Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem fogadja el sok pasi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem fogadja el sok pasi a külön kasszát, miért akar mindenki közös kasszán lenni?

Figyelt kérdés
Én annak a híve vagyok, hogy a rezsi, kaja feleződik, ezen felül ő is és én is arra költöm a pénzt, amire szeretnénk. Ez miért akkora baj? Van pasi, akinek ez nem probléma?

2019. aug. 2. 14:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
12%

#19


Az ilyen primitív általánosításokat általában lepontozni szokás. Most miért zárt mégis pozitív aránnyal? Érdekes.

2019. aug. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Én férfiként legtöbb működő kapcsolatban külön kassza + közös költségek felesbe megoldást láttam jól működni, ahogyan te is írod. Nem találkoztam ismerősök között olyan férfival aki közös kasszán akarna lenni, nem tudom te merre nézelődsz. Viszont közös kasszástól már hallottam a "nem mehetek ebédelni, mínuszban vagyunk" mondatot melóban. A közös kassza egyébként is fura nekem. Az ő pénzéért ő dolgozik meg. Ha közös a pénz, például mondjuk veszek szülinapjára ajándékot, az olyan, mintha a saját pénzét költeném az ő ajándékára... ez olyan morbid..... (32/F)
2019. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
20%

Férfiként mondom, hogy közös kassza párti vagyok. Nem azért, mert élősködnék a másikon, hanem a szeretet lényege, hogy eggyé válunk, megszűnik a te pénzed én pénzed.


Kapitalizmus álltal eléggé elidegenedtek az emberi kapcsolatok és elfelejtik mit jelent a valódi szeretet. A gazdaság, pénz, szegénység, egyenlőtlenség csak társadalmi konstrukció és fokozzák az érdekkel teli álszereteten alapuló kapcsolatokat. Ilyen pl. az, hogy mennyire vagy életképes, mit tettél le az asztalra, ezeket a teljesítménykényszereket mind a kapitalizmus eszméje szülte és ez nem az emberbe van kódolva.


Képzeljetek el pénz és osztály nélküli világot, ott tényleg az számítana, hogy milyen a másik ember, nem bántanák azért, hogy itt meg ott kéne tartania az életben, hanem maga az ember lénye számítana. Mivel még nem abban a világban élünk és van pénz, ezért megkell tanulnunk azt, hogy nem minden a pénz, ne a pénz legyen az isten és a közös kassza messzebb áll az elszigetelt kapcsolatoktól, mint a külön kassza.

2019. aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
75%
23: Szerintem két ember szeretetének semmi köze nincs a kasszához, tehát nem visz egymáshoz közelebb, ha közös. Ha az élet közös része megy "felesben", akkor miért ne lehetne önálló pénze a megdolgozott jövedelméből? Ez olyan, minthogy közös időn túl kell legyen önálló élettere, "énideje" a barátaira, egyéb dolgaira, különben megfojtod a kapcsolatot. Ha az egyik félnek van több tízezres hobbija havonta, akkor a közösből ezt elvenni pofátlanság. Ellenben sajátból meg azt csinál amit akar, hisz a közös élet biztosított , a "felesleg" saját pénzén pedig nem zsigereli ki a másikat. Nem?
2019. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!