Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés könnyedén?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés könnyedén?

Figyelt kérdés

Néktek hogyan indult, mennyire könnyen gonddal teli?


Mennyire léptek fel nehézségek?

Pl:


Anyagi gondok lettek mert munkahelyed elvesztetted összeköltözés után..


Vagy mégsem olyan volt az együttélés ahogy gondoltad és ez sok vitát szült stb..


2019. jún. 23. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerelmesek voltunk, boldogok és lelkesek. Olyan albérletet kerestünk, ami mindkettőnk napi elfoglaltságának megfelelő helyen van (a férjem dolgozott, én 3 napot egyetemre jártam, 2-t dolgoztam), meg tudjuk fizetni és félre is tudunk tenni a saját házunkra. Nem volt semmi feszkó, az elején a rózsaszín köd miatt, ami friss házasként körbelengett minket, később pedig mert tökéletesen összeszoktunk.


Mondjuk nekünk 12 év után is az a legnagyobb vitatémánk, hogy hangosan nyílik az ajtó és felkelti a férjem a gyerekeket reggel, pedig volt itt hitelügyintézés, évekig nem összejövő első baba, idióta anyós, családi viszálykodás, kavaró barátnő... nem kell félni, ha a megfelelő emberrel költözöl össze, semmi baj nem lesz. Sőt... 😊

2019. jún. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fél éve voltunk együtt, amikor a lakótársam közölte, hogy elszeretne költözni. A párom lakótársa meg éppen akkor akarta becuccoltatni a párját magukhoz, így valahogy kézenfekvő megoldásnak tűnt, ha hozzám költözik. Így lett az én albérletem a MI albérletünk. Először hezitáltunk, mert nem alakult túl jól a kapcsolatunk, sőt... Sajnos már ott tartottunk, hogy vége lesz. Ő a város túlsó végén lakott, 1,5 órára tőlem, esténként már fáradtak voltunk, hétvégén gyakran volt más programunk, kevés időt tudtunk együtt tölteni és ez rányomta a viszonyunkra a bélyegét, már kezdtünk érdektelenekké válni és belátni, hogy ez így nem fog működni. Ehhez képest merész lépés volt összebútorozni. Ez viszont összehozott minket, azóta semmilyen problémánk nem volt, ami miatt megfordult volna a fejünkben az, hogy ennek véget kell vetni. Tehát mi baromi döcögősen mentünk ebbe bele, de egyelőre az élet minket igazolt. :) Ezen felül nehézségek nem léptek fel. Anyagilag ugyanott voltunk, mint előtte. Vitát pedig nem hogy nem szült, inkább elsimította köztünk azokat.


Ami összecsiszolódást igényelt, az a rend kérdése. Én alapvetően rumlis típus voltam, a párom nagyon rendszerető. Olykor vitatkoztunk ezen, de végül én alkalmazkodtam hozzá olyan mértékben, hogy ma már én vagyok a rendszeretőbb. Egyszerűen alap igényem lett az évek során, hogy mindennek a helyén kell lennie. Már-már túlzottan is.


