Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Házassági szerződés, külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés, külön kassza - felkészülés a megcsalásra?

Figyelt kérdés

Sok rémsztorit olvasni, hogy főleg a nők milyen nehéz helyzetbe kerülnek, ha kiderül, hogy megcsalták őket.

Nem tudom, azon agyalok, előrelátás végett nem kéne mindenben közösködni.

Ha az ember lányának van külön bankszmámlája, ha szerződésben rögzítjük ki mié, akkor pénzügyileg legalább nem ér annyira készületlenül ha beüt a krach.

Persze erre sokan mondják, hogy ők tűzbe tennék a párjukért a kezüket, és hogy őket biztos nem csalják meg.


De aztán mégis megtörténnek ezek a dolgok.


Én már elmúltam 16, nem hiszek a rózsaszín tündérmesékben.


Lehet szerelmes az ember, de úgymond ésszel.


Ma már senkiért nem tenném tűzbe a kezem és előrelátóan szeretnék egy B tervet arra az esetre, ha felültetnek.



2018. nov. 13. 13:00
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld pacsi.


A többiek meg hadd szívják meg egyszer!

2018. nov. 13. 13:54
 12/30 A kérdező kommentje:

#11 Hadd kérdezzek valamit? Mi értelme az életednek, az életnek?


Ez ugyanaz, ugyanaz az analógia.


Amíg élünk, igyekszünk kiélvezni, hogy élünk, de akinek van esze, gondol idejében az életvégi döntésekre, gyűjt a temetésére, kihasználja az időt, mert tudja, hogy egyszer vége lesz, felelősen él.


A párkapcsolatnál ugyanez, élvezzük, amíg tart, de mivel érett, felnőtt ember vagyok, számolok azzal, hogy mi van, ha nem tart örökké.


És ennek megfelelően tudatosan élek, és van B tervem.

2018. nov. 13. 13:57
 13/30 anonim ***** válasza:
22%

#13

Akkor még egyszer megkérdezem, hátha felfogod végre: minek házasodni így? Az PONT nem arról szól, hogy "élvezzük amíg tart", hanem az elköteleződésről.

Élvezetre ott vannak a kalandok, laza kapcsolatok, hivatásosok, önkielégítés, stb.

2018. nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

#14 szerintem vagy rém naiv vagy, vagy nem ezen a földön élsz.


Rengeteg ember megházasodik, és a házasságok több mint fele válással végződik.


Úgy csinálsz, mintha axióma lenne, hogy ha valakik megházasodnak, soha nem válnak el.


De 50 házasságból 30 válással végződik Magyarországon, és akik elválnak, azoknak nem könnyű.


Mondom, előrelátás, tudatosság ...nem olyan rossz dolog az, próbáld ki egyszer.

2018. nov. 13. 14:04
 15/30 anonim ***** válasza:
28%
Inkább add meg szegénynek a lehetőséget a párodnak egy normális házasságra és engedd el őt most. Így felesleges házasodni. Én sem 16 éves vagyok, 2 gyerekes, 10 éve boldog házasságban élő nő. És igenis hiszem, hogy mi mindent meg tudunk oldani és biztos vagyok magunkban és a kapcsolatunkban.
2018. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
24%

#15

Persze. Na de direkt eleve úgy menni bele a házasságba, hogy majd úgyis vége lesz?? Ennek mi értelme?

Nem látom értelmét a házasságnak, ez nálam azt eredményezi, hogy (guess what) nem kötök házasságot.

De ezek szerint én vagyok rosszul bekötve :D

2018. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
69%

Amíg házasok vagytok, addig mindegy, hogy írtatok szerződést, de ha váltok, akkor nagyon fogsz örülni, hogy igen.

Amikor 10 házasságból 7 válással végződik, akkor ostobaság nem felkészülni erre.


És most olvasd el, hogy pár kérdéssel lejjebb hogy savazzák azt, akit megcsalt a férje, és nem tud különmenni, mert beteg a közös gyerek. 🤐🤐🤐

2018. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

#16 kit érdekel, hogy te biztos vagy magatokban?


Én nem te vagyok, éppen ezért amit te hiszel, amiben te bizol, abban nekem nem feltétlenül kell.


Majd beszéljünk 10 év múlva, hogy még együtt lesztek-e.



Épp ez a gőg, ez a nagyképűség az, ami borzaszt, amikor emberek azt hiszik, ők különbek, velük aztán nem fordul elő.


Ha már analógia, nézd meg a Titanicot.


Arra is mindenki azt mondta, na hát az sosem süllyed el, aztán...


A házasságod is süllyesztőbe kerülhet, és ha nem vagy racionálisabb a mostaninál, majd elborít az ár.


Én gondoskodom a mentőcsónakomról, és emiatt senkinek nem tartozok bocsánatkéréssel.

2018. nov. 13. 14:11
 19/30 A kérdező kommentje:

# 17 Mondom, józanság! Senki nem akarja, hogy felrobbanjon a kapcsolata, mégis egy-egy házasságnak igen sok sérültje szokott lenni.

Azt hangsúlyozom, hogy előretekintés, mérlegelés, racionalitás.


Ez nem zárja ki a vágyat egy holtig tartó kapcsolatra, de felkészít arra az időszakra, ha ez majd mégis másképp alakul.

2018. nov. 13. 14:13
 20/30 anonim ***** válasza:
10%

Kedves kérdező, még egy utolsó kíváncsoskodást engedj meg: minek írtad ki a kérdést? Eldöntötted, hogy a házasság értelmetlen, ezzel együtt eldöntötted, hogy mégis megkötöd, és azt is, hogy szerződést írsz meg különvagyont intézel magadnak. Oké.

Mi a kérdésed tulajdonképpen?

2018. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!