Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házasságban helyénvaló ha így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban helyénvaló ha így kezelik a pénzügyeket?

Figyelt kérdés
Pár éve házasodtunk össze,felnőtt gyerekeink vannak.Nekem egy,páromnak négy.Én átlagosan keresek,párom háromszor annyit.Itthon én csinálom munka mellet a háztartást,tehát takarítás és főzés ami ugye nagyobb dolgok.Mivel a házasság vagyonközösség is,eléggé rosszul esik hogy párom jóval többet költ a gyerekeire és szüleire mint amennyit én tudok a sajátoméra.Mivel nincs olyan sok kiadásunk,neki szépen gyűlik a pénze is amihez én nem férek hozzá.A négy gyerek alap esetben is jóval több kiadással jár,ezt még megértem.De azt hogy az elvileg közös pénz (az ő keresete is az)miért csak páromé,azt már nem érzem igazságosnak.Hiszen akkor én is mehetnék más munkára és nyakába akasztanám a háztartást.Az persze nem tetszene neki.Jelenleg azt érzem ő sokkal jobban jár a házasságunkban mint én.Mi a véleményetek esetünkben? Nálatok hogyan működik ez ha nem közösek a gyerekek?
2019. aug. 17. 15:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Na, ezért van manapság annyi válás és szakítás, mert a felek lusták egymással őszintén és nyíltan kommunikálni.

Tudod, hinni a templomban kell. A valóságban kommunikáció van!

2019. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát akkor ne vidd egyedül a háztartást, ezt te rontottad el. Most komolyan azèrt vállaltad be a háztartást, mert azt hitted profitálhatsz a házasságból?
2019. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom,mit nyafogsz. Ha elváltok, felezitek a megtakarítást.


Amúgy meg menj el másik munkahelyre, ahol többet keresel. Ne várd, hogy a szádba repüljön a sült galamb.

2019. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
85%

tessek elmenni másik munkahelyre.. kész.


vagy beszéld meg vele.

2019. aug. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon nem sportszerű, amit csinálsz! A férjed 3x annyit keres, mint te, és sajnálod, hogy költ a gyerekeire.


Mit csinálnál akkor, ha ugyanannyit keresnétek, közös lenne a kassza, és ő abból 3 gyereket támogatna, plusz a szüleit? Akkor is akarnád a közös kasszát???


Minden házasság más, és mindenhol úgy kezelik a pénzt, ahogyan a helyzet kívánja. Ti nem vagytok abban a helyzetben, hogy fair legyen közös kasszázni. Neked is van máshonnan gyereked, neki is vannak máshonnan gyerekei. Ő megkeresi a rájuk valót, te nem keresed meg a sajáidra valót, plusz a házimunkát is azért csinálod, mert juttatást vársz érte.


Ha nem tetszik a helyzet, válts munkahelyet. A pasid simán ki fog fizetni néhány ezer forintot egy takarítónőnek, és legalább nem kell majd hallgatnia a mártírkodásod. Az én pofámról mondjuk lesülne a bőr, ha a férjem szemére hánynám, hogy miért nem pucol ablakot. Rengeteg minden mást cserébe ő intéz, csak ugye az sokaknak fel sem tűnik, ha a férjük levágja a füvet, elugrik a boltba, megsétáltatja a kutyát, fizeti a csekkeket, visz nyaralni, stb... Lehet, hogy én gondolkodom maradian, de én örömmel főzök a családomra, és boldog vagyok, ha jóllakottan állnak fel az asztaltól. Hogy kupi van vacsora után?

Természetes.

Lehet egyedül is élni, és akkor nem lesz rendetlenség a lakásban, és a pénzügyekből sem lesz vita.

2019. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!