Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyire figyelitek a pénzeteket?

Figyelt kérdés

Én nagyon figyelek rá, bnőm nem annyira.. Nem szórja a pénzt de annyira nem figyeli a lényeg h van mihez nyúlnia ha kell.


Nem törődik vele h minél többet spóroljon..h minél többje legyen ha már sokat dolgozik


2019. szept. 20. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Én odafigyelek, és csak a legszükségesebbekre adok ki pénzt, ami számomra fontos.
2019. szept. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Én egy smucig f*asz vagyok néha és szabályosan rosszul érzem magam, ha vásárolni kell. Viszont ez egy egészségtelen hozzáállás ahogy a páromé is, aki ha lát valamit rögtön meg akarja venni. Dolgozunk rajta mindketten, pl én néha nagylevegőt veszek és elmegyek sminkcuccokat venni amolyan önmagam megajándékozásaképp, a párom meg próbál spórolni
2019. szept. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem illetek össze, ennyi. Ebből idővel csak viták lesznek.
2019. szept. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Mitől lett a válaszom 0%? :O Mi alapján szavaztad le, lepontozó? Vagy nincs jobb dolgod?
2019. szept. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Arra figyelek, hogy a kötelezők ki legyenek fizetve, egy fix összeg megy a megtakarításba, a maradékot meg vagy elverem vagy nem. Nem számolgatom az aprót.
2019. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

# 4


Valószínűleg azok pontozták le a válaszodat, akik vagy nem értik a különbséget a kérdés szempontjából hasznos válasz és közösségi oldalakon és egyéb helyen használt "like" /"tetszik" gomb között, vagy értik, de tesznek rá, hogy ennek megfelelően értékeljenek.

2019. szept. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretek számolgatni, a fél életem erről szólt, de most már nem kell. Hó elején automatikus levonással kifizetek minden fix fizetnivalót (albérlet, telefonszámla, stb, plusz megtakarítás - ez is utalással megy a másik számlámra fizetés utáni napon, amihez nem nyúlok). Így ami marad, azt simán elkölthetném kajára és amire jólesik, néha előfordul, hogy sok mindent foglalok egy hónapban (pl. egyszerre három utazást mindennel együtt), legtöbbször viszont nincs ilyen, nem is szoktam ilyenkor számolni. Szerencsére keresek annyit, hogy évek óta nem kellett ránéznem a bankszámlámra még hó végén sem.

Spórolhatnák sokkal többet is, mint most, de most is sokat teszek félre és ennél többet nem lennék hajlandó, élni, élményeket gyűjteni legalább olyan fontos, számomra még fontosabb is.

2019. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Első és legfontosabb a kötelező költségek kifizetése - lakáshitel, számlák.

Utána lekötöm a megtakarításokat.

A maradék meg "költőpénz.

Szóval technikailag a számlámon a hó végén legtöbbször nem marad semmi. De mivel lekötök nyugdíjmegtakarításba, középtávúba a lakáshitel betörlesztésére, illetve van egy tlejesen elszeparált számlám, amin vésztartalék csücsül, ezért igazából van pénzem mindig szerencsére.

Ha van van mihe nyúlnia vészhelyzetben, akkor tulajdonképpen nincs gond az ő pénzkezelsével sem.

2019. szept. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Derwer ***** válasza:
51%

Én is nagyon figyelek, rakok félre megtakarítást, van egy költőpénz részleg is, stb. Ebből tudjuk fizetni a nagyobb kiadásokat, legyen az egy hűtő, orvos, gyerek, stb.

Amúgy megvan az a talán rossz szokásom, hogy nem szeretek költeni.


A feleségem beosztja a pénzt, jó dolgokra költi, de mindig elkölti. Magát a tartalék képzést nem érzi magáénak, elvan azzal, hogy ha esetleg kifogyna, vagy venne magának egy mobilt, tőlem azért kap kiegészítést. (vaj szívem van, na! :P )


Persze néha vannak konfliktusok, de általában a kettő együtt tud működni, jó ez. :)

2019. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére vagyunk már olyan helyzetben, hogy nem nagyon kell figyelni. De régen sem figyeltük. Ami kell az kell, ennyi. Az, hogy lakásunk legyen vagy bármi ilyen "spórolni kell rá" baromságot megszerezzünk soha nem volt annyira fontos, mint hogy jó életünk legyen tele élményekkel. Soha nem érdekelte egyikőnket sem, hogy 2 vagy 3 év múlva lesz-e autó vagy lakás vagy bármi. Ha el akartunk menni valahova elmentünk, ha meg akartunk venni valamit megvettük. Ha valami kellett nem húztuk a szánkat, hogy jajj hát az az 5 ezer forint csak kéne megtakarításba.

Aki úgy áll a pénzhez, hogy mindig csak gyűjti és gyűjti és spórol újabb értelmetlen, drága dolgokra az soha nem fog igazán élni. Cseszheted a házad ha 5 éve nem volt olyan közös emléketek amire életetek végéig boldogan emlékeztek vissza.

2019. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!