Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Tényleg ennyire elfogadott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire elfogadott lett a megcsalás?

Figyelt kérdés

Közösségi oldalakon folyamatosan olyan cikkekbe botlom miszerint “nem a világ vége a megcsalás sőt mi több, jobbá teszi a kapcsolatot”.


Ez most komoly? Ráadásul a környezetemben is van ismerős, ahol a pasi félre ment x hónapon keresztül és a feleséggel látszólag ebből majdhogynem semmi problèma.


Én ezzel valahogy nem tudok azonosulni. Most vagy én gondolom rosszul és a megcsalás nem fő bűn, simán áthidalható, vagy tényleg ennyire kiveszett az emberekből a helyes értékrend, a tartás, az önbecsülés?



2018. jún. 25. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha engem a barátom megcsalna szakítanék vele, akkor is, ha másoknak ez elfogadott lenne. Nekem nem az. Tudom, hogy ezzel amúgy ő is így van.


Nem kell foglalkozni azzal, hogy mit gondolnak mások, ha te nem értesz egyet vele. Az az ő életük, ez meg a tiéd.

2018. jún. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Jobbá teszi a kapcsolatot? Az esetek jelentős többségében véget vet neki, vagy azonnal, vagy záros határidőn belül, amikor a megcsalt fél belátja, hogy képtelen megbocsátani. Nagyon ritkán előfordulhat, hogy az, aki félrelépett, a tette következtében eszmél rá arra, hogy még szereti a párját, ezért minden követ megmozgat, hogy visszanyerje a bizalmát valahogyan. Ha sikerül neki, akkor valóban megerősödhet kettejük között a kötelék.

Ettől függetlenül nyilván nem tisztességes dolog a megcsalás, és nem is vall erős jellemre.

2018. jún. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert egy-két újságíró szerint elfogadott a többségi társadalom attól még megveti.
2018. jún. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

hogy sok ocsmány dolgot lesugároznak az rád ne legyen hatással


vigyázni kell egy olyan világban ahol a szűzesség erényből szégyenné lett. :(

2018. jún. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 peca1000 ***** válasza:
33%

A megcsalás valaminek a következménye.


A legnagyobb hiba, hogy nem figyelünk a másik igényeire, hiába közli velünk, hogy mit szeretne ( testi-lelki dolog).


És ha tőlünk nem kapja meg, majd mástól igen.


A helyes reakció a megcsalt féltől az lenne, ha megkérdezné, hogy miért tette vele ezt a párja.


A válasz után nem dobni kéne a megcsalót, hanem változtatni azon, ami kiváltotta.


Na erre kevesen képesek.

2018. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Ezzel nem tudok egyetérteni.

Ha benned merül fel a probléma, akkor neked kell odaállni a másik elé, és közölni vele. Nem megvárni, amíg találgat, vagy megcsalni, hogy észhez kapjon. Kommunikáció. "Néma gyereknek anyja se..."


Egyébként nálam sem elfogadott, mert mindegy, miért volt: utána már úgysem tudnék megbízni az illetőben. Azt gondolnám, hogy a következő problémánál egyértelműen ugrik már másnak az ágyába, de még egy sima buliba is félnék "elengedni", nehogy véletlenül elszaladjon vele megint a ló.


Megbocsátani biztosan meg lehet, de a feledés már nehezebb, és senki sem akar bizalmatlan kapcsolatban, rettegésben élni.


22/N

2018. jún. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szinte minden ember elítéli, csak valami bolond újságíró cikkét olvastad. Attól, hogy hülye, még neki is kell valamiből pénzt keresni.
2018. jún. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindig elítéltem és azt mondtam ezt az egyet nem tudom megbocsátani.

De aztán az élet pofán csapott és belekerültem egy ostoba szituba. Megbocsájtottam. Nem mondom, hogy minden rózsaszín, mert hazudnék, de a szexben például akkora pozitív változás lett, hogy eszméletlen. Talán mert azóta jobban figyelünk egymásra.

Ja és azóta nem ítélek el senkit csak a felszínt látva.

2018. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kit érdekel, ki mit ír vagy mondd. A partnereddel gondolkozzatok egyformán és kész.

Az meg nettó baromság, hogy még a megcsalt félt hibáztatják. És ahol az a férfi baja, hogy unja a feleséget 20 év után? Bocs bzdmeg hogy nem tud új ember lenni, valaki más... szánalmas. Ha meg valami nem tetszik, ki lehet nyitni a szádat szerintem, ha nem hajlik rá az ember akkor NEM MÁSHOL KELL KERESNI, hanem szakítani (hiszen nem működött a kommunikáció) és utána lehet máshol keresni. Minek maradnak benne akkor egy kapcsolatban, amiben valami nyilván nem működik, nem? De ezt sajnos sok embernek nem lehet megmagyarázni.

2018. jún. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attol hogy nyilvanosan elfogadhatova teszik az ocsmany dolgokat attol meg ocsmany marad.

Megcsalas lopas csalas hazudozas paraznasag stb

Ezek amiota a vilag vilag ocsmany dolgok voltak

2018. jún. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!