Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tolerálható kérés, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tolerálható kérés, hogy menjünk el mindketten szűrésre egy új párkapcsolat elején?

Figyelt kérdés

szeretnék elmenni a párommal közösen szűrésre: HIV, egyéb nemi betegségek kiszűrésére, köztük a méhnyakrákot okozó vírusét, aminek a férfiak csak hordozói, de a nőknek adják át, és mi betegszünk meg.


Párom ezt furcsának találja, 3 hónapja ismerkedtünk meg, még nem volt szex, mert én nem akarom másképp ezt elkezdeni.


Két bnőm is meghalt méhnyakrákban, és volt AIDS-es ismerősöm is, aki belehalt.


Továbbá neki előttem volt már 6 nővel szexuális kapcsolata, nekem eddig 2 férfival.


Természetesen mindenképp gumival védekeznénk, de az nem írja felül egy ilyen vizsgálat fontosságát.



2019. aug. 17. 23:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%

Én is elmentem vérvételre komoly kapcsolat előtt, mivel előtte csináltam pár hülyeséget, és utána nem is tudtam nyugodtan lefeküdni senkivel még óvszerrel sem úgy, hogy nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy nem teszek benne kárt, a szerelme életét meg főleg nem akarja elrontani az ember.


N

2019. aug. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
29%

"akkor olvass utána, hogy az óvszer mitől véd, mitől nem, másrészt nem tinikről, hanem felnőtt emberekről van szó" - Kérdező, azt kérdezted, tolerálható-e?

Én meg leírtam férfiként, hogy magát az std-szűrést tolerálnám, de ezt a hármat együtt semmiképp. Bocs, de ennyire még Nagy Katalin cárnő sem volt parás a szifilisz dühöngése idején...

Persze jogod van így tenni, csak találd meg azt a férfit, aki - pont, hogy felnőtt emberként - belemegy ezekbe együtt.

2019. aug. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
25%
Ha nincs HPV védőoltásod azonnal adasd be magadnak. Addig ne kezdj vele semmit. De ezen kívül igazad van.
2019. aug. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
Alapnak kellene lennie, hogy az emberek rendszeresen eljárnak szűrővizsgálatokra. Elég szomorú, hogy ezt külön kérni kell.
2019. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%

"Ha nincs HPV védőoltásod azonnal adasd be magadnak. Addig ne kezdj vele semmit."

Na, ehhez képest:

"A lányok/nők akkor is védettek lesznek a HPV ellen és az azzal kapcsolatos betegségek ellen, ha nem kapják meg a vakcina mindhárom dózisát?

Erre a kérdésre a válasz még nem ismert, így nem tudjuk, hogy mennyire védettek azok a lányok/nők, akik csak az első vagy az első kettő dózist kapják meg. Éppen ezért nagyon fontos, hogy az oltási programot minden esetben befejezzék.


Milyen rendben történik a vakcina beoltása?

A HPV-vakcinát 3 dózisban adják 6 hónap alatt. A második és a harmadik dózist 2 illetve 6 hónappal az első oltást követően kell beadni, mely a szakorvosoknál és háziorvosoknál kérhető."


Na de sebaj, aki kibírt 3 hónapot szex nélkül egy új kapcsolatban, az ugye simán kibír még hatot... sőt, inkább 9-et, lévén épp országos hiánycikk a vakcina...


Ez már kezd rosszabb lenni a "szűzen az oltár elé" vallási tébolynál... mindegy, mindenkinek magánügye, hogy mit csinál, nekem a legtöbb 3 hét volt, amit szexre vártam, de akkor még tizenéves voltam... felnőttként az első szex az első 3 randi valamelyikének programja volt mindig. De nyilván vannak olyan férfiak, akiknek ez így megfelel.... vagy nem jut más nekik...

2019. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ennyi egészségügyi kultúrával rendelkező országban ne várd, hogy ezeket túl sok ember tolerálja.

