Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradnál a pároddal, ha bejelenti, hogy HIV-pozitív?

Figyelt kérdés

Pro és kontra érvek érdekelnek.


Nehéz helyzet...



2019. júl. 29. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Akkor már te is az vagy :D

Üdv az AIDS-esek világában. Csudijó, mi?

2019. júl. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Passz, a HIV pozitív még nem jelenti a betegséget magát.

Mindenképpen megnézetném magamat első lépésben aztán gondolkodnék a továbbiakon.

2019. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha tőlem kapta, akkor ja.

33/f

2019. júl. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha én nem vagyok az, akkor nem maradnek.
2019. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Valakitől elkapta aki nem én vagyok szóval maradjon vele a hóhér
2019. júl. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Először is azt mindenképpen fontos tisztázni, hogy a közhiedelemmel ellentétben manapság a HIV pozitív státusz nem ugyanaz, mint a nyolcvanas években, szóval NEM halálos ítélet. Ma már elérhetők olyan gyógyszerek (a nyugati világban legalábbis), amik megfelelő kombinációban minimális szintre csökkentik a szervezetben található vírusok számát, ideális esetben már annyira kis számú vírus marad csak, hogy a vérből sem lesz kimutatható a HIV és ebben az esetben terjedni sem tud. Ugyan teljesen soha nem lehet kiirtani a szervezetből, de megfelelő kezeléssel egy HIV pozitív ember is ugyanolyan életet élhet, mint egy teljesen egészséges, még csak a várható életkora sem lesz kevesebb. Szóval ebben a döntésben engem elsősorban az befolyásolna, hogy mégis hogyan, kitől kapta el a vírust. Ha mondjuk ismerkedés közben derül ki, hogy egy korábbi partnertől kapta el és megfelelően kezelteti magát, odafigyel a gyógyszerszedésre és rendszeresen jár vizsgálatokra, akkor ez nálam egyáltalán nem lenne kizáró ok, nem tehet róla. Ha megcsalás áll a háttérben, akkor egyértelműen szakítanék, nem a HIV, hanem a félredugás miatt. Azért annyira nem biztos, hogy egyértelmű, hogy kitől kapta el, mert a kezdeti fertőzést követően van, hogy csak évekkel később alakul ki olyan betegség, ahol egyáltalán felmerül, hogy HIV, AIDS lehet a háttérben, szóval ha mondjuk egy éve együtt vagytok és most derült ki a dolog (és te 100%, hogy HIV negatív voltál), akkor sem feltétlenül történt megcsalás, ezt nektek kell tisztázni. És természetesen te is mindenképpen végeztess egy tesztet és pozitív eredmény esetén azonnal kezdd el a terápiát, még mielőtt esetleg nagyobb baj lenne.
2019. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel konkrétan tudom, hogy én nem vagyok az és egy éve ő sem volt az (egyszer voltunk teszten) így nem maradnék vele, hiszen mástól kapta el. Először elküldeném a fészkes francba, aztán magamat is kivizsgáltatnám.

Ha csak ismerkednék valakivel, aki bevallja, hogy HIV pozitív, akkor pedig nem találkozgatnék vele tovább. Biztos, hogy nem kockáztatnám meg, hogy elkapjam. Tudom, hogy vannak már jó gyógyszerek, de ettől még nem szívesen lennék egy HIV pozitív ember párja, ha van választási lehetőségem.

2019. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván akkor én is az lennék. Biztos hogy nem maradnék. Mivel én soha nem léptem félre, ezért biztos hogy máshonnan hozta haza. Tulajdonképp az egész hátralévő életemet, kapcsolataimat tönkretenné ezzel. Alap esetben sem egyszerű párt találni, nem még ha HIV pozitív vagy. Azért ez kemény ajándék, az is lehet hogy valami drasztikusat cselekednék.
2019. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10%

Ma már jól kezelhető!

Ha igazi, mély minőségi a kapcsolat

2019. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!