Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudom, hogy mit érzek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom, hogy mit érzek az exem iránt. Hogyan tudnék erre rájönni?

Figyelt kérdés

3 évig voltunk együtt és nagyon szerelemes voltam belé. De a kapcsolatunk borzalmas volt, rengeteget szenvedtem, betegesen féltékeny volt, bántott fizikailag és lelkileg is, korlátozni próbált mindenben (pl a legjobb barátnőmmel se "engedett" találkozni). A végén már csak én tepertem utána és ő nem is foglalkozott velem.

Nagyon nehezen, de nyár elején úgy éreztem, hogy sikerült elengednem. Megismertem valaki mást is. Vele egy hónapja együtt voltam már.

Nála nem érzem azt a nagyon nagy szerelmet, de több, mint barátság és nagyon jól érzem magam vele.

Az exem egy hete megkeresett és könyörög, ígérget, olyan dolgokat tesz és mond, amire mindig is vágytam. A szívem szakad meg amiatt hogy visszautasítom, de belül tudom, hogy nem változik meg, csak rajott, hogy valakivel boldog vagyok és nyilván mindent bevet, hogy visszamenjek hozzá és ne érezzem jól magam mással. De vajon ez sajnálat vagy szeretet, amit érzek iránta? Úgy érzem, hogy hatalmas teher nekem, hogy megkeresett és azt szeretném a legjobban, hogy boldog legyen, nélkülem. Fáj, hogy neki rossz, bármit is tett velem.

A mostani párommal szakítottam, mert össze vagyok zavarodva és nagyon rosszul érzem magam.


2019. szept. 4. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Ha szakítottál a jelenlegivel akkor mi a kérdés? Dobtad a mostani az ex miatt.

Ergo az ex kell neked. AZ hogy ez most sajnálat vagy szereted vagy megszokás.. az kiderül

Kezd újra vele. Ne legyél olyan mint voltál. LEgyél határozott. Szögezd le a "szabályokat" Jelenleg te vagy előnyben. Ő vagy megérti vagy elmegy. Így látod azt hogy akar változni vagy sem. Bárki tud változni ha van miért/kiért... Az idő sokmindenre jó erre is. Lehet hogy viharos a kapcsolatotok, de attól még lehet hogy lángoló szerelem miatt. Csiszolódni kell..

Nem tudom mik voltak köztetek, de ennyit megér.

A lényeg hogy te ne sérülj lelkileg. KEzdjétek úgy mintha alig ismernétek egymást. Nem egyből már másnap le a ruhát és adj neki, mert rég találkoztatok, mert akkor tuti annyi a kapcsolatnak. Bizonyítson kicsit.


Na puszi és gondold át. ;) 27F (Férj)

2019. szept. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy túl az exeden. Küldd el a búsba és legyél kicsit egyedül,, hogy lelkileg megerősödj. Azért könyörög, mert rájött, hogy még egy ilyen nőt, akin uralkodhar baromi nehéz találni, meg kényelmes vagy, mert ugrasz, ahogy fütyül. Küldd el végleg, mert sose lesz jobb. Összejössz vele, 2 hétig minden szép, utána kezdődik a rémálom.
2019. szept. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha fizikálisan bántott, akkor hülye vagy ha bármit elhiszel neki
2019. szept. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"bántott fizikailag és lelkileg is"


Mit akarsz, hogy még jobban megalázzon, esetleg mazohista vagy?

Komolyan mondom vannak nők akik saját maguknak keresik a problémát!


N

2019. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ez még lemaradt.


"Az exem egy hete megkeresett és könyörög, ígérget, olyan dolgokat tesz és mond, amire mindig is vágytam. A szívem szakad meg amiatt hogy visszautasítom, de belül tudom, hogy nem változik meg"


Saját magad is tudod mi a helyes lépés, de neked az kell aki bánt. Jól látod, nem fog megváltozni, de szereted magad hitegetni. Ismered azt a közmondást hogy "kutyából nem lesz szalonna", ezt jól vésd az eszedbe, mert nemcsak igaz a közmondás, hanem pont egy ilyen nőt menekítettünk ki az ex férje karmai közül, aki azt várta, minden egyes hamis ígérgetés, könyörgés után jobb lesz a helyzete. Nem lett jobb, rosszabb és rosszabb lett.


Ez nem szerelem, csak játszmázás, manipulálás. Tudja, hogy mire vágysz, te pedig el akarod hinni, hogy most igazat mond.

2019. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
Figyi. Te egy bántalmazó kapcsolatban voltál az exeddel. Csoda, hogy volt erőd véget vetni neki és az meg aztán pláne, hogy a bántalmazó ezt szó nélkül "hagyta". Eddig legalábbis. Azt tudnod kell, hogy a bántalmazás egyfajta pszichózis. Egyrészt a bántalmazók sokszor megtévesztésig mutatják egy vérbeli pszichopata jellemzőit: óriási manipulátorok, különös érzékük van arra, hogy letapogassák a gyengeségeidet és azt, hogy mi jönne be neked, aztán ezt a végletekig kihasználják, keresztülgázolva minden humán értéken és érzésen. Az, hogy Te a hatására kidobtad a párodat és most azt latolgatod, hogy szereted-e, ez is a pszichózis része. Még mindig benne vagy abban az agymosásban, amivel a bántalmazók teszik cselekvésképtelenné az áldozataikat. Hiába látod teljesen pontosan, hogy mi motiválja őt, még mindig a hatalmában vagy. Az, amit érzel iránta, az nem sajnálat és nem is szeretet, hanem bizony FÜGGÉS, amit megpróbálsz a fejedben racionalizálni. A bántalmazók előszeretettel választanak maguknak olyan áldozatot, akiben eleve megvan a társfüggőség vagy könnyen kialakítható bennük függőség, könnyen lerombolható az - egyébként is gyenge lábakon álló - önértékelésük. Az áldozat folyamatos piszkálása, külvilágtól való elzárása is éppen ezt szolgálja. Sajnos sem a függőség, sem a sajnálat, sem a szeretet nem egészséges érzelem azok után, amit vele átéltél. Mind azt mutatja, hogy még nem jöttél ki te ebből. Amíg nem kezdesz el komolyan önismerettel foglalkozni, mindig meglesz a veszélye, hogy kifogj egy következőt. Mert ez az egyetlen útja: hogy találj egy számodra működő vezetett önismereti tréninget / pszichoterápiát, ami feltárja azon gyengeségeid gyökerét, amik miatt belesétáltál és 3 évig benne is maradtál egy bántalmazó kapcsolatban. Ezt a kérdést most zárd le, hogy vajon mit érzel. Értsd meg, hogy nem ez a kérdés, az erre adott választ nem Te adod, hanem a manipulált éned. Próbáld meg felderíteni a valós énedet. Kérj segítséget hozzá!
2019. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bántott fizikailag és lelkileg is, korlátozni próbált mindenben (pl a legjobb barátnőmmel se "engedett" találkozni).


Ezek után még kell esetleg neked? Akkor N hajrá, várjuk a hírekben, hogy "közös iszogatás után élettársával szóváltásba keveredett.... Majd előkerült a nagy kés satöbbi...."

2019. szept. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!