Itt képtelenek felfogni az emberek, hogy a HPV fertőzés nem irodalmi ritkaság, nem csak azok kapják el, akiken végigment a fél város, és a gumióvszer nem véd meg tőle. A szifilisztől, és a HIV-től annyira nem félnék, az tényleg meglehetően ritka itthon, pláne a normális életet élő emberek körében. De HPV-vel szinte minden fiatal, szexuális életet élő ember fertőzött, és a Chlamydia sem ritkaság, ezeknek pedig sokszor semmi tünete nincs.

Én elég olyan fiatal lányt (értsd: 20-25 közöttit) láttam, akinek már méhnyakműtét kellett, mert gyakorlatilag in situ rákjuk volt a HPV miatt. Sőt, olyan 20 évest is sikerült látnom, akinek élete első partnerétől olyan Chlamydia fertőzést sikerült benyalnia, hogy tályog miatt mind a két petevezetője ugrott. Hát a fogamzásgátlást mindenesetre megoldották. Egy életre.


Komolyan nem értem miért akkora szám ez az egész. Egy vérvétel meg egy kenet és helló. És akkor talán nem lenne több ezer kérdés arról, hogy mit csináljanak a farkukon/puncijukon lévő szemölcsökkel.

2019. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
41%

#16, nem a szűrővizsgálat "nagy szó" - illetve szerintem inkább nonszensz - ebben a kérdésben, hanem a 3 hónap várakozás a szexre, illetve az "utána is csak gumival"

(olvasd el a #7-est)

Ha nekem ezt így együtt előadná egy nő, akkor nem lenne következő randi...

2019. aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
66%
#17 oké, akkor te feküdj össze mindenféle könnyûvérû olcsò cafkával, a te dolgod. (amíg nem adsz át semmi kórságot a másiknak). De bármilyen hihetetlen, van, aki szeretné körülbelül ismerni a partnerét, mielött összefekszenek. Sôt, kapaszkodj meg, az óvszer az egyik leghatékonyabb véddkezési eszköz. Amellett, hogy nagy hatásfokkal véd a nem kívánt terhesség ellen, radikálisan visszaszorítja a nemi betegségek terjedését.
2019. aug. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
62%

#18, mint említettem, mindenki azt csinál, amit akar, a kérdés mindösszesen annyi, hogy talál-e partnert a saját elképzeléseihez. Felőlem ragaszkodhat valaki akár a házasság előtti szüzességhez is, az ő baja, nem az enyém.

"#17 oké, akkor te feküdj össze mindenféle könnyûvérû olcsò cafkával, a te dolgod." - mármint azokra a normális nőkre gondolsz, akik a szextől nem paráznak, hanem élvezik? Vagy azokra, akik felnőtt emberként nem azért keresnek párkapcsolatot, hogy aztán hónapokig várjanak, mire kiderül, hogy szexuálisan egyáltalán összeillenek-e? Ez tudod nem a XVIII. század...

De tök mindegy is, a tény annyi, hogy én senkire se várnék hónapokat...

(azon meg jót viháncolnék, ha miközben a kedves hölgy a tiszteletköröket futja,addig a reménybelije megoldja máshol, másokkal a normális nemi életét)

2019. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen érthető a kérésed, engem nemrég műtöttek rakmegelozo allapottal HPV miatt. Sok sok utánajárás után megtudtam, hogy óvszer sem véd a HPV ellen, sőt egy csókkal is el lehet kapni. Én is ugyanigy kernek tesztet mar,ha szingli lennek es uj parkapcsolatba kezdenek. Viszont ha mar bevallalja a srac azt,hogy fulpiszkalo nagysagu cuccot dugnak fel neki (mert az std es hpvt nem vérből szoktak kimutatni...) , akkor szerintem az elozoeknek igaza van, nem varhatod el azt is,hogy utana gumizzatok. Ha ferfi lennek es ezzel allna elo nekem egy no,akkor biztos menekulnek. Negativ leletekkel mar csak megbizol benne annyira,hogy ne kelljen a gumi is (ami a legtobb nemi betegseg ellen ugysem ved,ha nem csak behatolas tortenik,hanem petting meg oral is,akkor ugyis elkapod a dolgokat,ha gumiztok...)
2019. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!