Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Aki magány enyhítésére és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki magány enyhítésére és örökös boldogság reményében keres párkapcsolatot, mire számíthat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha valaki azért keres párkapcsolatot, hogy magányát, önutálatát enyhítse és abban bízva, hogy a másik szeretete majd őt örökkké boldoggá teszi, mire számíthat? Tehát egyedül nem érzi jól magát, valamilyen tevékenységbe menekül, nem érheti csalódás, ha majd a párkapcsolatban a kezdeti lángolás után elmúlik a rózsaszín köd? Ha jönnek a megoldandó problémák (esetleg párkapcsolati konfliktusok) és már nem kecsegtet a boldogság ígérete? Szakítás, párkapcsolat végén nagyon hamar keres újat és ismét adott a kezdeti boldogság.

2019. ápr. 23. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez a valaki nagyon beteg....

Ennek a valakinek bárki jó.

Egy szerelem ,kapcsolat totál másról szól.

2019. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy egészséges, boldog párkapcsolatod legyen, ahhoz elengedhetetlen hogy szeresd magad, tudd az értékeid, legyen egészséges önbizalmad, és legyél boldog egyedül is mert gondolj bele, kit vonz egy depis ember? Egy egészséges ember is vágyik társa, ez nem is kérdés, de tud boldog lenni egyedül is.

Ha tudod az értékeid,ismered magad, tudsz mit átadni a másiknak ami megtetszik majd neki, és nem egy olyan kapcsolat lesz ahol az egyik rá lesz feszülve, vagy túlságosan ragaszkodó lesz mert mástól várja az elismerést és hogy szeressék őt, aztán az ilyennek általában az szokott a vége lenni, hogy az ember még nagyobb depi esik mert hogy "mégis miért nem vagyok én elég jó? mi hiányzik belőlem?" "miért nem szeret senki, nincs normális kapcsolatom?" azért mert nem szereted és fogadod el magad eléggé. :)

2019. ápr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
100%
A kapcsolatfüggők indáznak, tipikus jelenség. Egyedülállóként el nem tudnák az életüket képzelni, teljesen bekattannának. Hogy mire számíthat, miután elmúlik a köd? Mivel kapcsolatfüggők, így a párkapcsolati teendőket, kötelességeket általában ügyesen végzik, szeretik csinálni, szeretnek párkapcsolatban élni, viszont ha egyetlen lényegesebb paraméter rossz értéket vesz fel a párkapcsolatban, rögvest azon fog járni az agyuk, hogy találni kéne egy jobbat, viszont addig még bennmaradnak, amíg az új nem 100%-ig biztos.
2019. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"...mire számíthat?"


CSALÓDÁSRA!

Párkapcsolatot nem keresni kell, hanem találni :)

2019. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az emberek egy kapcsolatban csak a szórakozást, az odaadást, az érdekességet és a korlátlan mennyiségű szexet látják. Azt hiszik, hogy a leendő párjuk a tökéletesség netovábbja lesz, már előre felruházzák a vágyaikkal. Aztán amikor meg nagy nehezen befut valaki, az elején jön a mesterséges rózsaszín köd, majd a felébredés.


A legjobb az, ha nincs is semmilyen elképzelés, csak éli az ember az életét, és a dolgok megtörténnek a maguk valójában. Én ennek a híve vagyok.

2019. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a partnertől függ. Hogyha valaki olyan partnert talál, akivel összepasszol, szeretik egymást, akkor az alap, hogy boldog lesz mellette. Ilyen az emberi természet, az ember szeretetre vágyik és megfelelő partner mellett boldogabb lesz mellette. Ebbe semmi fura nincs.


Nem értek egyet azzal a mondással, hogy szeresd önmagad, mert ez egoizmus és felsőbbrendűsségi tudat egyben. Annakidején én is ezt a nézetet vallottam kinőttem belőle. Nem kell, hogy utálja az ember saját magát, hanem éljen úgy, ahogy neki tetszik, van egy csomó dolog amivel lefoglalhatod magad.


Bizonyított tény, hogy jó párkapcsolatban az ember boldogabb. Én azért szoktam magam alatt lenni, mert régóta egyedül vagyok és nem olyan nőknek kellek, akik tetszenének. Nem tehetek mást keresem tovább! Viszont ezzel a melankólikus állapotommal nem nagyon tudok mit kezdeni, mivel hiába foglalom el magam akkor is vágyodok viszonzott szeretetre. Minden ember így van ezzel csak tudod sokan szeretnek azzal keménykedni, hogy ők egyedül is tökéletesen boldogok, hát ja felszínen ez látszik belül viszont más a helyzet.


Viszont az igaz, hogy tényleg nem jó az, ha valakivel ismerkedsz, de felruházod olyan tulajdonságokkal, amit csak kitalálsz. Hogyha őszintén ismerkedtek, de tényleg őszintén és nem marketing szerűen, akkor nem lesz ez az eltünő rózsaszín köd effektus. A rózsaszín ködöt azok kreálják, akik felszínesen ismerik meg a másikat és nem szeretetből, hanem érdekből jönnek össze egymással. Rózsaszin köd egy szimbolum annyira nem ismeri a másikat, hogy a ködöt látja azt ruházza fel kreált tulajdonságokkal. Ennek elkerülése mellett ezért mondom azt, hogy az ismerkedés ne legyen olyan, mint egy termék eladás, hanem egy humánus hozzállás a másikhoz és egy őszinte kellemes beszélgetés.

2019. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs örök boldogság.
2021. jan. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem értek egyet azzal a mondással, hogy szeresd önmagad, mert ez egoizmus és felsőbbrendűsségi tudat egyben"


Mert nem érted, hogy mit jelent. Pszichológia egyik alaptörvénye, hogy "önmagunk elfogadása jelentősen befolyásolja a másik emberhez való viszonyunkat, és azt is, mennyire tudjuk befogadni a másik ember szeretetét. Az alacsony önértékelés gátol minket abban, hogy kapcsolatba lépjünk másokkal".


[link]


Milyen jelei vannak az önszeretet hiányának?

2021. jan. 1. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok:

Önismeret, önelfogadás, önszeretet, önbizalom (ami nem egyenlő azzal, amit 6-os írt).

2021. jan. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen ember nem épeszű.

Megragadt a 6 éves gyerekmesék szintjén.

Szavazati jogot nem adnék kb az ilyeneknek.

2021. jan. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!