Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom bipoláris, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nightlover kérdése:

A barátom bipoláris, nem tudom, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
A barátom apukája meghalt mikor 13 éves volt (3 éve), neki kellett a családfőnek lennie, azóta sem tudta rendesen feldolgozni. A családja (az anyukája és nővére + további nem legközelebbi rokonaik) nem kezelték túl jól a helyzetet. Kb egy évig nem sokkal ezután egyedül kellett laknia, a nővére kiment külföldre, az anyukájának új párja lett. Az akkori barátnője pedig megcsalta a legjobb barátjával. Emiatt, hogy mindenki elhagyta, nem mer kötődni az emberekhez, nagyon bizonytalan lelki dolgokban, nem találja magát. Az elmúlt években alkohol és drog függő is volt- mára már nem az. Egyébként intelligens, érett srác. Mikor megismerkedtünk, tele volt energiával, pozitívnak tűnt, életvidámnak . Majd nem sokkal rá ez teljesen ellentétébe fordult. Eddig is tudtam, mi az a bipolaritás, és rá szinte minden tünet illik. Találkozok vele, szinte alig tud mozogni a lehangoltságtól, rá két órára viszont pörög, feldobott, izgatott. Nem ez az első eset, hogy egy közelállóm depressziós, és én vagyok az egyetlen aki segíteni próbál neki. Az egyik legjobb barátom szintén évek óta mélydepressziós. Szeretem őt, de nem tudom, elbírom-e hosszú távon ezt a súlyt. Talán önzőségnek tűnik, de nem akarom elviselni ezt a súlyt. Nem akarok szakítani vele - csak megoldást szeretnék, hogy ne egy olyan kapcsolatban legyek, amiben érzelmileg tönkre megyek. Nem szeretnék leszívható energia lenni. Nem tudom mit kellene tennem. Mikor a "jó" periódusában van, olyan érzés mintha rátalálnék önmagamra benne, Ő az első ember aki úgy érzem, megért. (nem igazán illeszkedek a korosztályom közé) De a mély időszakaiban mintha "megragadnánk" egy szinten, szinte alig tudunk beszélni egymással. Megkérdeztem az egyik közeli barátját és ő is egyetért velem a tüneteit illetően. A barátom azt mondja, csak akkor érez bármi mást a fájdamon kívül, ha velem van. Van valaki, akinek a párja/hozzá tartozója hasonló problémákkal küzd? Tanácstalan vagyok.

2019. okt. 13. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképp forduljatok szakemberhez! Azonnal! De neled fel kell szivnod magadat, mert ez nem lesz egyszerű menet. Evekig is tarthat a kezelés és lehet, hogy gyógyszer nélkül nem os fog mar menni, de eut a szakember majd megmondja.
2019. okt. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg arra nem gondolt hogy segítséget kér? Talán egy pszichológus tudna ebben neki segíteni. Megértem hogy szereted és mellette szeretnél lenni, viszont fontos hogy ő is megértse hogy sem neki, sem pedig a közelében élő személyeknek nem jó ez az állapot.
2019. okt. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól otthagyták a kiskorút. Hétvégére se lehetett anyukájánál? A másik hogy a legjobb barátját is elveszítette. Van még másik hasonlóan jó barátja? Jól összejött neki minden. Valami segítség kell az biztos.

Kutyája van? Néha nagyon jól tud jönni ilyenkor, ezt látom hasonló sorsúaknál.

2019. okt. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem feltétlenül biopoláris személyiségzavar, de számos mentális problémával küzd. Ezekkel nem fog tudni egyedül megküzdeni és bár fontos, de önmagában kevés egy támogató társ. Forduljatok szakemberhez (pszichológus).
2019. okt. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem párom/hozzátartozóm küzd ilyesmivel, hanem én, és valóban csak pszichiáter által felírt gyógyszerrel vagyok képes viszonylag (a saját kereteimen belül) normálisan funkcionálni.
2019. okt. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tini kapcsolatok...

Amúgy pszichológus.

2019. okt. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor lehet segiteni rajta,ha ő is együttmüködik.Forduljatok szakemberhez
2019. okt. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!