Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem fogadja el sok pasi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem fogadja el sok pasi a külön kasszát, miért akar mindenki közös kasszán lenni?

Figyelt kérdés
Én annak a híve vagyok, hogy a rezsi, kaja feleződik, ezen felül ő is és én is arra költöm a pénzt, amire szeretnénk. Ez miért akkora baj? Van pasi, akinek ez nem probléma?

2019. aug. 2. 14:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem releváns kérdés, ugyan is sok nő ugyan ezért hisztizne ha a pasi akar külön kasszán lenni.

Amúgy szerintem senki se akarja, hogy a párja ne tudjon a pénzel bánni és feleslegesen elverje akár az ő pénze akár nem, felesleges dolgokra.

Mert amikor a nagy szükség úgy hozná, hogy kellene az amit elköltött, akkor meg menne csak a hiszti, de szerintem meglehetősen jogosan, hogy miért nincs pénz, amikor kellene.

Az életben bármikor beüthetnek olyan dolgok, amiért bármikor, bármilyen helyzetben szükség lehet a pénzre.

2019. aug. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk meg pont a férfi rész nem akar közös kasszát. Ez a külön kasszázás egyébként csak arra jó, hogy az embernek ne kelljen feladni a szabadságát, egóját.

Minek a külön kassza, ha közös életről beszélünk? Majd ha lesz gyerek, és a nő otthon van 3 évig, akkor a külön kasszának mi értelme lesz? Semmi. És amikor majd a gyereknek venni kell jó pár dolgot? Akkor hogy fogtok osztozkodni?


Még nekem is lesz jó pár elbeszélgetésem a párommal ezzel kapcsolatban.

2019. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%

#2


Hol kötelező a gyerek? Egyszerűen nem lesz. Problem solved. Miért veszi ezt mindenki kötelező eseménynek?


Amúgy meg akkor van értelme a közös kasszának, ha vagy annyi pénze van valamelyiknek, hogy lehetetlen elkölteni, vagy azonos a bevételük és a kiadási mérlegük, tehát nincs különbség közöttük e téren.

2019. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Mi közös kasszán vagyunk, nincs én pénzem, te pénzed, mégis mindketten azt veszünk a fennmaradó részből, amit akarunk.
2019. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

#2

Ha van gyerek és te nem dolgozol, akkor nyilván más a helyzet. Olyankor apuka vesz mindent + a gyes, gyed vagy amit kaptok. De amíg nincs gyerek, eszembe nem jutna közös kasszán lenni, arra költi a saját pénzét, amire akarja és én is az enyémet. Csak azok akarnak közös kasszán lenni, akik keveset keresnek és a párjuk pénzéből akarnának élni.

2019. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

#3

"Amúgy meg akkor van értelme a közös kasszának, ha vagy annyi pénze van valamelyiknek, hogy lehetetlen elkölteni, vagy azonos a bevételük és a kiadási mérlegük, tehát nincs különbség közöttük e téren."


PÁRkapcsolat, KÖZÖS élet, KÖZÖS jövő..stb. Ha valakivel együtt vagy, akkor nincs egyén és egó, hanem közösség van, ketten együtt alkottok egyet. Ilyenkor már nem önös érdekekről beszélünk, hanem amit mind a ketten szeretnétek közösen, ami a közös életeteket jobbá és előrébb viszi.

2019. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
34%

#5


A gyerekvállalásra már előre el kellene tennie a pénzt, mindkét fél belead ebbe az alapba X-X összeget fejenként és akkor nem lesz akkora szopás, mikor odaérnek. De a többség nem, "hát majdcsak lesz valahogy", aztán kiderül, hogy apuka pénze önmagában szar, a gyes-gyed meg röhejes (Bokros Lajos halovány mosolya tűnik fel a háttérben)

2019. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
39%
Elfogadom, de az annyit jelent, egyikünk sem tervez a másikkal hosszabb távra.
2019. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
15%

#6


Akkor viszont a legjobb taktika összejönni olyannal aki jóval többet keres nálad és a "közös" kasszából élhetsz úgy, ahogy önerőből nem tudnál.


Végül is... De szép is ez.

2019. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%

#7

Én abból indultam ki, hogy apuka keres havonta legalább nettó félmilliót, az alatti kereset mellett senkinek nem szülnék gyereket.

2019. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!