Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kontrolállják az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kontrolállják az emberek ennyire a párjukat mostanság?

Figyelt kérdés

Miért tiltjátok el párotokat az ellenkező nemű ismerőseiktől, barátaiktól? - Nem mintha azonos neművel nem tudna megcsalni benneteket. 😘


Többnyire nőknél figyeltem meg, de egyre gyakrabban látom, h a pasik is belekezdtek a muriba.

Mit gondolsz, van ennek ésszerű oka is? Vagy csak ennyire tárgyiasítani akarjuk a párunkat? Nem elég erre a házasság és a házastársunk nevének felvétele?



2019. aug. 5. 23:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

A mai... hmm... "szabados" felfogású világunkban nagyon kevesen tartják magukat olyan dolgokhoz, mint a hűség, eskü (házasság esetén) vagy emberi méltóság.


Helyette van "carpe diem", "yolo" meg szar kifogások a megcsalásra "részeg voltam" meg "véletlen volt"

2019. aug. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

A túlzott féltekenység lehet az oka.

Én is ismerek ilyen pàrokat.

Férfit és nőt is ismerek, aki bekorlàtozza a pàrjàt.

Szàmomra felfoghatatlan hogy mire jó ez a túlzott uralkodàsi vàgy a partnerük felett.

És azt se értettem soha, hogy ezt valaki miért haggyja,mièrt lesz a párja

Én nem tartom ezt egészséges viselkedésnek és szerencsére pàrom.

Mindenketten teret engedünk egymásnak, és bulizunk egymàs nélkül. Nem hivogatjuk egymást 10 percenként és nem féltékenykedünk.

Legjobb baràtnőm is ilyen. Pàrja nem beszèlhet màs lànyokkal, rà se nezhet senkire.

2019. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%

számomra meg ez a nagy szabadság mintha csak nyitott kapcsolatban vagytok az a felfoghatatlan...


amúgy ennyi erővel a szülő miért neveli a gyereket? mert azt akarja hogy egy tisztességes ember legyen...


nem mintha a mai világban olyan sok lenne a morális, tisztességes, rendes ember...

valszeg a párunkkal is ezt akarjunk csinálni és nem hinném hogy tárgyiasítás mivel komolyabb érzelmeket táplálunk iránta... benne van az ego is hogy ami az enyém az csak is az enyém! persze ez akkor jó ha forditva is igaz... meg oké van egy pont hogy a páromba megbízok azaz bizonyitott de attól még a más emberekben nem fogok megbizni akik talán részegen kihasználják a lehetőséget bele tesznek valamit a piájába és megerőszakolják... oké hogy ő nem akarja/akarta de nincs olyan állapotban hogy ellenkezzen....!


az meg a másik hogy a kikapcsolodás az ha együtt vagyunk akik ezt nem értik azaz 2-es az valszeg egy nagyon felszínes (nyitott) kapcsolatban élnek...

2019. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Én sosem tekintettem tulajdonomnak a párom. Ma sem, pedig feleségem van. Oda megy és azzal akivel akar. Ha ki akar repülni, hát tegye. Ha talált nálam jobbat, hát menjen. Az életet egyedül éljük, mindenki csak egy kellék ezen a színpadon.
2019. aug. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
23%

#4


...és még én vagyok a nárcisztikus?

2019. aug. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Én bírom a kommentjeid! :D
2019. aug. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
26%

Nézd. Nekem az exek a mumusaim. Az előző két "párom" velük csalt meg, letagadták, hogy beszélnek meg stb. Én már eleve olyan pasit keresek (csak kerestem, mert már van párom, de ha szétmennénk valah is) aki nem beszél az exével és nincsen nő barátja. Miért probléma az, ha valaki ilyen feltételekkel megy bele egy párkapcsolatba? Cserébe én pl. ugyanezt tudom nyújtani. Ha két azonos ember találja meg egymást, akkor egyik sem fogja korlátozásnak érezni.

Persze most jössz majd azzal, hogy az más. De akkor honnan tudod, hogy amit látsz a környezetedben az micsoda? Honnan tudod, hogy nem úgy beszélték meg, hogy ne legyenek ellenkező nemű barátok, de a másik megszegte? Miért érzed úgy, hogy van belelátásod a dologba vagy van jogod beleszólni?

Ha meg valakit zavar a "korlátozás" meg a "féltékenység", akkor otthagyja szépen az illetőt és keres egy szabadosabb embert maga mellé. Ennyire rohadtul egyszerű.

Nálam nem itt kezdődik a korlátozás.

2019. aug. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

A pasik is belekezdtek? Hah, el vagy te tájolva, a féltékeny, korlátozó férj jelensége egyidős az emberiséggel. Ez igazából egy nemtől független, jellembeli kérdés. A legtöbb ember féltékeny.

Én nem voltam az sokáig, hiszen én sem csalnék meg senkit. Amikor a volt férjem nyíltan nézegetett más nőket, akkor az viszont fájt. Nem féltékeny voltam, hanem csalódott, hiszen nem úgy indult a kapcsolatunk, ez már csak sok együtt töltött év után volt így. Mondtam neki, hogy legalább ne előttem csinálja, amúgy nem érdekel. Sosem néztem bele a telefonjába, emailjébe stb. A válás azért következett be, mert már nem volt közöttünk intimitás. Állítása szerint sosem csalt meg, elhiszem neki, mer amúgy ennek ellenére sem ilyen jellemnek ismertem. De belülről már elfordult tőlem, így a fizikai megcsalás már lényegtelen volt.


Most sem lennék féltékeny, ha lenne párom. Akit vinni lehet, vigyék. Jól elvagyok egyedül, egy kapcsolatban sem félnék attól, hogy egyedül maradok. De attól igen hogy benne ragadok egy rossz kapcsoaltban.

2019. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ponthogy az a kapcsolat a mélyebb, ahol képes vagy megbízni a párodban. Nem a tulajdonod. És te sem vagy a tulajdona. Ha veled van, azt szabad akaratából tegye. Nem uralkodhatsz felette. Ha igazán szereted, nincs szükség korlátozásokra. :)
2019. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki ellenőriz, és akit ellenőrizni kell azt megette a fene. A barátnőmet negyed óránként hívogatja a párja. Három mondatot nem lehet vele váltani, mert csörög a telefonja. Mondom, hogy bírod ezt? Erre Ő: Azért hívogat, mert szeret. 9 éve vannak együtt. Mi 7 éve vagyunk együtt a párommal. Nem hívogatjuk egymást fölöslegesen, viszont klasszisokkal jobb kapcsolatban élek.
2019. aug. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!