Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet abból baj ha mindkét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet abból baj ha mindkét fél konfliktuskerülő és inkább nem beszél a problémákról? Vagy pont emiatt illenek össze jobban mint egy olyan emberrel aki próbálná megoldani?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 12. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Konktetan hosszu tavon ez garantaltan nem működik.
2019. ápr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sem a párkapcsolatban, sem az élet egyéb területein nem lesznek képesek harmónikus érzelmi életre.Ugyanis a konfliktus elkerülése és az önfeladás, tehát valaminek az elfojtás a nem harmónia.


A konfliktus és problémamegoldó eszköztárat és stratégiát kell tehát fejleszteni, hiszen a személyes érdek-képviseleti vállalása nem jelent feltétlenül veszekedés, amitől az ilyen beállítódású emberek rendszerint önsorsrontó módon félnek.


Én például vállalom ha valamivel problémám van, nem agresszív módon, de nyíltan, egyenesen és őszintén.Az erre adott válaszreakció pedig a másik ember jellemét fogja tükrözni, ha veszekedni akar akkor az nem az én problémám és nem megyek bele, mert a veszekedés az mindig a dominancia megszerzésére/megtartására irányul, nem pedig a kölcsönösen előnyös, konstruktív problémamegoldásról szól.


Ezt célszerű tudatosítani és az asszertivitást elsajátítani.

2019. ápr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A konfliktuskerülés NEM azt jelenti, hogy nem oldjuk meg a problémákat és nem beszélünk róluk!!!

Ha semmilyen törekvés nincs a problémák megoldására akkor soha nem fog működni a kapcsolat. Attól, hogy valaki kerüli a konfliktust még tudnia kell beszélni a problémákról. Ezt úgy is lehet (sőt csak úgy lehet), ha nincsen belőle konfliktus, egyszerűen csak leülnek a felek és veszekedés nélkül megbeszélik. Ahol megfelelően tudnak egymással kommunikálni a felek ott ez nem okoz problémát.

2019. ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, higy nem beszélnek a problémakrol. Szőnyeg alá, mintha nem. Is lenne
2019. ápr. 12. 12:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Soha nem fog működni egy ilyen kapcsolat. Mert előbb-utóbb felgyűlik a sok szrság amit elviselt a párjától és amit nem mondott ki. És vagy kirobban belőle hatalmas veszekedéssel, vagy egyszerűen csak otthagyja a francba mert boldogtalan és a sok elfojtott harag miatt gyűlöli a párját már a végére. Az a kapcsolat soha nem fog működni, ahol nem beszélik meg, ha valakinek baja van a másikkal.
2019. ápr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Menjetek el KÖZÖSEN egy asszertív kommunikációs tréningre!
2019. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb mintha pont ellentétes emberrel lennétek kapcsolatban.
2019. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a tudomány mai állást vesszük, nagyon nagyjából 10.000 éve élnek értelmes emberek (nem tudom, pontosan mióta van homo sapiens). Szerintem mondjuk 5-6 ezer éve már nagyon olyanok az emberek (külsőleg, belsőleg), mint mi itt, most. Ha mondjuk 100 évvel ezelőtti magyar írókat olvasol (legyen mondjuk Móricz, de mások is), akkor meglepve fogod tapasztalni, hogy régen, egy ország népességének 90%-át kitevő parasztság sokkal szűkszavúbb volt, mint mi. Nem volt ez a folyamatos szócséplés, verbális lelkizés, ömlengés. Szép csöndben éltek egymás mellett, konfliktusokkal vagy anélkül. Tudom, általánosítok, így nincs igazam. De ennyi nyafogás, mint most, nem volt. Én így gondolom.
2019. ápr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez bajos, mert 1× egy nagyon nagy konfliktus fog adódni, ahol a régi sérelmek is felszínre törnek, és ez nem jó.
2019. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 Viszont az emberek cseppet sem voltak boldogabbak, mint most. Nem volt szokás válni, így csendben eltűrték a verést, a megcsalást, a megalázást. Nem beszéltek róla, ez igaz. De attól még elcseszett életet éltek. Mivel rengeteget dolgoztak, volt ami elterelje a figyelmüket, de ez minden.
2019. ápr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!