Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem már ki nem állhat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem már ki nem állhat engem, hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés
10 év házasság, két kisgyerek. A kisgyerekeseket érő szokásos mélypontok minket is elértek, voltak jobb, rosszabb pillanatok és mindketten a másikat hibáztattuk érte. Én úgy érzem sokat változtam, de ő szerinte nem. folyamatosan beszól, minden mondatában tesz rám egy negatíyv megjegyzést. Még a legártatlanabb helyzetekben is. Már válna, menekülne, de én nem érzem olyan rossznaka helyzetet, mert szerintem a gondolkodása nagyon beszűkült. Csak a negatívat látja bennem, folyamatosan vádaskodik. Pedig igyekszem a kedvében járni. Nem veszi észre ha valamit jól csinálok, a legapróbb hibákra is ugrik, képtelenség neki megfelelni. Minél több mindent teszek meg neki, annál több minden kell neki, vagy talál valami hibát benne. Szerintem nem vagyok oylan rossz, mint ő beállítja, de nem akarja meglátni bennem a jót. Persze én is panaszkodhatnék róla egész nap, de nem teszem, mert a jóra koncentrálok benne, nem a rosszra. Ez volna az alapja, hogy rendbehozzuk a házasságunk, de emiatt még kommunikálni sem tudunk. Hogy lehet ebből kizökkenteni? Csak az ideáit kergeti a tökéletes nőről, gyerekekről, házasságról...Én tényleg nagyon meg akarom menteni a házasságom, de ilyen ellenszélben nem érzem esélyesnek. Voltatok már hasonló helyzetben?

2019. aug. 1. 10:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%
En ilyenkor mindig azt mondom, hogy egy csalad nem csak anya-apa-gyerekbol all. Anyosodekkal milyen a kapcsolatod? Van neki testvere? Megertem, hogy kellemetlen ebbe masokat bevonni, mert maganugy, de ez nem azt jelenti, hogy mindent maganyosan kell vegigcsinalnod. Szerintem megerne olyan emberekkel beszelned, akik hatassal tudnak lenni a ferjedre.
2019. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Van valaki más az életében. Nem biztos, hogy van testi kapcsolat, de szerelmes valakibe.

Nem is igyekszik a jót látni benned, hiszen fejben nincs ott veled. Tapasztalat, hogy kedveskedhetsz neki akárhogy, lehetsz a világon a legjobb feleség, akkor is meg fogja találni benned a hibát.

Ülj le vele beszélni. Kérdezd meg, hogy mi baja, arra is rákérdezhetsz, hogy van-e valakije. Higgadtan, megértően állj hozzá. Ha ő meg akarja menteni a kapcsolatot, akkor beszéljétek meg, hogy min kellene változtatni, de ha már nagyon "messze jár", akkor engedd el.

