Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos, ha emiatt nem támogatom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos, ha emiatt nem támogatom az ötletet, hogy a férjem még tovább tanuljon?

Figyelt kérdés
12 éve együtt vagyunk, mindketten 30 évesek vagyunk. Egyetemisták voltunk, amikor elkezdtünk járni. Nagyon szeretem a férjemet, de úgy látom, hogy nem túl tehetséges tanulás terén, sokkal több idő alatt végezte el az egyetemet, mint kellett volna. Szeretne tovább tanulni, de tudom, hogy most se tudná befejezni időben, nekem pedig nincs kedvem még 5-6-7 évet várnom miatta a családalapítással. Ha látnám rajta, hogy elszánt, akkor talán, de most is ugyanolyan hozzáállást mutat, mint régen, hogy majd lesz valahogy meg nem kell hajtani. Megegyeznek a terveink, de én így nem mernék gyereket vállalni. A férjem jó ember, a munkában is azt jól csinálja ami a feladata, de nem törekszik. Ez nem baj nekem, de akkor szerintem ezt a továbbtanulást se kéne erőltetnie. A döntés az övé, de érdekel, hogy ki mit gondol erről.
2019. júl. 20. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Ha munka mellett tenné akkor miért ne?

Ha csak tanulna akkro Nemhsizem ...mert akkor meg jópár évig el kellene tartania valakinek.

2019. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Hát értelme amúgy se sok van, ezeknek a mai diplomáknak az értéke a béka segge alatt van, mivel tömegtermelés van belőle. Mondom ezt úgy, hogy nekem is van 2.
2019. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

Az a véleményem, hogy ha neki ez az álma, akkor kötelességed őt ebben támogatni és segíteni neki. Tanuljatok együtt.

Ha mesterire megy, az csak két év.

2019. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ha valaki szereti a másikat, akkor támogatja abban, hogy elérje, amire vágyik. Önzés azt mondanod, hogy ne tanuljon tovább, csak azért, mert szerinted nem elég okos vagy neked kényelmetlen.

2 gyerek, főállás mellett én tovább tanultam, és bizony nem 1 évet még rá is húztam, de a férjem mindenben támogatott, vállalta még a gyerekeket is, és a háztartást. Mert a társam. Nem csak arra kellettem, hogy szüljek, a legjobb barátom és társam abban, hogy elérjem, amire vágyok. Ha nem támogatott volna, akkor hatalmasat csalódtam volna benne. Én is bármikor megtenném érte (meg is tettem).

Gondolkodj el azon, hogy mi az, hogy szeretet!

2019. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha ezzel a vegzettseggel is meg van a jó fizu, akkor sztem se fontos.
2019. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem ha munka mellett csinálná, akkor miért ne? Nem értem, ennek mi köze van a gyerekvállaláshoz, igazából az anyának nagy törés az életében a szülés, a férfi csak elmegy két hét "apaszabira", aztán minden megy tovább, mint addig, max többet tanul a könyvtárban, ha csendre vágyik, na bumm. Szerintem ez egy jó kezdeményezés, még akkor is, ha teljesen felesleges a diploma maga, én akkor is támogatnám a férjem ilyesmiben, mert ha ez az álma, ebben szeretné kiteljesíteni önmagát, vagy csak simán továbbképzés, akkor is csak a hasznára válik, így vagy úgy.

Nyilván ha ő ezt úgy képzelte, hogy akkor most addig, amíg be nem fejezi a tanulmányait, te tartod el, az más kérdés, de egyébként szerintem nem kéne ezt ellenezni.

2019. júl. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
"tobbet tanul a könyvtàrban, na bumm" ergo cseszi el az idot,amit otthon segitessel is tolthetne, ami nem lenne baj, ha belátható pl 2 év lenne. De hogy ne segitsen a gyerek körül, mert ö tanulgat a könyvtârban 2 év helyett 4-et, hât ehhez én se vágnék jó pofât. Tanuljon, de akkor csinálja, ha 2 év akkor 2 év legyen. Ha meg nyammogni akar, úgy hogy közben ràm szakad több dolog, na kösz ez nekem sem kéne.
2019. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Akik lepontoztak az 1es válaszom azok gondolom szo nélkül évekig el tartanak a pártjukat amíg tanul 😀.....
2019. júl. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Estin/levelezőn simán. Én kimondottan biztattam a párom, hogy tanuljon tovább, mert ez volt a vágya, konkrétan észre sem vettem, hogy egyetemre jár. Olyan volt, mintha munka miatt lett volna távol.

Apám két diplomát szerzett munka/család mellett, szóval számomra ez teljesen normális volt.

2019. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
#7, most nem azért, de ha az első diplomáját is félvállról csinálta, akkor a másodikról is feltételezhető, hogy a vizsgaidőszakban csak heti 2-3x lép le pár órára, hogy valahogy összeszedjen egy átmenő jegyet, nem arról van szó, hogy minden egyes nap éjszakába nyúlóan tanulna, mert ez elég karakteridegen lenne a leírtakat figyelembe véve. Az meg, ha félévente össz-vissz van 2-3 hete, amikor kicsit kevesebbet van otthon, szerintem bele kell, hogy férjen kisgyerek mellett is, ilyesmi simán előfordulhat pusztán csak munka miatt is, aztán mégse mondod ilyenkor, hogy mondjon fel. Szóval nem érzem ezt olyan nyomós érvnek, meg olyan komoly problémának a mindennapi teendőkkel kapcsolatban. Egyébként is inkább akkor legyen távol, amikor még amúgy se tud sok mindent csinálni a gyerekkel, és inkább akkor legyen otthon sokat, amikor már a kicsinek se teljesen mindegy, hogy a szomszéd néni, a gyerekgyilkos Pista vagy az apja tartja a cumit, mert azért lássuk be, életének első néhány hónapja még ilyen.
2019. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!