Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a párommal kezdünk egyre inkább eltávolodni egymástól. Korábban minden rendben volt, úgy éreztem egyre közelebb és közelebb kerülünk egymáshoz, és hogy egyre jobban fejlődik a kapcsolatunk. Viszont pár hónapja gondok vannak a párom életében, anyagi gondok is, és a munkája se megy jól neki. Próbálom megérteni, és mindig meghallgatom, de az már sok volt, amikor elmondta, hogy szeretne egyedül lenni, hogy gondolkozhasson, mert szerinte sokat vagyunk együtt. Nem értettem az egészet. Hétköznap találkozunk egyszer, akkor együtt is alszunk, majd utána péntek estétől hétfő reggelig szintén együtt vagyunk, és ez neki sok? Azt mondta nem a kapcsolatunkkal van gondja, csak magára kell több idő, mert hiába dolgozik napi 8 órában, annyira kimeríti a munkája, meg a gondok amik vannak jelenleg az életében, hogy hétköznap semmire sincs ereje. A baj, hogy pont beszéltük az összeköltözést is, és amikor közölte, hogy neki idő kell a fejéhez vágtam, hogy kb hagyjuk is az összeköltözést, mert ha most sok vagyok neki, később még inkább az lennék.

Lehet lehettem volna megértőbb vele, hiszen amúgy is van elég gond az életében, de nem tudtam eltitkolni, hogy mennyire rosszul esett amit mondott. Azóta alig beszélünk.


Másfél éve vagyunk együtt, 26N, ő 27F



2019. júl. 23. 19:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én megtudom érteni a párodat, mert nekem is ilyen volt az előző munkahelyem, ráadásul az 12 órás volt, és egy stresszes, fárasztó 12 óra után már semmi erőm nem volt néha találkozni vele, de ez nem ellene szólt, egyszerűen csak pihenni akartam.

Nyilván neked is rosszul esik ez most, de ha csak még jobban zaklatni fogod ezzel meg tapadsz rá, akkor egyre inkább menekülni fog.

2019. júl. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

8 órában annyira kimeríti a munka, hogy nincs kedve hozzád? Mondjuk ezt te tudod valóban milyen kimerítő munkát végez, de lehet csak kifogás. Az emberek legtöbbször a munkával takaróznak.

Hagyd egy kicsit békén, ha szeret és hiányzozni fogsz neki úgyis keres, de ebben a helyzetben nem neked kell kapálózni. Döntse el mit akar.

2019. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nincs egy éve, hogy ott dolgozik: szellemi munka, programozós, több nyelven is kell tudnia beszélni, tréningjei vannak, csak sajnos sokszor otthagyják és nem segítenek neki. Elvileg több mint egy év kell mire rendesen kitanulja.

Ezt a részét megértem, ahol én dolgozom, ott is sokáig tanultam a dolgokat még 1 év után is.

De ettől még rosszul esett amit mondott nekem.

2019. júl. 23. 20:08
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mentek nyaralni? Szoktatok menni hosszú hétvégére valahova?
2019. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Minden hétvégén van közös program, legalább egyszer egy hétvégén elmegyünk moziba, vagy sétálni, kirándulni valahova. Jelenleg úgy néz ki nyaralni is megyünk, mondta, hogy szeretne valahova elmenni egy hétre, hogy ne kelljen semmin agyalnia.
2019. júl. 23. 20:26
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Ne haragudj, de ez a pasi tuti nem szerelmes beléd.
2019. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ezt abból szűrted le amit eddig leírtam?
2019. júl. 23. 21:47
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Nekem ez egy nagyon monoton kapcsolatnak tűnik. Nem a mennyiség hanem a statikusság az, ami itt nekem kirajzolódik.

Amúgy minden ember életében lehetnek gondok. Ha éppen most gondtalan lenne akkor sem fogadhatna rá, hogy x év múlva nem-e lesznek problémák, tehát a lényeg, hogy olyan emberrel kell együtt lenni, akik ha problémák vannak is támogatni tud.

Amit mondott, az alapján arra következtetnék, hogy úgy érzi, te hátráltatod a problémái megoldásában, a kérdés, miért gondolja így.

2019. júl. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Miért hátráltatnám? Ez teljesen hülyeség.

Ilyenkor rossz, hogy nem írhatom le mik a gondjai, mert vadidegeneknek nem fogom elmondani, és pont ezért mindenki elkezd agyalni, és legtöbbször pont ilyenekre gondolnak mint az előző is.

Amiről szó van nem csak egy kis gond, lassan ügyvéd kell majd hozzá, ilyen "gondok" pedig szerencsére elég ritkán adódnak az életben. Nem csak arról van szó, hogy ne engedném el a haverjaival bulizni, hanem sokkal-sokkal életbevágóbb dologról.

Meg nem is azt kérdeztem, hogy szerintetek mit érez a párom vagy mit nem, hanem azt, hogy mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Aki nem tud a kérdésre válaszolni, inkább ne is írjon.


A többieknek köszönöm a választ.

2019. júl. 23. 22:57
 10/16 anonim ***** válasza:

Én sem arra gondoltam, hogy nem engeded el a haverjaival bulizni.

Miért írnád le? Mert pl. így lenne értelme tanácsot, véleményt kérni.

Még mindig fenntartom, hogy úgy érzi, hátráltatod.

Hogy mit lehet tenni, arra már rájöhettél volna abból, hogy hátráltatod.


Kissé erősbe kezdtél, úgyhogy kezdem érteni, mi lehet itt a gond valójában :-)

2019. júl. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!