2019. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
jó lenne vele megbeszélni, de valamelyikünknek szelektív a memóriája. Állításokat tesz, ami szerintem nem úgy történt, vagy amire határozottan emlékszem, hogy ilyen nem mondtam. Máskor meg azzal is vádol, hogy nem figyelek arra amit mond, pedig ő mondta, de én úgy emlékszem, hogy nem. Nem tudjuk eldönteni, hogy kinek van igaza, tisztára bedilizek már ebbe, már azon is gondolkodtam írni fogom jegyzetfüzetbe a mondataimat, de félek, hogy akkor is azt mondaná, hogy nem is a valóságot írtam le.
2019. aug. 1. 19:12
 14/20 anonim ***** válasza:
Próbáltad fizikailag vonzóvá tenni magad?
2019. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az en otletemhez mit szolsz kerdezo?
2019. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem járok a férjem társaságába. így senki nem tudja őt meggyőzni. Hogy nem járok, annak az az oka, hogy a férjem mindig kibeszél engem. Természetesen egy oldalról, az övéről és minden itthoni szennyest megoszt. Így akar részvétet szerezni magának és már többször is elmondtam, főleg ha új munkahelyre megy, hogy ezúttal legyen máshogy, nem bírja ki. Én szégyellek ezek után a társaságába menni. Én is felteszek kérdéseket itt a gyakorin, mert itt idegenek vannak, nem ismernek ránk. De ismerősök előtt nem beszélem ki a férjem. Anyósomék utálnak engem, de azok az előttem lévő menyasszonyt is utálták. Sőt mikor a férjem panaszkodott rólam, az volt a tanács, hogy váljon el. A barátaitól is ez. "Ha nem jó, ne maradj benne". Egyébként az ő társaságukban egészen máshogy viselkedik, ég és föld. a pszichológia teszten amunkahelyén is nagyon jó eredmények jöttek ki, hogy jó a kommunikációja, mégis itthon nagyon máshogy beszél velem. Azt mondta rászolgáltam, velem azért más. Ez idegesít a legjobban. velem miért beszél például csúnyán, már többször rászóltam, hogy legyen szives ne használjon csúnya szavakat. Vagyha ovival, sulival kell kommunikálni, nagyon jó benyomást kelt mindenkiben, odateszi magát, megy kézműveskedni stb., de csak ott. Itthon még esti puszit se ad (mondjuk kéthetente egyszer ad ha eszébe jut)a gyerekeknek, olvasni is max. egy évben egyszer, ha megkérjük rá. az esti fektetés az én dolgom, fogmosás, jó étj puszi, meseolvasás, de senki nem mondja hogy ő nem jöhet be. Játszótérre is csak ha megkértem rá, de nem szivesen. Azért mert nem jól viselkednek a gyerekek és szerinte ez az én hibám, mert nem nevelem meg őket rendesen. Mert nem elég szorgalmasak, túl finnyásak, folyton visitoznak, összefirkálták a falat. Pedig nekem is ugyanazok a céljaim, mint neki, hogy a gyerekek legyenek rendesek, illedelmesek, szorgalmasak, motiváltak, de csak kis lépésekben haladunk. A gyerkek viselkedésében sem veszi észre ha fejlődtek, vagy jók valamiben. Abban is csak a negatívat látja, hogy milyen rosszak, mert mondjuk 10-ből csak 6-szor fogadnak szót rendesen, 4szer meg ellenálnak, ezért nem elég jól viselkednek. Szigorú és szerinte csak az a jó, amit ő elképzel. De ezzel együtt én szeretem, próbálom neki magyarázni, hogy ne legyen már mindenen ingerült, meg nincs is akkora gond. Szerinte túl laza és liberális vagyok, pedig szerintem nem. azt mondja rám, folyton ellenkezek vele a gyereknevelésben. Példa: a gyereket megkér valamire és kilátásba helyez egy büntit. Mire a gyerek: Nem érdekel. erre ő. Velem így ne beszéljél, mert p.fán verlek. Mire én. Légyszives ne mondj ilyet a gyereknek. Mire ő: Engem nem érdekel. Mire én: Látod, te is ugyanazt mondtad, amiért megszidtad őt. Magadra is érvényes kéne legyen a szabályod. Mire ő: Igen, de ő még gyerek. Mire én: Hát pont ezért, mert te már felnőtt vagy. Mire ő: A p.csába, már megint ellenkezel velem. Igazad van (gúnyosan), legyen a gyerek hülye, lusta, éljen majd az utcán. szóval ilyen egy átlagos beszélgetésünk, pedig én nem akarom kiokatatni. Másoknak arról panaszkodik, hogy elnyomon és azt tanácsolják neki álljon a sarkára. Lehet ez a baj? De mégis, én is azt érzem hogy el akar nyomni. De akkor most ki nyom el kit? Mások társaságában nem merne így beszélni se velem, se a gyerekkel. De lehet csak azért bezsél így itthon, mert idegesítem?
2019. aug. 2. 10:27
 17/20 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék, nem a cáljaivan van bajom, hogy fogadjon szót a gyerek, hanem ahogy kommunikálja ezt. Ha ezen változtatna, akkor nem szólnék soha érte, hanem azt mondanám, fogadjatok szót apátoknak. De ha ingerülten, érzékeltenül mond valamit, rugalmatlan, nem akar alkudni soha semmiben velük, esetleg fenyegetőzik, akkor nem állhatok mellé.
2019. aug. 2. 10:31
 18/20 A kérdező kommentje:
Meg lehet még azt se bírja, hogy kioktatom amikor humoros próbál lenni és várja hogy vele nevessek. De folyton olyan vicceket mond, ha épp jóban vagyunk, hogy "Jön a tavasz, jönnek a miniszoknyás lányok, haha", " Bocs, hogy késtem, feltartottak a nők" , "majd lecseréllek két húszévesre" és vigyorog és akkor ezen elvárja, hogy én is vigyorogjak. ezek még ártatlanabbak, voltak kimondottan szexista beszólásai is. Én tudom, hogy csak humoros próbál lenni, de nyiltan meg mondom neki, nem vagyok a férfi haverod, nekem ez nem vicces. És akkor unottan elfordul. Tényleg, lehet ez is a baj velem? Hogy nem értékelem a humorát? De hát ti ezeknek a vicces beszólásoknak örülnétek?
2019. aug. 2. 10:44
 19/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk mostanában ha iyleneket szól be, akkor többnyire csak semleges arccal hallgatni szoktam. Nem akarok mindenbe belekötni, me régen már amúgyis elmondtam a véleményem erről.
2019. aug. 2. 10:46
 20/20 anonim ***** válasza:

Ohh, te az én férjemről beszélsz.


Ugyanezt csinálja ő is.

Már lassan könyvet tudnék írni a kis dolgairól.


Meg sem próbálok vele beszélgetni.

Mert vagy kiforgatja a szavaimat, és hozzamvagja, mintha én csinálnám azt amit ő.


Vagy nem mond semmit, és megsertodik, vagy hazudik valamiit és kész.

Szinte tökéletesre fejlesztette a kommunikációját.


Ez is mindent kibeszel mindenkinek rólam.

De nem is mond igazat.

Viszont azt nagyon meggyőzően.


Természetesen ez is csajozik állandóan,de ha rákérdeztem akkor miért sértegetem őt.

Tíz perc múlva bevallja. Aztán még én vagyok a hülye mert ő nem is mondott ilyet....


Ezek állandóan a tökéletes NŐT keresik.

És ne gondold, hogy csak a csinos dekorativ kislányok kellenek ezeknek.

Mindenkiben van valami plussz ami benned sose lesz...


Nárcisztikus személyek.


Nálam alap, hogy nem beszelélek vele.

Ha muszáj akkor sem hiszek el neki semmit.

Kerülöm, és ha lehet nem kérek tőle semmit.


Ezt vagy elviseled, vagy külön mész.

Sosem fog változni.


Egyébként úgy játszik veled mint macska az egérrel.


És szerinted eddig hány nője lehetett?


Ha belevonsz bárkit is, akkor csúnya vége lesz rád nézve, mert ellened fogja fordítani, hiszen az ő hírneve nem sérülhet.

2019. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!