Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kifejtenék bővebben akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kifejtenék bővebben akik elítélik a konfliktuskerülő kommunikációt, azoknak hogy zajlik az élete?

Figyelt kérdés

A nem direkt, nyíltan tapintatlan, számonkérő kommunikációról van szó. Ahol nem erény a másik dolgait részletekbe menően számon kérni. A tapintatról, megértésről.

Kifejtenék azok az emberek, akiknek valahogy mindig "hazudnak" a szemét többiek, miben látják ezt a saját hibájuknak? Ha másoknál ez működik, nekik ez miért baj? Nem megcsalásról beszélek, hanem inkább arról, mikor egy konfliktus elkerülhető ha tapintatos vagy, neadjisten vársz egy kicsit vallatás helyett.


2019. jún. 7. 09:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Egy hosszú párkapcsolat titka az őszinte és nyílt kommunikáció bármiről, bárhol és bármikor. Egy kapcsolatban nincsenek titkok. Ha probléma van, akkor az közösen együttes erővel kell megoldani, nem pedig elodázni, homokba dugni a fejünket és minden kifogást kitalálni rá, hogy miért ne szembesüljünk az adott problémával.
2019. jún. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tudom, ezek a fontos problémák, amiket meg kell beszélni. De néhányan az ilyet is számonkérik hogy pl: tudom hogy ő valamin sértődős, és adott valamit ajándékba, és azt "hazudom" neki hogy tetszik, mert még az is lehet hogy tetszeni fog, még én se tudom. Hasonló nem egyértelmű dolgok. Ez nálunk működik, de mindig ledöbbenek azokon akik mindenre azt mondják hazugság. Közben inkább időhúzás hogy alkalmas időpontban legyen megbeszélve ami fontos, és ne kis apróságok miatt legyenek a fontos dolgok hátrányban.
2019. jún. 7. 10:12
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem lehet mindent egyszerre kifejteni, rangsorol az ember mit mikor beszél meg, hogy beleférjen az időbe.
2019. jún. 7. 10:16
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

" Közben inkább időhúzás hogy alkalmas időpontban legyen megbeszélve ami fontos, és ne kis apróságok miatt legyenek a fontos dolgok hátrányban."


Az alkalmas időpont MINDIG az adott helyzet, a jelen, nem a jövő.

Ha egy ajándék nem tetszik, akkor miért nem vagy hajlandó közölni a másikkal? Emberek vagyunk, hibázunk, ebből lehet tanulni. És mi van, ha máskor is hasonlóan rossz ajándékot fogysz kapni, de te megint hazudsz a másiknak? Akkor ő honnan tudja, hogy te minek örülnél igazából?

A sok kis apró dolog aztán egyszer összegyűlik és kirobban egyszer bomba formájában.

Azt hiszed, hogy a sok kis apró hazugság, amit a szőnyeg alá sepersz nem derül ki? Lelkiismereteddel mi a helyzet?

A gyerekednek is ezt fogod majd tanítani? Így fogsz viselkedni előtte is?

2019. jún. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az őszinteség lenne a legjobb - de ehhez két olyan ember is kell. Én pl. nem tudnék őszinte lenni, ha a másik reakciója erre maró gúny, sértegetés, ordítozás, ütögetés vagy kifigurázás. Ezzel nem tudok mit kezdeni, ezt otthonról hozom magammal, a szüleim általában így reagáltak, hamar meg is szűntem őszintének lenni velük szemben.


Szóval őszinte leszek addig amíg tudjuk kezelni, de ha bánt érte vagy azt mondja rendben aztán később ez lesz a kedvenc ütőkártyája ellenem, a témától független vitákban is - onnantól nem fog menni és nem tudatos döntésként, hanem egyszerűen képtelen leszek rá.

2019. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Konfliktus kerüléssel csak homokba dugod a fejedet és mindent elviselsz a másiknak fel adva önmagadat ha te ezt akkarod nem leszel boldog sose.

Keress olyat akivel jobban össze illesz.

2019. jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Alkalmas időpont:

Pl, nem vezetés közben, ismeretlen városban fogod egy teljesen új, szokatlan, koncentrációt igénylő dologba beavatni, még ha rá is kérdez, hanem valamit mondasz, és majd megbeszélitek a legközelebbi alkalmas pillanatban. Rangsorolás. Őszinteség. Gondolkodás.

2019. jún. 7. 10:51
 8/16 A kérdező kommentje:
Vagy: nem akkor mondod meg neki hogy meghalt a nagyapja, amikor épp a tetőre mászott fel leszedni a kislabdát. Hanem mikor megkérdezi miért hívtak, azt mondod "csak a tesód volt", nyugodt hangon, és ha lejön, megmondod mi volt. Néha csodálkozok, itt éltek együtt emberek egymással, vagy csak elméletben nyilatkoznak.
2019. jún. 7. 10:56
 9/16 A kérdező kommentje:
Különben meg, velünk semmi gond, és ő ezeket megérti, ahogy én is ha ő terel, és őszintének tartjuk egymást. Azon szoktam megdöbbenni, hogy kívülről emberek mit össze okoskodnak, hazugoznak, mintha egy napot se éltek volna ezen a világon, vagy csupa cukormázszirup lenne az életük.
2019. jún. 7. 10:58
 10/16 A kérdező kommentje:
5-öst teljesen megértem.
2019. jún. 7. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!