Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Milyen tapasztalatokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tapasztalatokkal rendeleztek a megcsalás utáni szakítás, esetleges újrakezdéssrl kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Múlt héten derült ki, hogy akit eddig páromnak gondoltam, december óta csal és folytatódott volna ha nem jövök rá...nagyon sokat beszélgettünk, kiváltó okokat kerestük és arra jutottunk, hogy egymás elhanyagolása, komminukációhiány vezetett az egészhez (valóban lehetett sajnos érezni...). Jelenleg több mint 5 éves kapcsolatról lenne, 1 éve februári évfordulón jegyeztem el (igen ő a nő). Nem abban kérek tanácsot hogy hagyjam-e vagy sem, csupán tapasztalatokról szeretnék érdeklődni a témával kapcsolatban.
2019. máj. 4. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Annyi tapasztalattal rendelkezem, hogy semmi értelme az ilyen kapcsolatnak. A megcsalás azt jelenti, hogy már régen fél lábbal kint van a kapcsolatból, nem szereti a párját és még csak tisztelet sem fűzi hozzá. De ha nem lett volna megcsalás ez a kapcsolat már akkor is értelmetlen lenne.

Nem tudtok egymással kommunikálni, nem tudtok energiát fektetni a kapcsolatba. Elvileg mind a ketten éreztétek, hogy kezd hulladék lenni a kapcsolat mégsem tettetek semmit. Nincs már motivációtok fenntartani ezt az egészet.

Egy olyan kapcsolatot sem láttam soha, ami hosszú távon jó vagy egyáltalán csak fenntartható lett volna megcsalás után. Nem is a megcsalás miatt feltétlenül, hanem amiatt ami a megcsalás mögött van. Amiatt, hogy a kapcsolat már régen nem volt jó és nem is akarták megjavítani hiába érezték, hogy nem az igazi. Ahol már megcsalás van ott nem fog működni a kapcsolat. Kényelemből, megszokásból, biztos pont miatt szoktak együtt maradni. De értelme már nincs a kapcsolatnak és nincs komoly érzelmi kötődés.

2019. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarod, próbáld, de elvenni/gyereket vállalni meg ne forduljon a fejedben vele.

32/f

2019. máj. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amint lesz valami probléma, egyből keres valakit, aki megvigasztalja.

Egyrészt mert átszakadt egy erkölcsi gát azzal, hogy félrelépett. Másodszor könnyebben dönt, hogy megteszi. Másrészt most már tudja, hogy nem kockáztat semmit, mert ha lebukik, akkor sír egy kicsit, panaszkodik, hogy elhanyagoltad, és minden megy tovább.

2019. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én holt szerelmes voltam a férfiba, aki kb sose lépett túl az exén és nem sokkal miután mi összejöttünk, csalt is vele. A szakítás szörnyű volt, 1,5 hétig mint egy zombi, csak a létszükségleteim tudtam épp hogy ellátni.

Az újrakezdésnek nem volt semmi értelme, sose tudtam neki megbocsátani és csak rosszabb lett a helyzet - elkezdtem paranoiás lenni, szörnyen ingadozott a hangulatom, kiborultam random, olyan volt, mintha valami elmebeteg lennék, kihozta belőlem a legrosszabbat.


Csak az új párom mellett jöttem rá, hogy én egy nyugodt, normális felnőtt vagyok, aki képes bízni, mert nem adott rá okot a jelenlegi párom sose.

2019. máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Tíz éve voltunk együtt. Megcsalt, lebukott. Telt az idő...Újrakezdtük, minden viszonylag rendben volt, aztán megszületett a gyerek. Aztán egy nap elkezdett mardosni a tudat, hogy mit tett és rájöttem, hogy nem tudok megbocsátani neki. Öt éve nem nyúlok hozzá (nem is csalom sehogy). Elmondtam neki, hogy nekem ez nem megy így. Nekem, ahhoz, hogy hozzáérjek, a már elérhetetlen hűséges állapot, ami ugye már nincs meg. Elfogadta. Elmondtam, hogy felneveljük a gyereket és kész.
2019. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!