Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban a férfi feladata...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban a férfi feladata lenne az egzisztencia megteremtése és biztosítása egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 06:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
82%

“Normális házasok esetén egyértelmű, hogy ha pl. 2 gyerek a terv, akkor minimum 3 évig kiesik a nő a munkàból, és a férfinek kell megteremtenie az egzisztenciát.”


Szerintem szó nem volt arról, hogy mi történik a GYES alatt. Ez teljesen logikus, hogyha otthon van a gyerekkel, akkor nem keres pénzt.


Viszont egy csomó bő kijelenti, hogy neki nem kell olyan férfi aki nem tett le valamit az asztalra (lakás, kocsi, etc), miközben neki kilóg a feneke a gatyából, akkor nehéz nem arra gondolni, hogy a készbe szeretne beülni a hölgy, ahelyett, hogy közösen megteremtenék a jövőt.


Ez fiatal korban különösen visszás, hiszen még mindketten most kezdik csak az életüket, én már a 40 felé közelítsek, van lakásom, kocsim, de rengeteg hölggyel találkozom, akik 30+ évesen még mindig 1-2 bőröndnyi vagyonnal rendelkeznek a ruháik képében, de közben teli torokból fújják, hogy a férfinek legyen lakása (normális lakása), meg azért mégse csak egy lepukkant Suzukija legyen (nekik ugye se lakás, se lepukkant suzuki).


És nem cicababákról beszélek, hanem intelligens, dolgozó (hozzám hasonlóan multinál, jó fizetésért), felnőtt, korombeli nőkről. Ők gondolom a majdani GYES miatt nem teremtettek eddig semmi vagyont, és a lakás árát ahogy mondod kozmetikusra költöttèk, mert nekem olyan nő kell bizonyára (nem, nem olyan nő kell).



Ui: nem a szüleim tették a fenekem alá a lakást, megdolgoztam érte, innen gondolom, hogy a velem egykorú, a projecten teljesen azonos fizetési keretbe tartozó hölgyeknek sem lett volna nehéz, mégis a leghangosabban “legyen a férfinek vagyonázó” hölgyeknek jellemzően 6 havi bérüknek megfelelő vagyona sincs min. 10-15 év munka után.

2019. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Lazy Lover ***** válasza:
91%
21 mennyi ilyet ismerek Nincs semmilye a bugyijàn kívûl de legyen kocsim lakàsom èrdekes Az ilyen dolgokban Nem orditjàk Hogy egyenjogusàg van
2019. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt is te írtad ki?

Mi értelme hetente kiírni ugyanazt a kérdést?


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..

2019. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
64%

#21,22 stb. Tudom, hogy ez csak visszaforgatásnak tűnik a szemetekben, de akkor is kikívánkozik, így leírom. Én nőként örököltem a lakásomat anno, és akkor annyira kevés volt a tanári fizetés (értékét számítva most sem sokkal több) hogy jóformán csak élni tudtam belőle, de mindig volt egy kicsi megtakarításom, ha bármire kellene, legyen mihez nyúlni. 25 évesen ismerkedtem meg az akkor 32 éves exemmel. Aki már akkor kb 4 ezer eurót keresett havonta, és 32 éves korára mindössze egy 10 éves mazdával rendelkezett. Később is hiába próbáltam felelősebb anyagi szokásokat kialakítani nála.


Próbáljátok itt kiélezi a dolgot a nőkre, de valójában következő a helyzet:

Rengeteg olyan férfi is van, aki anyuval lakik és mégsem tesz félre eleget. Rengeteg férfi elkölti játékokra, piára, cigire, Isten tudja mire a pénzét. És utána csodálkozik, hogy nem kell a nőknek, mert a nők olyan anyagiasak. Holott inkább azzal van a baj, hogy ők megbízhatatlanok, de ezt nem esik jól beismerni. (Nem minden férfi ilyen, csak leírok egy jelenséget!)


És persze rengeteg nő van, aki kemény munkával akár saját erőből is összeszed egy lakást (akkor is ha van rajta valamennyi hitel) de az ilyen nőket automatikusan leszólják hogy biztosan apuci tolta a feneke alá, vagy a pasija. Fel sem merül, hogy egyedül érte el, pedig esetleg olyan multi cégnél dolgozik ahol jól keres.


Én itt látom a kettős mércét, és ez legalább annyira gyakori, mint fordítva. Azért mert a kérdező kiír egy ilyen kérdést (kb 2 naponta) ez még nem reprezentálja minden nő véleményét, még a nők többségéét sem. Az általános gyakorlat az, hogy közösen teremtjük meg az egzisztenciát és merem remélni, hogy az otthon melegében is részt vállalnak a férfiak és törődnek a gyerekeikkel is, mert az én korosztályomban ez annyira nem divat még.

2019. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
60%

Nem.

35/N, házas

2019. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
93%

@24: rengeteg mindent írtál, és sok mindennel egyet is értek, ha már így megszólítottál.


