Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férfiak szívesebben vannak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak szívesebben vannak együtt hisztis, mindenen megsértődős nővel, mint olyannal, aki inkább higgadtan megbeszéli a dolgot és csak súlyos esetekben akad ki?

Figyelt kérdés

Elsőre biztos mindenki azt válaszolná, hogy neeem, dehogyis. Pedig...


Bevallom, tizenévesen én is ilyen voltam. Érzékeny, csak a számomra tökéletes megoldást fogadtam el, semmi kompromisszum. Ha megbántott a srác, órákig kellett kiengesztelnie és hónapokkal később is felhoztam a témát. Na, akkor hosszú párkapcsolataim voltak, egy-két évesek.


Ezen én már változtattam. Azóta, ha épp van véletlenül egy pár hetes kapcsolatom és olyanokat mond, amik fájnak, inkább magamat nyugtatom, nem őt terhelem vele. Sokkal elnézőbb is vagyok, képes vagyok kompromisszumot kötni. Ha nagyon megbánt, akkor viszont kinyitom a számat. De nem hisztizek. Csak határozottan megmondom, hogy többet ezt nem szeretném átélni, mert nagyon fájt. Ekkor gondolkozik egy kicsit, majd másnap megkeres, hogy szakítsunk.


A barátnőim a hisztis, sértődős típusok. Van olyan, aki azon sértődött meg és balhézott, mert a pasija dugóba került kocsival és 5 perccel később érkezett, meg mert a barátai előtt nem ömleng neki, hogy jaj de szeretlek életem, úgyhogy biztos szégyelli. A pasik ilyenkor persze nem szakítanak, max fenyegetőznek vele, de még azt se, inkább vigasztalják és lepereg róluk minden.


Arra gondoltam, hogy az az oka ennek, hogy egy ilyen hülye pcsa ha épp néhány napig kedves aranyos és normális, akkor jobban megbecsülik és többre értékelik, mint azt, akivel mindig minden jó, csak egyszer hibázott annyit, hogy szólni mert, hogy meg van bántva.


Ti hogy tapasztaljátok?


2019. máj. 19. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Gyerekként én is jobban kezeltem a hisztis lányokat. Nem is volt velük bajom.


Aztán ahogy idősödtem, úgy kezdtem egyre kevésbe tolerálni ezeket.


Ma már a rövid időn belüli második logikátlan hiszti után pápá van a nőnek. Nagy ritkán minden embernél elkattannat a dolog és jöhet valami megmagyarázhatatlan b-romság. Ezt elfogadom és én is képes vagyok ilyenre.

Viszont aki hetente vagy havonta borítja a bilit, annak nincs mellettem helye.


Mivel több és komolyabb elvárásom lett a nők felé, ezért nehezebben (sokkal nehezeben) ismerkedek hosszú távon. Akivel öt éve kapcsolatot is kialakítottam volna, azt ma egy max két randi után elküldöm.


Szeretem hogy kiegyensúlyozott az életem. Csak olyat engedek bele, akire leget számítani. Hisztis gyerekekre pedig nem lehet.


29F

2019. máj. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

A hisztis lányok jobban bejönnek, mert nőiesebbek. Külsőleg és viselkedésileg is.


Az olyan nagyon higgadt lányok olyan pasisak, többségében nem is néznek ki jól. A női hiszti egyébként is tipikus lányos tulajdonság, szóval szerintem nincs vele gond.

2019. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Nos, szerintem, ha soha semmit nem hozol fel a párodnak és ahogy mondtad "inkább magadban rendezed el", azzal tudsz egy olyan képzetet kelteni a férfiban, hogy neked ez a kapcsolat igazából nem jelent semmi komolyat, így veled bármit meg lehet tenni. És ha bármit meg lehet, akkor meg is teszi. Aztán nyilván tesz olyat, amit már nem tudsz tolerálni, ezt megmondod, és ahogy írtad, szakít veled. Mert ő már megörült, hogy veled tényleg megtehet mindent mert csak laza kapcsolatban vagytok, de kiderült, hogy mégse, és ezt már nem tudja elfogadni. Nyilvánvalóan, nem kell mindenért hisztizni, de egy egészséges érzékenység kell azért. Mondjuk, maradjunk a dugós témánál. Késik mondjuk fél órát, mi a reakció? Ahogy az írásodból kivettem, te meg sem szólalsz érte, mintha semmi sem történt volna. Egy kicsit is léhább férfi mit szűr le ebből? "legközelebb 3/4 órát is késhetek, nem fogja zavarni" és lehet, hogy ezek után már törekedni sem fog rá, hogy akkor érjen haza, amikor megígérte.

Aztán lehet úgy is reagálni, ami szerintem a normális, hogy "aggódtam érted, legközelebb hívj fel kérlek ha ilyen van". És akkor a férfi felhív majd és törekszik rá, hogy időben veled legyen.

Meg persze a hisztit is ki lehet csapni, de abból egy idő után minden férfinak elege lesz.

Szóval szerintem nem jó az, hogy semmi sem zavar téged, olyan, mintha nem is érdekelne igazán a másik és a kapcsolatotok.

