Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ez esetben megbocsájtható a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez esetben megbocsájtható a megcsalás?

Figyelt kérdés

A (volt) barátommal 1 éve jöttünk össze és nagyon boldog és őszinte volt a kapcsolatunk. Egészen 3 héttel ezelőttig, amikor egy egyetemi bulin felbukkant a volt barátnője (az első nagy szerelme) és lefeküdtek egymással. A barátom másnap elém állt és elmondta, hogy mi történt, nagyon megbánta a dolgot, olyan állapotban volt, amilyenben sosem láttam még, pedig 3 éve ismerem.

Meg sem fordult a fejemben, hogy még egy esélyt adjak, főleg, hogy más is megcsalt már. Kértem, hogy ne is próbálkozzon, de nem haragban váltunk el, értékeltem, hogy egyenes volt, és megmondta, de ahhoz túl nagy fájdalmat éreztem/érzek, hogy adjak még egy esélyt.

Ugyanarra az egyetemre járunk, így elkerülhetetlen, hogy találkozzunk, így látom mennyire kivan és mennyire megbánta. Ezt tudatta is velem, illetve a legjobb haverjai is szívükön viselik a sorsát, egyikük próbált is rám hatni, hogy bocsássak meg. Az, hogy látom, milyen állapotban van, illetve több forrásból is megtudtam, hogy mennyire szeret, önmagában elbizonytalanított, hogy mit tegyek. De azóta ráadásul egy kisebb motoros baleset is érte, amiről először nem tudtam, hogy mennyire súlyos. Különböző érzéseket váltott ki belőlem a baleset, amíg nem tudtam, milyen állapotban van, végiggondoltam, mennyire nem akarnám elveszíteni, mennyire fontos nekem és mennyire szeretem még. Gyötrődöm a hiányától, nagyon szeretem, de nem akarom ezt újra átélni. Azt mondta, hogyha adnék még egy esélyt, bebizonyítaná, hogy tanult a hibájából. A történtek ellenére is hiszek neki. De az eszemmel tudom, hogy talán mégsem kellene feladnom a büszkeségemet és visszamennem a kapcsolatba.


Nem várom tőletek, hogy megmondjátok, mit csináljak. Azért ezen az oldalon kérek segítséget, mert hasonló történeteket, tapasztalatokat, véleményeket várok, ami talán megkönnyítené a döntésemet.

Előre is köszönöm!



2017. máj. 27. 21:15
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Némelyik komolyan nagy segítség, köszönöm!

#16! Köszi a választ és jó a kérdés, amit felvetettél. A volt barátnőjével 3 évig volt együtt a gimnázium alatt és ahogy jött a továbbtanulás, a lány kidobta őt, fájdalmas szakítás volt. Ennek ellenére úgy tudtam, - és még most is bízom benne, hogy őszinte volt - hogy teljesen túl van rajta és semmit nem érez már. Nem látok rá esélyt, hogy újra összejönne vele, valami oka mégis volt, hogy azon az alkoholmámoros estén összekeveredtek. Őszintén szólva erre nem kértem magyarázatot.

#20 Nem kavartam bele semelyik kapcsolatába sem. Azután ismertem csak meg, hogy az első barátnője szakított vele. Voltak közben is kapcsolatai, de mindig tiszteletben tartottam.

2017. máj. 27. 23:11
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem tudnám megbocsájtani.

Ennél jobban szembeköpni a másikat nem lehet.

2017. máj. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Hát nézd, én nem tudnám megbocsátani. Nincs ellenemre a nyitott kapcsolat, de minden kapcsolatban megvannak a szabályok, és ha az a szabály, hogy nem dugunk mással, akkor nem dugok mással, és elvárom, hogy ő se tegye. Az ilyen határok átlépése számomra árulás, és nem tudom elfogadni, hogy olyannal éljek, aki elárult. Ahogy a mondás tartja, ilyen barátok mellett nincs szükség ellenségekre.


