Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért baj, ha leendő tudósként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj, ha leendő tudósként elvárom, hogy a párom is hasonló szinten legyen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon sokaknak nem tetszik ez a kérdés, és sokan nagyképűnek fognak tartani, és megkapom majd, hogy milyen ostoba vagyok, de így érzem.


A diploma után mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy megszerezzem a tudományos fokozatot, és ha odajutok, hogy nősülni szeretnék, akkor nem akarok egy olyan nővel házasodni, aki nincs hasonló szinten, mint én. Én sokat tanultam ugyanis, ő meg a középsuli után már hanyagolta a fizikát, kémiát stb. Nekem ez nem tetszik. Sokszor van az, hogy értelmiséginek értelmiségi a házástársa (pl. egy tanárnak szintén tanárnő a felesége), szerintem ez oké.


Most még nincs ennek jelentősége, mert csak simán ismerkedem a nőkkel, bulizok, szexelek stb. De el fog jönni az idő, amikor családot akarok alapítani majd, akkor meg az lesz, amit fentebb írtam.


Értelemszerűen persze, ha nem szerzem meg a PhD fokozatot, leljebb teszem a mércét.


2019. szept. 11. 20:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Figyelj! Igazából nekem (és szerintem mindenkinek) teljesen mindegy, hogy milyen párt keresel magad mellé.

Ha pedig valóban olyan intelligens vagy, mint amilyennek hiszed magad, akkor tudnod kellene, hogy nem számít mit gondolnak mások.


Bocs, de ezen azért felnevettem: "Sokszor van az, hogy értelmiséginek értelmiségi a házástársa (pl. egy tanárnak szintén tanárnő a felesége)"


Eszem ágában sincs lenézni senkit, de azért na...


Mellesleg azzal a kevés élettapasztalattal ami nekem van, sokszor láttam olyat, hogy orvosnak titkárnő a felesége (ez a te elméleted szerint nem egy szint), vagy egy vezető beosztású nőnek biztonsági őr a férje.


Ha a "saját rétegedben" keresgélsz, akkor nagyon leszűkíted a kört és fennáll annak a veszélye, hogy pl.egy egyetemi tanárnő nem talál elég intelligensnek annak ellenére, hogy 2050-ben tudós leszel.

2019. szept. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Azokat az embereket, akiknek tudományos végzettségük van, elismert tudományos-folyóiratokban publikálnak, és a szakma is komolyan veszi, tudósnak mondják. Ebben nincs semmi megbotránkoztató. Tudós szeretnék lenni, de nem biztos, hogy az leszek. Egyrészt meg kell szereznem a tudományos fokozatot, ami vagy sikerül, vagy nem. Ha meg összejön, akkor vagy elismer a szakma, vagy nem. Ha sikerül bejutnom a CERN-hez, már mondhatjuk, hogy elismert. De ez csoda lenne. :D Mindenesetre érzek magamban elhívatást ehhez a szakmához, majd meglátjuk mi lesz belőle. És ha sikerül, akkor hasonló szinten lévő nőt akarok hosszútávú kapcsolatra. Cikinek érezném ilyen szinten, ha ez nem így lenne.


A vélemény meg nem érdekel, inkább arra mutatnék rá ezzel a kérdéssel, hogy a válogatásban nincs semmi rossz. Egy értelmiségi, aki sokat tanult, megteheti, hogy visszautasítson egy olyan nőt, aki abbahagyta a tanulmányait XY dolog miatt, rosszabb esetben meg még egy Hawking könyv sem volt a kezében...


Amennyire észrevettem, majdnem mindenkinek megvan a párja, és a hasonló a hasonlót vonzza. A bulikban a minkszoknyában flangáló, butuska lányok, nagyon cukik, imádok velük villogni. De azt remélem senki sem gondolta komolyan, hogy majd egy ilyet fogok feleségül venni. Ugyanígy nem vennék el egy szektás, tusománytagadó lányt sem. Kizárt.

2019. szept. 12. 07:46
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat amúgy, minden jót, sziasztok.
2019. szept. 12. 08:24
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor értelmetlen a kérdés. Mindenki válogat. Van, aki iskolai végzettség alapján, van aki testsúly alapján, van aki kinézet alapján.
2019. szept. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!