2019. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem szeretem a sztoizmust a rezignáltságot és a érdektelenséget, viszont annál inkább a céltudatot, a vehemenciát, szenvedélyt és a "tűzről pattantságot". Ebben pedig benne is van a válaszom.

És ha kifejezetten a sértődékenységet nézem akkor az is inkább pozitív, hisz ezzel provokálja ki azt, hogy törődjek vele, hogy udvaroljak, hogy érdeklődjek és a kedvében járjak.

Sokkal pozitívabb dolognak élem meg ha a másik beavat minden ügyes bajos dolgában, engedi hogy a támasza legyek, mint ha kő keményen a sarkára áll és megoldja a dolgait egyedül, vagy legalábbis megpróbálkozik vele. Az dög unalmas.

2019. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3.: akkor rosszul vetted ki. Szólok, ha bánt valami, de ami nem olyan, hogy megér egy veszekedést, akkor inkább magamban rendezem. Én se szeretek napokig vigasztalni valakit indokolatlanul, ezért feltételezem, más sem és inkább nem hisztizek fölöslegesen. De régen olyanon is megsértődtem, hogy mondta az exem, hogy a simsben a házat szerinte máshogy kellett volna építeni, vagy ha önhibáján kívül bent kellett maradnia a suliban, mert betettek plusz egy órát és emiatt később tudtunk csak találkozni. Vagy ha az ő szülei gazdagabbak voltak, mint az én szüleim és jobb telefont vettek neki, azt is rajta vertem le, mintha ő tehetne róla.


De ahogy elnézem a kommenteket, jobb, ha visszatérek ezekhez és szétszedem a srác idegrendszerét, különben nem is nő vagyok, hanem pasi. :D Aki nem mellesleg csúnya is... Látjátok, én is meg tudok sértődni, csak naivan azt hittem egy ideig, hogy jobb, ha a szerelmemet nem terhelem ezzel.

2019. máj. 19. 14:27
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Hát igen, kérdező, ebben sajna nincs logika, de tényleg megfigyelhető egy ilyen tendencia.

És szerintem is valahol ott van a kutya elásva, hogy ha egy lány hisztizik, akkor olyan mint egy durcás kisgyerek, akit megbántottak, és még ha elsőre idegesítő is az indokolatlan kirohanása, utána már akkor is csak az elesettséget látják benne. Az elesetteknek meg szükségük van egy megmentőre.

Ellenben te érettebben kezeled a helyzetet, amit lehet, magadtól oldasz meg, hogy ne terheld vele a másikat, de ebben az esetben - még ha apróságokról is legyen szó - valamilyen szinten kizárod a másikat az életedből. Plusz, ha mégis szólsz, azt is keményen, a határokat meghúzva, ellentmondást nem tűrően teszed (hozzátenném jogosan), viszont ezzel a férfi oldalról - látszólag - nem nagyon lehet mit kezdeni. Tudomásul veszi vagy nem. És itt vége is a történetnek.


Én sem örülök neki, hogy ez többnyire így működik, de nem lehet mit tenni, mint keresni valaki olyat, akinek vonzó az önállóságod.

2019. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A hisztis csajosabb. A hiszti is az érzelemkimutatás egy fajtája, ráadásul intenzív és egyfajta gyengébbséget üzen, a hiszti alá rendeli magát a nyugodtabbnak.


A higgadtabb, megfontoltabb, határozortabb viszont szilárdabb, erősebb, férfiasabb, ami a hisztisebb férfiaknak sok lehet vagy "konkurenciát", dominanciájuk sérülését érezik.

Ettől gyengébbnek érezte magát.

2019. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én komolyan nem gondoltam volna, hogy ilyen válaszokat kapok, de szerintem inkább felkötöm magam, azzal jobban járok. :D


Tehát ha egy elviselhetetlen, minden apróságba belekötő, egy hétig duzzogó ovis kislány vagyok, az a mellettem lévő embernek megdobogtatja a szívét, azonnal el akar venni feleségül és soha egy percre se magamra hagyni. Ha viszont éretten kezelem a dolgokat és ha nem sértődök meg azon, hogy nem akkor vett levegőt, amikor én akartam, hogy levegőt vegyen és inkább normálisan megbeszélném a konfliktusokat, akkor rögtön elszáll az összes eddigi érzelme és többet nem áll fel rám, mert férfinek tekint.


Oké, én is ezt látom a környezetemben, de most meg is erősítettetek. Valaki esetleg adna valami tanácsot, hogy min sértődhetnék meg a legközelebbi kapcsolatomban? Csak mert már nem akarok újabb szakítást, házasságot és gyereket akarok, csak így tarthatom meg a férfit! :D

2019. máj. 19. 17:40
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Utálom a hisztis lányokat. Nekem olyan kell, akivel közösen mindent meg lehet oldani. Nekem ez jelenti a kapcsolat gerincét. F/20
2019. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért érkezett tényleg egy-két olyan komment, aki nem támogatja ezt a stílust.


Egyébként köszi a válaszokat, akkor is, ha nem értek vele egyet, sokat tanultam ma!

2019. máj. 19. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!