Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ti mindig hallgattok a megérzé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mindig hallgattok a megérzésetekre?

Figyelt kérdés

Volt már, akiről kiderült, hogy teljesen alaptalanul gyanusította a párját, és emiatt tönkre ment a kapcsolata? Csak mert túlságosan bebeszélte magának a megcsalást? Mit tehet az a fél akit meggyanúsítanak azzal, hogy félre lépett, közben nem igaz.?

Arra lennék kíváncsi, hogy egy túlontúl paranoiás ember ezzel az állandó figyeléssel, gyanúsítotással mit tud elérni? Aki folyton a megcsalás jeleit keresi. Mindenhol mindenben a jeleket lesi. Viselkedés, távol lét, Facebook, nyomozás. Egy ilyen emberrel mit lehet tenni? Segíteni neki?



2019. máj. 11. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem, sajnos nem mindig. De mindig be jön a megérzésem.
2019. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
81%
Bár nem teljesen világos, pontosan mit is kérdezel, de pl. bántalmazó kapcsolatokban nagyon jellemző, hogy a bántalmazó alaptalanul gyanúsítgatja a párját és féltékenykedik egyfolytában. Ezen nem lehet segíteni, csak ő tudna segíteni magán azzal, hogy keres egy pszichoterapeutát és dolgozik önmagán, hogy elmúljon a beteges féltékenysége. A másik hiába csinál bármit, odaadja a jelszavait, ki se lép a lakásból, nem veszi fel a telefont az anyjának se, az ilyen embert semmi sem elégíti ki. Ha ez forog fent, akkor szépen ott kell hagyni az illetőt, amíg nem kezd el agresszív is lenni.
2019. máj. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm. Igazából pont erről van szó.

Akkor lenne nyugodt, ha egész nap a szobában lennék. Ha minden üzenetet meg nézhet e, illetve ha kutathatna a Facebookon. Bevallom ultimátumot adtam, mert így nem lehet élni. Szeretem, de ez nem mehet így sokáig.

2019. máj. 11. 22:35
 4/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Sajnos ezek az emberek attól sem nyugszanak meg, ha bilincsbe verve ülsz otthon, mert akkor is biztos másra gondolsz, meg mit nézegetsz ki az ablakon... A hiba az ő készülékében van, és amíg ő nem teszi fel magának a kérdést, hogy de miért vagyok ilyen abnormálisan féltékeny, hogyan tudnék megváltozni, addig ez nem fog változni. Szerintem barátkozz a gondolattal, hogy szakítasz, mert az ilyen kapcsolatokban nagy az esély a féltékenység eldurvulására. Ez benne annyira erős, hogy még ha meg is próbálja az "ultimátum" hatására elfojtani, ezt nem tudja majd sokáig tartani és periodikusan ismétlődni fog a "minden szép és jó" és a féltékenységi rohamai. Amíg ő nem látja be, hogy vele van a probléma és nem kér szaksegítséget, ez csak egyre rosszabb lesz. Önmagad is szeretned kellene annyira, hogy ennek nem teszed ki magadat.
2019. máj. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdemes hallgatni a megérzésekre. 4 évvel ezelőtti történet röviden: Eljárt kocsmázni a barátaival az exem és ezek a kocsmázós alkalmak szaporodni kezdtek. Féltettem, mert nem akartam egy alkoholistára alapozni az életem. De mégis az lett. Illetve...elfogott egy fura érzés. Féltékeny voltam, durva veszekedéseink voltak. Szakítottunk. Egy ideig sikerült jóban maradnunk és beszélgettünk, barátok lettünk. Egy tavalyi találkánk alkalmával (amin sütiztünk és kávéztunk) derültek ki dolgok és időrendi sorrendbe rakva az eseményeket, már kiderült az igazság. A kocsmában ugyanis dolgozott egy pultos csaj, akivel a szakításunk utáni hónapban randizgattak már. Milyen érdekes,ugye? :) Lehetséges,hogy már akkor volt köztük valami, ha más nem is, de talán flörtölés, amíg mi együtt voltunk?
2019. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:

(Itt ugyan a fordítottjáról van szó, a kérdező érzi úgy, hogy a másik megfojtja és már a személyes szabadságában korlátozza a féltékenykedésével.) Mellesleg a fojtogató és korlátozó féltékenységre semmilyen alap nem létezik.

Lehet féltékenynek lenni, de az leginkább az illető magánügye, egy érzés. Alapnak féltékenységnél azt hívja a köznyelv, ha a másik tényleg sumákol. De a féltékenység akkor sem főleg ettől függ, hanem attól a személytől, akiben felébred. Hiszen egyes emberek akkor sem féltékenyek, ha a másik nagyon sumák, mások meg akkor is féltékenyek, ha a másik lakat alatt ül a szobájukban. Tehát a féltékenység elsősorban a féltékenységet érző személyiségéből fakad. De ezen túlmenően, a saját féltékenység miatt másokat teljes kontroll alatt tartani, szabadságában korlátozni, erre abszolúte nincs "alap".

2019. jún. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!