Egy dolgot viszont kiemelnék a leírásodból: "Ennek ellenére úgy tudtam, - és még most is bízom benne, hogy őszinte volt - hogy teljesen túl van rajta és semmit nem érez már. "

Ezen gondolkodj el szerintem, mert kulcsmondat. Ugyanis ez két helyzetet rejt magában. Az egyik az, hogy a pasid bármilyen nőt meghúzna pár pohár után (egyáltalán sakálrészeg volt, vagy féljózanul is ennyi csak a tartása?), mert hát ugye túl van az exén, így a csaj csak egy a sok -ismert vagy ismeretlen- szép csaj közül.

A másik, hogy nincs túl az exén, ez esetben pedig lényegtelen, hogy ő maga is azt hitte-e, hogy túl van rajta, vagy hazudott neked arról, hogy igen, mert a lényeg az, hogy te csak egy pótlék vagy, a szamár az alkalmi lovaglás előtt és után. A helyedben szánnék pár napot ennek az átgondolására.

2017. máj. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
59%

Ne haragudj de oltári buta leszel ha visszafogadod!

Az alkohol nem mentség semmire.

Oké most nyersen hangzik de az érzelmeid iránta el fognak múlni idővel.

Ne érdekeljen hogy érzi magát. Magának köszönheti. Biztos lehetsz benne, hogy amikor belemártotta a farkát a másik csajba baromira nem érdekelte te mit érzel. Ne legyél naiv!

2017. máj. 28. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
36%
Te bizony meg fogsz neki bocsátani. És meg is érdemled.
2017. máj. 28. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Én is úgy látom hogy igazából már eldöntötted. De amit érdemes mérlegelni hogy tényleg tovább tudsz e lépni vagy folyamatosan (szerintem jogosan) féltékenykedni fogsz és ezzel megmérgezed a saját és a párod életét is.

Én magamról tudom hogy ha egyszer elszáll a bizalom már minden pillanatban az illetőn tartom a szemem akkor is ha látszólag betartja a szabályokat. Jobb ténylegesen tiszta lappal kezdeni egy új kapcsolatot mint küzdeni hogy eltüntesd a foltot a korábbiról. De ez csak az én véleményem.

Ezeken felül nekem ez olyan hogy persze mondd meg neki hogy legközelebb majd nagyon ott hagyod de miért is venné komolyan ha most visszaveszed mert szegény olyan megtört. Szerintem így "rosszra tanítod" mert nem kell bűnhődnie a hibájáért.

2017. máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Az ilyen helyzetek megelozesere egy megoldas van: nem szabad olyan helyzeteket teremteni, ahol tul nagy a kisertes, vagyis nem kell egyedul elmenni bulizni sok ellenkezo nemu koze es ott lereszegedni. A baratod magatol nem kereste ennek a lanynak a tarsasagat, de a korulmenyek utat nyitottak egy rossz dontesnek. Van is a mondas, h alkalom szuli a tolvajt. Nem szabad attol berezelni, h rad sutik h korlatozo, feltekeny vagy maradi vagy, mert jobb az ilyet inkabb meguszni, mint utolag tepelodni a megoldason.


Ezek voltak a jovore nezve a gondolataim, de mit tegyel most? A megbocstas es a szakitas is lehet jo dontes, fent irtak ra peldat. En nem lennek ra kepes. En mindig ugy gondoltam hogyha vki oszinten megbanta a megcsalast akkor errol hallgasson elete vegeig, cipelje egyedul a keresztet, ne okozzon a masiknak fajdalmat azert, h magan konnyitsen. A baratod viszont nem csak azert mondta el neked, mert lelkiismeretfurdalasa volt, hanem mert minden bizonnyal voltak szemtanuk is, es nem akarta kockaztatni h lebuktassak. En nagyon megalazonak ereznem ezt.

2017. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
0%
tud változni, bocsáss meg neki, viszont megfog csalni én is megtettem jó párszor még utána csak nem derült ki. De iszonyatosan szeretem és egyre inkább azt érzem, hogy más már nem kell. Ő az igazi
2017. jún. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!