Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha kórosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha kórosan ügyetlen és feledékeny a barátnőm?

Figyelt kérdés

4 éve élek együtt a párommal, nagyon szeretem, de egyre elviselhetetlenebb az állandó ügyetlensége. Mindent leejt, lever, ha vendégségben vagyunk, akkor is tönkretesz valamit és elég kellemetlen. Iszonyú szétszórt és feledékeny is, előző nap megbeszélünk valamit és másnap már csak töredékére emlékszik. Nem tudom, mit csináljak, mert egyre kevésbé tolerálom már ezt és rettenetesen idegesít.


A gond az, hogy nemrég az utamba sodort egy másik lányt az élet, aki talpraesett, megbízható és precíz...és nagyon hajlok arrafelé, hogy a párommal szakítsak, mert rá fognak menni az idegeim.


2019. aug. 6. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Ezek alapján a szakítás jó megoldásnak tűnhet,de ennyiből amit leírtál nem feltétlen tudok releváns véleményt írni:)
2019. aug. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Egy idő után meg az menne az agyadra, hogy a másik precíz. Itt inkább csak arról van szó, hogy nem vagy már szerelmes.
2019. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon szereted, de nem vagy már belé szerelmes. A másikkal se biztos hogy meglenne a harmónia, de te nagyon ki szeretnél hátrálni ebből a kapcsolatból.
2019. aug. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Én elhiszem,hogy amit leírtál zavar. Engem is zavarna, sőt, zavar is, mert nőként hasonló a pasi párom. Ő sem ügyes, a férfimunkákhoz inkább szerelőt hív mint megoldja, és bár a munkájában maximalista, a magánéletben kevésbé az.


Ha összeházasodtok, közös otthonotok, gyereketek lesz, nagyon meg kell szervezni együtt a mindennapjaitokat, és ha ilyen feledékeny, figyelmetlen (mert ez általában abból adódik), ez nehezen fog menni.


Az,hogy leejt mindent, tönkretesz valamit, esetleg csak a zavarából is adódhat, ezért mérlegeld az,hogy nem-e Te , vagy bárki más, tudatosította Benne azt,hogy ügyetlen.


Pl. tudom,hogy a páromba ezt nevelték a szülei:bármit csinál nem volt jó. Ezért ebből adódóan ma inkább hozzá se fog azért, mert biztos nem lesz jó amit Ő csinál.

Próbáltam ezen változtatni úgy,hogy kértem erre-arra, és köszöntem, dicsértem amikor sikerült. Tudom, ez kissé gyerekes ez felnőttel,de sajnos ha így nevelődött ezt meg kell próbálni, hátha eredményre vezet.


Ha megrovod, rászólsz, még jobban leveszed az önbizalmát.


Az is lehet,hogy rosszul lát, vagy enyhe mértékben dislexiás, így is előfordulhat ilyen.

Ezt már kicsit túlragozom, csak azt szeretném Veled érzékeltetni,hogy zárd ki azt,hogy bármi olyan ok állhat a háttérben amiről nem tehet, és amin nem tud ávltoztatni.

2019. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

az a baj, hogy tuti nem az ugyetlensege a bajod vele. ez mar az, amikor a masik kis hibait elkezdjuk felnagyitani es idegesit, mert mar nem szeretjuk ugy. lehet regen meg aranyosnak is gondoltad hogy milyen kis ugyetlenke. most meg a falra maszol...


en parom meg pont preciz, nyaralaskor nem pihen le mikor megerkezunk hanem egybol kicsomagol mindent a helyere, ha meglat egy porszemet a foldon fel kell vennie stb stb...


en ezt elfogadtam, mert o ilyen, es szeretem. ha ugy idegesit majd, mint teged a baratnod, tudni fogom, hogy valami baj van a kapcsolattal...

2019. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Szakítsál. Úgysem szereted már ezt a lányt.
2019. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

4 év alatt az apróságok is bosszanthatnak.

Én pl. nagyon érzékeny vagyok a huzatra. Ha autózunk mindig elmondom a páromnak,hogy hajtsa fel az ablakot. Mivel Neki állandóan az kell,hogy lehajtva legyen az ablak erről mindig elfeledkezik, ezért egy 20 km-es út alatt is 5X figyelmeztetem miután ismét lehúzza....Tudom, ez apróság, de higgyétek el,hogy hosszútávon ez dühítő, és mérges vagyok, hogy figyelmetlen, mert az.Emellé még jön pár +, és máris arról szól az együtt töltött idő,hogy vagy figyelmeztetem, vagy hallgatok és tolerálok olyat ami nehezen megy.

Természetesen nem vagyunk egyformák, alkalmazkodni kell, de van amiben lehet/kell, van amiben nem lehet és nem kell.

2019. aug. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Mindenkinek van hibája. Azon gondolkodtál már, hogy neked mi?

Miben tudnál neki segíteni, hogy ne legyen feledékeny? Egyáltalán mi az oka?

Nem tudom, de szerintem én nem rohannék egy másik kapcsolatba egy ilyen dolog miatt, hanem kitartanék mellette, ha segítségre van szüksége...

2019. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!