Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogyan kezelitek összeköltö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan kezelitek összeköltözés után a pénzügyieteket?

Figyelt kérdés
Mennyire változtak meg a költési szokásaitok és mennyire könnyű jól beosztani?
2019. aug. 1. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Közös kassza lett, azóta is. Működik. Ha előtte nem volt pénz erre-arra, akkor utána sem, hisz a közös kassza lényege nem az, hogy onnantól többet tudok magamra eltapsolni.
2019. aug. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Közös kassza van. Jó mondjuk nálunk szerencsés helyzet, hogy kb. egyformán keresünk (+- 10-20.000 Ft különbség), így nincs gond.

Mielőtt összeköltöztünk, egyedül éltem. A párom sokkal spórolósabb, mint én, néha már idegesítően, de később be kellett látnom, hogy így jutunk ötről a hatra, mert ami szükséges, arra mindig van, és lesz is így.

2019. aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Mi az első héten mindig felezgettük a vásárlásokat. :) Hamar rájöttünk, hogy ez nem működik, azóta közös kasszán vagyunk.


Először kifizetjük a csekkeket, lakbért, a többiből teszünk félre és élünk az adott hónapban.


Én mindig előre megtervezem mit fogok főzni, ahhoz egyszerre be is vásárolunk. Szoktam nézni az akciós újságokat is.

Mi ésszel spórolunk, hogy ne is költsünk sokat, de ne menjen a minőség rovására sem.


Egyébként összegtől függ, hogy mennyire könnyű beosztani. Nekem mindkét oldalról van tapasztalatom.

2019. aug. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Barnabas333 ***** válasza:
75%
Közös kassza, de a bankszámlák az enyémek és én kezelem a pénzügyeket. 42F
2019. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ugy a jo hogy van egy nagyobb közös kassza! És van 2 saját kisebb kassza! Pl a fizetések 70%-át közösbe teszitek és marad nektek 30% azt meg arra költöztek amire akarjátok most egy átlagos fizu 180-200 ebből félre tesztek 260-300-at abból szerintem bőven megéltek ketten és még lesz pénzeltek a saját zsebetekben is


Az meg fontos ha ebből a közös kasszából mindig megmarad egy kevés akkor azt tegyetek át egy vesz tartalék kasszába vagy nyaralás kasszába nem kell felesleges dolgokra elkölteni

2019. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ez abban az esetben jó, ha 0ról indultok.

Most érezzétek át a helyzetemet. 14 millió ft megtakarításom van. Ez nem milliárd, de ekkora pénz mellett elég óvatosnak kell lenni.

2019. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
#6 nem kell összeköltözni olyan emberrel, akitől féltet a pénzed :D
2019. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
#6-os: tartsd a megtakarításod külön számlán, ami csak a te neveden van. A férjemnek is van saját többmilliós megtakarítása, még a megismerkedésünk előtti időből. Az ő nevén van, külön számlán. És folyamatosan gyarapítja. De emellett van közös számlánk. Onnan menmek a közös költségek: rezsi, kaja, ruha, háztartás, biztosítások, autófenntartás, nyaralás, stb. (És nekem is van saját külön bankszámlám, saját megtakarítással) Nálunk bevált az így létrehozott közös kassza. Működik. És ez a lényeg.
2019. aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6 Még nehezebb a helyzet, ha valaki a vagyona hozamából él, ami olykor negatív is lehet, és mellette nincs fizetése.

Én a külön kasszát tartom jónak, és olyan párt kell választani, akinek hasonló a pénzhez való hozzáállàsa.

2019. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!