Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok túl hisztis?

Figyelt kérdés

Amit rólunk tudni kell: én 20L, párom 24F. Másfél éve vagyunk együtt, nem lakunk még együtt "hivatalosan", de minden nap találkozunk és együtt alszunk az ő szüleinél általában.


Ő egy nagyon türelmes, kedves, intelligens férfi. Mindig simogat, puszilgat, bókol. Tényleg a gesztusaiból látni, hogy szeret. Mellettem volt minden nehéz időszakomban, mert volt pár mostanság sajnos.

Mindketten most váltunk munkahelyet, az összeköltözés amúgy tervben van már lassacskán, de előbb kell az anyagi biztonság, tehát leghamarabb tavasszal fog ez megvalósulni.


Tényleg egyébként egy tökéletes ember, a világon mindennél jobban szeretem, borzasztóan szerelmes vagyok belé már évek óta, az összejövetelünk előtt is az voltam, mikor még csak barátok voltunk évekig.


Egyetlen "hibája" van, ami nem is hiba, inkább az én hülyeségem. Én nagyon odaadó vagyok a meglepik terén. Mindig veszek neki vmi apróságot, viszek neki kaját, programokat szervezek. Nagyon szeretek kimozdulni, akár csak sétálgatni, kiülni valahova. Ezért általában a programszervezés 90%-a az enyém.


Kicsit jól esne, ha néha ő is ilyen lenne. Tudom, más a szeretetnyelvünk, és itt tényleg nem az anyagiakra gondolok, csak arra, hogy egyszer-egyszer hozzon egy virágot, vagy bármit. Mikor célozgatok neki (pl filmekből), akkor általában utána szokott, de magától nem nagyon.

Volt, hogy egyszer már felhoztam neki, ő elmondta, hogy nem túl "romantikus" típus, minden módon érezteti a szeretetét velem, de nem az a virághozós fajta.


Kérdem én, hogy itt én vagyok a túlságosan mindent akaró, vagy ha ő tudatában van annak, hogy nekem ezek jól esnek, akkor néha néha rávehetné magát ezekre?


Légyszives ne szidós-gonoszkodós kommenteket írjatok. Én beismerem ha én vagyok a túl hisztis, itt tényleg nem tudom eldönteni, hogy kinek van "igaza".

Azt még hozzátenném, neki első komoly kapcsolata vagyok, előttem pár hónapig összejárt egy lánnyal, és ennyi.

Nekem volt már kapcsolatom korábban.


2019. okt. 8. 11:38
 1/7 A kérdező kommentje:
jesszus, így visszaolvasva mennyi szóismétlést letoltam... bocsi mindenkitől, írás közben nem tűnt fel.
2019. okt. 8. 11:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a jó oldalát. Olyan programokat szervezel, ami neked tetszik.
2019. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy te is leírtad, ő ilyen. Valószínűleg egyszerűen nem jut eszébe a virág, az ilyen-olyan apró meglepetések. Te magad is elismered, hogy mindezek ellenére érzed, mennyire szeret téged. Ez a lényeg szerintem. Egy kapcsolat mindenképpen az elfogadásról is kell, hogy szóljon. Ahhoz meg valószínűleg hozzászokott, hogy te vagy kettőtök közül a szervező. Bizonyára jól is csinálod. Esetleg valahogy játékosan be lehet vonni, hogy megbeszélitek, hogy a következő programot neki kell leszervezni.

Hisztis a leírtak alapján nem vagy, legfeljebb, ha rendszeresen veszekszel vele emiatt.

2019. okt. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, veszekedni nem szoktam vele. Nem akarom elveszíteni őt soha.

Ha valaha felhoztam bármi problémát, azt higgadtan 10 perc alatt megbeszéltük mindig, ezt is borzasztóan tisztelem benne, hogy sosem sértődött be, mindig kompromisszumképes volt ő is, ahogy én is.


Kérni nem akarom tőle, hogy vegyen virágot néha. Annak úgy semmi értelme.

2019. okt. 8. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Add meg a telefonszámát, majd én megkérem őt.


Komolyra fordítva a szót, ha ő ilyen akkor nem hiszem hogy meg fog változni. Szerintem fogadd el ezt a "hibáját" és örülj neki, hogy elmegy veled bárhova ha kéred.

2019. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ez elég összetett téma. Szerintem neki ezt meg kell értenie, felfognia, hogy neked az ajándékozás (virág) is a szeretetnyelved része. Nyilván nem túl jó ötlet kierőszakolni, ez egy kényesebb téma. Én csak magamból indulok ki, hogy ha tudom hogy a párom azt mondaná hogy pl simogassam többet, akkor én megtennem, akkor is, ha nekem nem ez a szeretetnyelvem . Mivel figyelek rá. És ehhez így az ego elengedése szükséges . Mert mindenki azt adja általában amire ő maga is vágyik, és nehezen veszi észre ha a másik másra vagy másra is vágyik.


Szerintem nem vagy mindent akaró! Csak van egy igényed, ami által jobban érzed magad. Én tudom mit érzel, sokszor én is átestem és átesek ezen mostanság is. Nyilván hosszú távon nem jó ha nem azt kapod, amire vágysz, de ez idővel alakulhat, aki nagyon szeret annak szerintem vagy annyira fontos hogy virággal is kifejezze azt, de nem mindig lehet siettetni.

Én nagyon bujós vagyok és a párom nem volt annyira az, de általam az lett. Még így is nehéz néha mert nem mindig érzem hogy annyira bújna, mint ahogy én szeretném, de már érzem rajta, hogy miattam változtat és ez pozitív! Ennek szerintem működnie kell mert nem vagyunk egyformák, de nem is azt kérjük hogy változzanak meg, hanem hogy a figyelem egy formáját jobban igenyeljuk és hogy azt adják meg. Remélem idővel majd a párod is "megenyhul", és nem azt fogja látni ebben az egészben, hogy ő nem ez a típus, hanem azt, hogy megadjon valamit , amire a szerelme nagyon vágyik . Ami pedig mindkét fél részéről jó érzést kellene eredményeznie.

2019. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A párom is ilyen.Csak a szülinapomon kapok virágot.

Vannak ilyenek,ha szereted akkor el kell fogadni a hibáival együtt.És amig csak ennyi,addig nincs gond.

2019. okt. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!