A következő feszültséget az jelentette, amikor a tulaj belengette, hogy valószínű a fiának kell a lakás hamarosan. Nagyon kedvező áron béreltük, akkor már bőven 80-100 körül volt egy hasonló lakás, így sokkot kaptunk. Szóba került, hogy vehetnénk közös lakást, de akkor még csak nem egész 1,5 éve voltunk együtt, így ez megint elég rizikós téma volt. Ráadásul önerőnk is csak minimális volt. Hónapokig agyaltunk, hogy mi legyen, hogy legyen. Merjünk-e belevágni. Sokszor összezörrentünk a témán, de végül úgy döntöttünk elkezdünk tájékozódni és nézelődni. Egyik nap linkelt nekem egy hirdetést a párom. Nem tetszett képek alapján, de mondta, hogy menjünk el, nézzük meg. Ez volt az első. Aztán beléptünk és bummm letarolt az otthon érzés. Hazafelé szótlanul ültünk egymás mellett az autóban, majd mikor megálltunk az albérletünk előtt megkérdezte, hogy nekem is annyira tetszett-e, mint neki. Bő fél órát beszélgettünk a parkoló autóban, hogy nem lehet, hogy az elsőbe beleszerettünk. Aztán még két hétig minden estés téma, néha vita volt, hogy mit csináljunk. Hatalmas döntés volt, hiszen nem csak egy lakásvásárlás, de ezzel a közös hitel miatt komolyan összekötjük magunkat is. Pont beleesett egy nyaralásunk is. Két hétig agyaltunk, végül úgy döntöttünk alkudunk. Ha odaadják azon az áron, amit megálmodtunk, megvesszük. Elmentünk másodszorra is megnézni, másodszorra is szerelmesek voltunk belé, leültünk ártárgyalni, mondtuk, hogy ennyit adnánk érte, mire az eladó szó nélkül rávágta azt az összeget, amit megbeszéltünk, hogy ennyi az alja. Sokatmondóan azonnal a páromra rántottam a tekintetem, hogy "ezt nem hiszem el"... :D Megvettük. Mostmár két éve. És most ugyanezt játsszuk az esküvővel. :D Fél éve agyalunk, hogy legyen, ne legyen, milyen legyen. Aztán amikor rávettük magunkat, hogy elkezdünk szervezkedni, az első helyszínbe beleszerettünk és mostmár nem kérdés mit és hogyan akarunk. A mi életünk úgy tűnik ilyen lesz. :)

2019. jún. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lazán ment. Amikor megismertem a párom, én koliban laktam, ő még az anyjánál, de már nézelődött albérletet. Kb két hete ismertem, amikor már kis hátizsákkal indultam neki a koliból a randijainknak, eleinte csak 2-3 váltás bugyival, aztán már egész heti adaggal, végül már csak heti 1x mentem a kollégiumba kimosni a ruháimat, hamar ki is költöztettem magam onnan papíron is. Az után nem sokkal kezdtünk albérleteket nézegetni (azzal a felszólalással, hogy persze, ezt ő veszi ki, de azért nekem is kell tetszenie, de igazából mi még nem költözünk össze :D ), majd elég hamar találtunk egyet, ami megtetszett, és valahogy a korábbi kijelentéseink ellenére evidens volt, hogy mi most oda együtt költözünk be. Ekkor talán 3 hónapja ismertem? Szóval nagyon friss volt a kapcsolatunk. Mégsem volt semmi gond, szerintem részben ezért, mert még egyébként is ismerkedtünk egymással, a helyzettel, együtt alakítottuk ki a közös szabályainkat és nem volt olyan, ami már egy megszokott rendszer lett volna bármelyikünknek, hogy aztán ahhoz igazodjunk vagy azon változtassunk. Egyedüli vitatémánk a mosogatás volt, gyakran hagytuk "elmászni" a piszkos edényeket, mert mindketten gyűlöltük az egész mosogatás mizériát, de egyik este elgondolkodtunk rajta, hogy papírtányért vegyünk vagy mosogatógépet, szóval inkább beugrottunk a kocsiba és elmentünk mosogatógépet venni. Ezzel megoldódott az egyedüli vitatémánk, és azóta sincs semmi gond- pedig mi is már átestünk esküvőszervezésen, hitelfelvételen, lakásvásárláson, egy ideje küzdünk az összejönni nem akaró babával, és mégis mondhatni ideális a kapcsolatunk, nincsenek konfliktusok és nincs nézeteltérés sem. Szerintem az összeköltözés mindenképpen jó ötlet, legrosszabb esetben is kiderül, hogy nem egymást kerestétek és szakítatok, na bumm, jobb ezt tudni és nem egymás idejét húzni sehova sem tartó járogatással éveken keresztül.
2019. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!