Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mik azok a pro és kontra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik azok a pro és kontra kérdések, amiket feltennétek magatoknak megcsalásnál? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Pár éves kapcsolatról van szó és soha nem képzeltem volna, megcsalást elítélőként, hogy egyszer én is ide jutok. Egyelőre nem tudok lépni és hihetetlenül elhanyagol a párom. Már ott tartok: napi szinten küzdök magammal, hogy ne történjen fizikai megcsalás. Nem akarok gerinctelen lenni, de már így is annak érzem magam. Érdemes erre a pár hónapra teljesen magam maradni, minden ellenkező neművel megszakítani a kapcsolatot, vagy mi az,amivel vissza tudnám szorítani a késztetést? Bántó, primitív válaszokra nem reagálok. Köszönöm.
2019. jan. 15. 14:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ahol pár hónapnyi nehezebb időszak miatt megcsalnád a párod, az "remek" egy kapcsolat lehet.


A következő sorosban is panaszkodsz. Most jön az, hogy el kellene döntened, hogy valójában mi is a bajod. A pár hónap? Vagy már inkább maga a kapcsolat? Pár hónap miatt nyilván nem dillemáznak a megcsaláson, te még csak most szembesülsz vele, hogy ez a kapcsolat talán nem is olyan jó neked. ÉS nem a pár hónap miatt, hanem a leírt szavaid miatt.. Csak még magadnak sem vagy képes nyíltan leírni, csupán ha "kiprovokálják" ( pl itt is), hogy voltaképp mi is a bajod. Első lépés a szembenézés.

2019. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon el vagy tévedve. Ne kombinálj. Nem a nehéz időszak lesz "pár hónap", hanem amennyi idő még a lelépésem. Régóta tart a "nehéz időszak", és én vagyok a kapcsolatban az egyedüli, aki igyekezett megmenteni. Most viszont, nem akarom megcsalni, de látom a kombináláson kívül, nem sikerül a kérdésre válaszolni. A többieknek köszönöm.
2019. jan. 15. 21:15
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

Az első kapcsolatomban én is le voltam rázva folyton, csak nekem nem az anyagiak miatt volt foghúzós kilépnem, hanem az volt a dilemmám, hogy nem lesz akkor több barátnőm, ha ezt elhagynám, de azért jó lett volna egy nővel a veszekedésen kívül mást is kezdeni, emellett undorító dolognak tartottam a megcsalást. Azt csináltam, hogy leittam magam, meghúztam egy szaktársamat, továbbra is undorító dolognak tartottam a megcsalást, felköptem, alá álltam, hazamentem, asszonyt kidobtam (folyamatos veszekedés és elutasítás miatt. Nem mondtam el neki.) , egyedül elvoltam úgy 4-5 hónapig és összejöttem a következő lánnyal.

Ezt csak azért mondom, mert (12 éve történt, volt azóta 4 kapcsolatom, egyiket sem csaltam meg, hiába voltak problémák) immunissá tett a félrelépésre, mivel felismertem azt, hogy egyáltalán nem vagyok előnytelenebb alkupozícióban, mint a mindenkori párom és ha valamit nem akar, azt én nem erőltetem vagy elfogadom vagy megyek a francba, könyörögni, csúszni-mászni nem fogok senkinek.

Szóval pro: megerősíthet az élmény abban, amit már eleve gondolsz a megcsalásról.

Kontra: szar érzés amiatt, amit gondolsz a megcsalásról és örökre viseled ezt a stigmát (már, ha elmondod a kövinek. Én el szoktam.)


Szerintem ettől függetlenül megtarthatod a gerinced, hiszen másra te sem hiszem, hogy jutnál, ha félrelépsz, mellesleg úgy mondhatod, hogy elítéled a megcsalást, hogy hiteles maradsz önmagad és mások előtt egyaránt. Ki is léphetsz a kapcsolatodból, ami nyilván nehéz, ahogy pár hónapig még kínlódni is vagy a lelkiismereteddel elszámolni. A lényeg, hogy most szépen bele fogsz harapni egy darab érett szarba viszont, mivel az élet igazságos, te döntöd el, hogy melyik végébe.

Kitartást és jó étvágyat kívánok hozzá.

32/f

2019. jan. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi 32F. Erre gondoltam. Teljesen más szemszögből világítottál rá. Én is elgondolkodtam a megcsaláson, de nem akarom bántani. Előtte inkább szakítok, és ne ez legyen a szakítóok.
2019. jan. 16. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!