Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak, ha a barátom nagyon konfliktuskerülő?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt és előjött pár konfliktus, ami önmagában nem probléma, de a barátom nem tudja kezelni. Nem szoktam veszekedni, nem jellemző rám, de úgy gondolom, hogy a felmerülő problémákat mindenképp meg kell beszélni. A barátomnak az már sok, ha nem egyezik a véleményünk, és ilyenkor kifogást keres és nem keres egy napig(még nem élünk együtt). Utána pedig nem hozza szóba a korábbi problémát. Már mondtam neki, hogy ez zavar, de erre ő azt mondta, hogy nem akar veszekedni és nem tud ilyen helyzetben mit mondani. És mivel fél, hogy rosszat mond, ezért úgy gondolja, hogy ha nem mond semmit, akkor azzal nem árthat. Ez a hozzáállás nekem kissé gyerekes és azóta se változott ebben semmit. Ha van valami olyan probléma, amiről tudja hogy engem is érint, akkor nem beszéli meg velem, hanem kész tények elé állít, mert azt hiszi akkor abból már nem lesz baj. Amúgy is rosszul esik ez, mert nem vagyok egy veszekedős nőszemély, nem értem miért fél velem megbeszélni a dolgokat. Maximum elmondom, hogy nem értek egyet és keresünk megoldást, de nem fogok hisztizni. Alapból jó a párkapcsolatunk, de ez intő jelnek tűnik, hogy később semmit nem tudunk majd megbeszélni.

25n és 31f


2019. aug. 10. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Ez ilyen tipikus INFP hozzáállás.

Sosem akar csalódást okozni, ezért mindent saját magában marcangol szét.

Szerintem ne akard megváltoztatni, mert neked se lenne egészséges, ha valaki olyanná próbálna varázdolni, ami neki tetszik.

2019. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha kész helyzet elé állít vagy nem hajlandó megbeszélni velem a kettőnket érintő problémákat, pont azzal okoz csalódást. Ha ez az alaptermészete, akkor ez sajnos így is marad, de nekem meg nem fér bele. Még csak járunk, de a jövőben ez csak rosszabb lesz.
2019. aug. 10. 11:14
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem látja értelmét vitatkozni veled. Ha A-t mond, te megkérded, hogy miért nem B. Ha B-ét, akkor meg miért nem A.

Esteleg olyat vélsz problémának ami nem az...

Nem vagy veszekedős nőszemély... Írod. Dehogy nem. Még csak hát hónapja ismeritek egymást. Nem együtt éltek. Mi lehet az ami oly nagy probléma? Semmi.... Az már valami. Tehát nem semmi...

2019. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehet ilyen emberrel kapcsolatban élni, egyszerűen ez a hozzáállás összeegyeztethetetlen egy jó kapcsolattal.

A legnagyobb probléma az, hogy ez a konfliktuskerülés csak bizonyos ideig működik. Utána az összes felgyűlt sérelem ki fog törni belőle vagy egyszerűen csak eldurran az agya és szakít a semmiből mert elege lesz. Előbb-utóbb szépen ki fog belőled szeretni vagy megutál, mert ugye semmit az ég világon nem mond, hogy mi nem jó és min változtass. Egyszerűen csak nem működőképes hosszú távon.

2019. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Addig lépnék, amíg nem cseszek el egy ilyen mellett még több időt. Ő már nem fog változni, konfliktusok meg mindig lesznek. Voltam ilyennel, soha többet. Amúgy, nem fél megbeszélni, nem egy veszekedés tartja vissza, egyszerűen ilyen. Van, akivel nem lehet megbeszélni a dolgokat.
2019. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, 1-es és 3-as hozzászólóra ne hallgassál.

Ilyen emberrel nem lehet élni hosszú távon. Én egyszer megpróbáltam (mert szerettem, mert nagyon nyugodt, higgadt férfi volt, mert figyelmes volt, mert...mert..) Csak egy volt a baj, tipikus konfliktuskerülő. BÁRMI, ismétlem, BÁRMI dolgot hoztam elő, akármilyen szép köntösbe bújtatva, szépen elővezetve, a következő az volt, hogy ne veszekedjek. Még a kapcsolat elején csak néztem nagyon, hogy jól van, akkor ez van. De ez hosszú távon nem működött. Annyira nem lehetett vele megbeszélni, mert annyira nem tudott konfliktust kezelni, hogy egyik alkalommal szabályosan anginás görcsöt kapott, amikor már nem engedtem, és akkor is meg akartam beszélni a dolgot (de még mindig nem hisztiztem, CSAK nem tértem el a témától). Na akkor döntöttem úgy, hogy nekünk nincs keresnivalónk egymás mellett. A következő majd egy szívroham lesz, mert mondjuk szeretném elmondani neki, hogy nincs kedvem a szabadnapomon a felnőtt lánya gyerekét ajnározni. (Szóval mi már nem fiatalok vagyunk). Én akkor, két év múltán jöttem rá, hogy ha neki a dolgok őszinte megbeszélése ekkora testi problémába forduló lelki trauma, akkor semmi keresnivalónk egymás mellett, és külön mentünk.

Kérdező, Te még fiatal vagy. Ne cseszd el. Mindig te leszel a rossz, mindig te leszel a veszekedős (ha nem veszekszel, akkor is). Előbb-utóbb utálni fogod őt is, a kapcsolatot is, és magadat is. Ilyen ember mellett nem lehet jövőt alapozni.

2019. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elozovel, en is a sajat tapasztalatombol tanultam meg, hogy ez NEM FOG VALTOZNI.
2019. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Sztem dobd ki es keress olyat, aki minden konfliktusnal majd jol megszorongat (kekre, zoldre) meg a karod is jol kitekeri 1-2 pofon kisereteben. 👏
2019. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!