogy én is megéltem, hogy megcsalnak)

2017. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Sunshinedoll ***** válasza:
96%

Ez elég személyes dolog, neked kell eldöntened, és biztos vagyok benne, hogy nagyon meg fogsz szenvedni azért a döntésért, bármilyen is legyen az.

Nem minden szituáció fekete és fehér, és remélem, sikerül a legjobb belátásoddal, megfelelő eleganciával kezelni ezt a dolgot.

Ezek után szerintem a legnehezebb úgyis a bizalom újbóli elnyerése lesz a legnehezebb, úgyhogy a döntéshez sok sikert, kvára nem segítettem, de minden jót!

2017. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 RoseTyler ***** válasza:
7%
#11: Jaj, ne mondd már, hogy mindenkinek ismered a mögöttes szándékait! Vannak őszinte, korrekt emberek, meg vannak sunyibbak is. Igen, van olyan, aki csak áthárítja a dolgot, de van, aki ennél többre is képes. Én itt a többet láttam a leírásból.
2017. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
11%
Mindegy hogy döntesz,életetek végéig úgyse maradtok együtt,mert túl fiatalok vagytok,és amúgy se trendi ez manapság hogy leéljünk valakivel 40-50évet együtt.Ezek csak tévképzetek.
2017. máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
31%
Rose, te nagyon liberális nő lehetsz. Hadd tudjuk már meg, hogy a férjed mellett minden héten leqrnak téged is. :)
2017. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
86%

Öhm...

Én csak azt tudom mondani, hogy én hogy tudnék viselkedni ebben a helyzetben:

Nos, az az apró tényező nem segít, hogy első nagy szerelme/exe a csaj... Én ezt biztos, hogy nem nyelném le.


Mondjuk a háttér sztorit nem tudni: a csaj szakított vele, vagy ő? ÉS mi volt a szakítás oka?


Ne haragudj, de számomra ez még megalázóbb lenne úgymond, hogy nem kíváncsiság és elkap a hév és új meg mittomén, hanem az előttem lévő nőjével kúr félre..

De lefordítom: meg szeretném tudni az indíttatását:érez-e még iránta valamit, mert ezután már nem lennék abban sem biztos, hogy ha a kedves volt párodon múlna, akkor nem lennének-e még mindig együtt...


Egyrészt. Másrészt: NE vedd olyan biztosra, hogy kizárólag miattad van kibukva a srác. Csupán veled is lekúrta amiért szexelt a volt nőjével, akit után talán mai napig vágyódik. Voltál neki te mint biztos jó, és elkúrta, persze, hogy rosszul érzi magát!



Harmadrészt kértél hasonló történetet: Egy barátnőm járt hasonlóképp anno az egyetemen, ahol szintén a srác is ki volt bukva a megcsalása miatt. ÉS persze a barátnőm is..

A barátnőm végül a megbocsátás mellett döntött. Ennek már vagy 3 éve. Azóta -tudtommal- jól megvannak és terveznek együtt már mindent egymással.

De ők az egyedüliek, akiket ismerek és pozitív vége lett.


Több olyat tudnék mondani, ahol viszont nem ment. Ha nagyon nem tudod elengedni, és megpróbálod, mert úgy érzed most, hogy túl tudnál lépni ezen a dolgon, én mindenképp javaslom a barátoddal való beszélgetést, és egy őszinte választ az exéhez való viszonyára.. Ennyit megérdemelsz. Aztán pár hónap és kiderül, menne-e nektek vagy sem. (Én tudom, hogy nekem nem menne az ilyen, ahhoz én túl büszke vagyok, de lásd barátnőm példáját, náluk működött)

2017. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 RoseTyler ***** válasza:
0%

#15: Liberális vagyok, igen. Baj? Eleve nem vagyok házas, nem is leszek soha. Egyébként meg soha nem léptem még félre, de tudom, hogy jöhet olyan helyzet, ahol tudatosság kikapcs, ösztönök bekapcs. Nálunk ez le van tárgyalva, a lényeg azon van, hogy ne hazudozzunk és ne verjük át a másikat.

No, részemről az off befejezve, és itt biztosan nem is folytatom.

2017. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%
nem tudom miért pontozzátok le #16-ost, nagyon jó összeszedte az egész kérdéskört.
2017. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Kemény ügy.

A helyedben elbeszélgetnék vele arról, hogy ezt mégis miért tette?

2017. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
41%
Hogy is van e nálatok? 3 éve ismered, 1 éve jártok? Talán bekavartál valamit a volt kapcsolatába?
2017. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!