Viszont szerintem a fő gond nem az, hogy hogyan jutott valaki lakáshoz (örökölte vs vette), vagy, hogy nincs pénze rá egy tanári fizetéssel.


A gond szerintem továbbra is azzal a mentalitással van, hogy kell a magas életszínvonal, de ezt majd a párom megteremti, mert én eddig, és ezután sem tudok beszállni (és nem, nem a GYES időszakára értem). Ennek ugye minősített esetr, amikor ezt erősen el is várja valaki



És igen, igazad van, ferfiből is akad olyan, aki direkt lakással rendelkező nőre hajt, mert különben marad anyucinál, de a stratégia azért szerintem jellemzőbb a hölgyeket.


Bár tudok 1-1 ilyen férfiról, de azért ezt a szöveget főként nők mondják, nyíltan felvállalva.



Btw, korábban is irtam, hogy rengeteg normálisan gondolkozó nő van. A nők akikkel kapcsolatom volt, ritkán kerestek annyit, mint én (nekem is volt pedagógus párom pl), de nem is azon pörögtek a párválasztásnál, hogy milye legyen a férfinek, különben rá sem néznek.

Próbáltak beletenni valamit a közösbe az erejükhöz mérten, és közös jövőt építeni ahelyett, hogy azt hangoztatták volna, a férfinek nincs lakása, az nem is férfi.

2019. aug. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nyilván én sem azért jöttem össze az exemmel, mert azt néztem mije van, bár intő jel lehetett volna hogy igazából semmije. Igen, én is azt mondom, hogy közösen kell megteremteni mint ahogyan az általam ismert párok nagy része teszi. Hirtelen nem is tudok, csak egyetlen olyat ahol a nő nem dolgozik, hivatásos anya volt, felnevelt 3 gyereket és kirúgták a munkahelyéről nem sokkal azután amikor visszament dolgozni, mert a 3 gyerekből minimum egy mindig beteg volt. De ő hálás a férjének azért mert otthon maradhatott, nem is hangoztat ilyen dolgokat.
2019. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

“Nyilván én sem azért jöttem össze az exemmel, mert azt néztem mije van, bár intő jel lehetett volna hogy igazából semmije.“


Szerintem ezt nagyon személyesnek veszed. Ahogy többször mondtam, sok nő nem ilyen, közülük kell választani. Bizonyára te is ilyen vagy. Ennyi. Ettől még amiről beszélünk, az egy látványos méretű csoport.



És egy szóval sem mondtam, hogy azok a nők, akik így gondolkoznak, azok Nen dolgoznak. Pont ez a lényeg. Hogy hiába dolgoznak sokan, hiába keresnek jól, egy vasuk sincs, de közben a férfi az hozzon lakást, mert milyen férfi aki nem tud.

2019. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
63%

"Én sem emelgetek nehéz dolgokat, nem nyírok füvet, nem szerelek semmit."


Ezt inkább ne reklámozd! Nem fogsz megszakadni, ha felemelsz egy asztalt, vagy ilyesmi. Az, hogy nem nyírsz füvet... :D Abban mi olyan nehéz? És milyen gyakran kell? Baromi bonyolult lehet tologatni azt a gépet. Ja várj, nem az. Nő vagyok és nyírok füvet. Nem szerelsz semmit? Miért? Ebben is mi bonyolult van? Nyilván ne szerelj meg egy mosógépet, de hogy ha mondjuk elszakad egy kábel, nehogy már ne tudd megforrasztani, vagy ne tudjál fúrni, csavarozni. Uramisten. Mi lenne veled egyedül? Villanykörte becsavarás azért megy?

Végül az örök kérdés. Takarítani, főzni, mosni, ilyesmik azt hány naponta kell és szerelni, füvet nyírni, nehezet emelgetni hány hetente/havonta? Ugye, ugye mucika. Ezért ne reklámozd a sötétséged.


A kérdéshez érdemben inkább nem szólok, mert remélem, hogy egyszer az adminkák végre megtiltják már, hogy hímsoviniszta kérdéseket lehessen kitenni (most jön a hiszti, hallom, hogy femináci kérdések is vannak. Nem. Nincsenek.). Mindaddig amíg a modik támogatják ezt a fajta nőutálatot, én mindent meg fogok tenni, hogy szabotáljam ezeket. Ha jelentgetésekkel, akkor azzal.


Amúgy, ha itt tartunk, modikák. A kérdezőknek nem kell használniuk a keresőt, mielőtt kitesznek egy kérdést MEGINT? Tudtommal de.

A másik meg, ugyanazt mióta lehet megkérdeznie EGY embernek. Mert ez a soviniszta bumburnyák már tett ki kérdést.

Na?

Erre nem válaszol senki?

És mi lenne, ha én tennék ki férfialázó kérdést? Ott is csak a nőket szidnák...

2019. aug. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!