Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feledékeny a párom, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feledékeny a párom, hogy érjem el, hogy ne felejtse el a teendőket?

Figyelt kérdés

A párom nagyon jószándékú, és segítőkész, ha szólok neki, hogy például most el kéne mosogatni, akkor minden további nélkül megcsinálja, de amit nem azonnal kell, azt elfelejti...

Például:

Otthon egy apróbb javításhoz kellene 1 db anyacsavar, ő tudna hozni a munkahelyéről. 4 hónapja várom, hogy hozzon, igaz nem mondom neki minden nap, de hetente-kéthetente szólok neki, de mindig elfelejti.

A kocsijában olyan 2 hónapja hurcol pár üres palackot, mert egyszer berakta, hogy elviszi a szelektív gyűjtőbe, de mindig elfelejt ott megállni és bedobni őket, szóval csak viszi magával mindenhova.

(Nem csak munkával kapcsolatban ilyen, ha például fodrászhoz kell mennie, az is olyan 1-2 hónap, mert mindig elfelejt írni a fodrászának, hogy menne, hasonlók, nem azért csinálja, hogy elkerülje a tennivalókat.)


Vettem már neki több tömb post-itet, naptárat meg egy szép jegyzetfüzetet is, hogy felírhatja a tennivalóit, pipálhatja, stb, de elfelejti felírni, ezen a ponton adtam fel.

Én is borzalmasan feledékeny vagyok, én is megvagyok az a szint, mint amit fent írtam a páromról, csak én kezdtem egy bullet journalt és minden napra/hétre felírom a teendőim, ez megoldotta a problémát. Nála viszont ez nem megoldás, így tanácstalan vagyok.


Mit csináljak?

Van valami módszer, amitől nem felejtené el?

Ha mégis elfelejti, mi a jó megoldás? Rágjam a fülét napi hatvanszor? Éreztessem, hogy zavar (legyek mérges), vagy legyek türelmes és kérjem szépen? Csináljam meg helyette? Várjam, hogy eszébe jut-e magától?


2019. febr. 11. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

Felhivod, rairsz, cetlik.

Ehhez 'oszt nagy esz kell...

2019. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Ragaszd ki a hütőre a teendőket,vedd rá,hogy szedjen memóriajavító étrendkiegészítőket,pl gingko bilobát
2019. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1

Írtam, hogy a cetlik nem válnak be. Felhívni nem lenne értelme, ugyanúgy elfelejtené, mintha otthon mondanám neki.


#2

A hűtő a legrosszabb erre a célra, eldugott helyen van nálunk.

Gingkot én is szedtem anno sok ideig, semmit nem segített. :D

2019. febr. 11. 11:07
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Menjen el orvoshoz,mert ha ennêl is durvább dolgok kiesnek,akkor valami érrendszeri baj is lehet,így nem kap elég vért az agya,és elfelejt dolgokat.

Amúgy meg pasi,de ha tudod fodrászhoz kell menni,vagy hasonló ráírhatsz,hogy ne felejtse el.

2019. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Hasonló vagyok én is. Cetli, fel van írva mi kell, természetesen a cetlit hagyom el. Kocsi, üres flakon, csak mikor vinni kell műszakira, akkor kerül ki belőle, vagy ha a párom akarja vinni, ő kitakarítja.

Csavar, volt hogy elmentem venni célzottan, hogy ez kell. Vettem pár dolgot, de amiért mentem, az kimaradt.

Jó, mosogatás, mosás, stb, vagyis amit állandóan látok azt megcsinálom. A párom már tudomásul vette, ez van.

Na és nem csak én vagyok így. Találkoztam boltba barátommal, állt tanácstalanul. Kérdeztem mi a baj. Mondta, a párja elküldte bevásárolni, de már fogalma nincs mit mondott, mit vegyen:))

2019. febr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Ugyanez nálam is, sőtt apámnál is ez volt.

Annak idején "kiröhögtem" hogy mindent elfelejt... Nem kellett volt, mert nem tehet róla az ember :)


Amit én csinálok:

Telefonra van egy app amibe a nem annyira fontos teendőket írom. Ez nem jelez, időnként ránézek és elintézem amik fel lettek írva benne.

Fontosabb dolgokat szintén telefonba a naptárba írom, ami már jelez képileg, így nem igazán lehet elfelejteni. Persze még ez is megesik.

Ami tényleg nagyon-nagyon fontos, arra pedig ébresztőt állítok, kis megjegyzéssel, így csipog amit már lehetetlen nem észrevenni.

Ebből nálam már rendszer van, szóval ha valaki említ valami fontosat már vrdzem is elő a telefont és írom bele. Ez van sajnos.

2019. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Telefonba a naptárba legyen beirva a tennivaló, ami aztán neki csörög és jelez, hogy meg kell csinálja. Nap végén nézzétek át, mit sikerült megcsinálnia, ami kimaradt, újra bekerül az emlékeztetőbe.

Jobb ötletem nincs, kicsit gyerekként kell kezelni az ilyen embereket, körmükre kell nézni.

2019. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#5

Jaj, ismerős, a bevásárlós cetlit én is mindig otthon felejtem. :D


A cetliket is, mindent elfelejtettem, nekem csak a bujo segített, az is csak azért, mert kreatív hobbinak fogom fel, így van kedvem kinyitni minden nap - szerintem ez a kulcs, hogy kifejezetten élvezem azt, hogy foglalkozhatok a tervezéssel, így nem felejtem el. Előtte hiába kezdtem határidőnaplót, 1-2 hét múlva felé se szagoltam.


"Buta" telefonja van, utál bele írni, csak telefonálásra használja. Sms-t nem szokta észrevenni, max pár órával később, szóval nem hiszem, hogy az emlékeztetőt észrevenné.


Ha egyszerűen én felírnám neki mindig post-itre, és kitenném valahova az orra elé, vagy bele a tárcájába, ha nem otthoni teendő, az vajon segítene? Vagy valamilyen szinten csak rontana a helyzeten?


Igazából jó lenne találni valami olyat, mint nekem a bujo, amit élvez csinálni, ÉS emlékezteti a dolgaira.

2019. febr. 11. 11:49
 9/14 anonim ***** válasza:
ha nincs eszed, legyen noteszed!
2019. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Jót nevettem a saját sztorikról.

Én úgy vagyok vele, hogy a fontos dolgokat nem felejtem el, de van, amit notóriusan. Pl. munkahelyi köpenyem egyik zsebén a varrás elengedett. Hoznom kéne otthonról cérnát és tűt. Ahogy nézem, előbb fogom hazavinni kimosni, mert ez mindig csak bent, reggel jut eszembe, amikor fölveszem a köpenyt és pakolnék a zsebébe. :DDDD


Szerintem pl. anyacsavar ügyben hívd fel telefonon a munkahelyén, hogy MOST rakja el az a csavart, akkor nem marad el.

Egyébként szerintem akár naponta, de kedvesen emlékeztesd arra, amit elfelejt. Mérges ne legyél, abból csak veszekedés lesz.

2019. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!