Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házasságban, kisgyerek mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban, kisgyerek mellett ti hogyan oldjátok meg az anyagi részét az életeteknek?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a kisgyerekünkkel gyed-en. Én 95 ezer Ft - t kapok, férjem kb ötszörösét keresi.

Általában én megveszem, ami kell a picinek, pelenka, ruha (inkább használtakat) stb.

Ami marad, azt a hitelemre költöm, rezsi egy részére, és a háztartási cuccok egy részére. Hónap vége lenullázom magam. Férjem veszi az ételt. Ugye nekem a fizetésem egy része kiesik, mivel itthon vagyok a picivel. A ti férjetek szokott adni nektek pénzt pl fodrászra, új ruhára, vagy bármire csak úgy? Az enyém ritkán ad (mostanában kétszer is adott, de előtte nem nagyon, csak miután szóvátettem, hogy nem viccből vagyok itthon) ebből a pénzből első körben megveszem a háztartásba szükséges plusz dolgokat, a maradékot (nem sok) meg költöm magamra. Ritkán, de nagyon csúnyán összeveszünk, ilyenkor elhangzik az, hogy nem fog adni pénzt. Szerintetek ez milyen dolog?

Tény, hogy sokat dolgozik, ezt elismerem, ezért elhanyagol minket, minden más fontosabb a családjánál. Azt hozzáteszem, hogy a háztartási munkákból SEMMI részt nem vesz ki, még maga után sem pakol el (pl ruhái, evés után). Annyit kértem tőle, hogy legalább maga után pskoljon el, minden mást én megcsinálok szívesen. A veszekedésekkor ezt szóvá teszem neki, hogy mindent én csinálok, erre ő azt mondja, hogy akkor nem ad pénzt. Komolyan, miért próbál zsarolni? Tényleg etikus ez? Sajnos a baba miatt kevesebb pénzt kapok, így a férjem pénzére vagyok szorulva. A babát mindketten akartuk, de úgy érzem, mintha csak magamnak szültem volna, hiszen én foglalkozom vele csak.

Érdekelne, nálatok mi a szokás, melyik fél mennyire veszi ki a részét a dolgokból. Az anyagiak miatt én ugye nem tudok ugyanannyit beleadni a közösbe, ezért férjem szerint "cserébe" nekik sem kell a házimunkába segíteni.

Kíváncsi vagyok, más családokban ez hogyan működik.


2019. máj. 4. 19:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen férfiaknak levágnám a farkát, hogy több gyereket ne tudjon csinálni. Gusztustalan. Sajnálom, hogy ilyet fogtál ki, de nem volt ilyen már a gyerek előtt is?
2019. máj. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy gyökér,aki rajtad élősködik.


Ha nem fizetnéd a háztartást megnézném hogy veri a mellét a pénzével.


Ott kell hagyni a picsbe,vegyen meg mindent a háztartásába,főzzön,mosson magára, ami meg marad pár 10ezer forintja azt meg kenje a hajára.

2019. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Beszéld meg vele, hogy innentől ő van GYES-en a picivel. Oldja meg havi 95-ből.
2019. máj. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Izabella220 ***** válasza:
100%
Alapból ne haragudj de ez nem normális, ami köztetek van.Ő a férjed.Szültél beki egy gyereket,egy anya legalább 1 vagy 2 éves koráig mást nem nagyon tud tenni mint neveli a gyermekét.Én gyeden vagyok a férjem leadja a fizetését,de mindent megbeszélünk mit veszünk.De ha kell valami szó nélkül megvehetem nem kell az engedelye.Az enyémből megy a házhitel,csekkek.Övéből alap ami kell.A házasság alatt egy a kassza.Nem is értem minek néz ő téged amúgy.De ez h 5ször annyit is keres és mint feleség kuncsorognod kell.Meg még te a sajátodból veszed meg a pelenka stb,hát akkor a férjed hova teszi a pénzét nem értem?
2019. máj. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nő lennék, ilyen külön kasszás dologra, még tévedésből sem vállalnák gyereket.

Egy pár eljut odáig, hogy közös gyerek kell, már gyanús a külön kassza.

2019. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
De azt is megkérdezheted, hogy ő mennyit fizetne egy kisgyermekgondozó-takarító-szakácsnőnek havonta 0-24 szolgálatért.
2019. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Baba előtt előtt én is kb ugyan annyit adtam bele a háztartásba.

Ő mindig azt hangoztatja, hogy megoldja a háztartást nélkülem, ahogy előttem is, szingliként tette (takarítónő). Tény, hogy én picit túltolom a rendet és a tisztaságot, neki a kevesebb is megfelelne. Az a baj, hogy nem tudom elengedni a rendet és tisztaságot, egyszerűen nem érzem jól magam, ha van mosatlan edény, vagy nem csillog a padló. De mivel ketten lakunk - eszünk, a két tányérat meg a két poharat ő is elmoshatná. Arra hivatkozik, hogy fáradt (szellemi munka) és pihenni szeretne. Ami oké lenne, de közben a pénzzel zsarol. Így még félretenni sem tudok. Bölcsődébe még nem akarok beadni a picit, másfél éves csak.

2019. máj. 4. 20:08
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy dologban adok neki igazat, hogy most otthon vagy, ő meg eleve sokat dolgozik, valahol evidens, hogy akkor a háztartást te viszed. Nem azèrt, mert te kevesebbet adsz a közösbe, hanem mert neked jóval több időd van rá jelenleg. Ettől mèg persze maga után el kellene pakolnia.

A pènzügyi kultúrája meg egyenesen gusztustalan. Ott kezdődik, hogy házasok vagytok. Az egy vagyonközössèg is, közös kassza, tök gáz, hogy pènzt kell kuncsorognod tőle alap dolgokra.

Azèrt házasságban, pláne ha már gyerek is van, nem állja meg a helyèt a külön kassza. Nem is èrtem. Gyerek előtt is ez volt? Ezt azèrt át kellett volna beszèlnetek előtte, mert baromi gáz ez a pali.

Ès mi lesz ha újra munkába állsz? Akkor is jóval több lesz a fizetèse, mint a tièd. Majd akkor is minden tennivaló, meg a gyerek a te dolgod lesz, mert kevesebbet viszel haza? Jesszus.

Azt kell, hogy mondjam, nagyon nem a megfelelő emberrel alapították családot.


Nálunk egyèbkènt kezdettől fogva közös kassza van, eleve egy bankszámlára èrkezik a fizetèsünk, mindkettőnknek van kártya hozzá, ès közösen gazdálkodunk.

2019. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szerintetek is fair, hogy mivel én kevesebbet adok a közösbe (ha tízszer ennyi pénzem lenne, azt is beadnám, de sajnos csak ennyit kapok) ezzel arányosan ő semmit sem segít?

Ha mondom neki, hogy kell pelenka, kell a babának ez az bármi, ad pénzt, ezt lehet félreérthetően írtam, tehát bármire ad. Csak én úgy érzem, nekem nem jár több, mivel van hol laknom és van mit ennem. De már kezd elegem lenni, hogy a piciért "cserébe" csak ennyi jár nekem.

2019. máj. 4. 20:14
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

#8 mert neked jóval több időd van rá jelenleg


Te vigyáztál már kisbabára?

2019. máj. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!