Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem érzelmileg az anyukájával él, fizikailag velem. Hogyan lehet ezt a helyzetet megoldani?

Figyelt kérdés
Van két kisgyerekünk, külföldön élünk. Minden alkalmat (oviszünet, Karácsony) megragad feleségem, hogy az anyukájával töltse, és általában töbet is beszélget vele, mint velem. Velem nem is igazán beszél az érzelmeiről, most hogy belegondolok, sosem beszélt igazán. Ezeket a Mo-i hazautazásokat nem irigylem tőle, mert legalább feltöltődik. Viszont az bánt, hogy most pl. az egyik gyerkőc szülinapját ami október végén lett volna, előrehozta és ott ünnepelte meg, hogy anyukája is részt vehessen rajta. Én meg kint vagyok, dolgozom egyedül - értük, és nyilván nem lesz itt megünnepelve külön is születésnap... Meg a Karácsonyokat is általában Mo-n szeretné tölteni az anyukájánál. Nincs benne a "mi vagyunk egy család" érzés, hogy ezeket a belsőséges ünnepeket együtt éljük meg mi négyen (az anyós nélkül, hogy hogy nem érzem még a levegőben is az anyós jelenlétét). Pedig azt gondoltam, aki gyereket szül, már felnőtt és levált a szüleiről érzelmileg. Kb most így élem meg a családunkat, hogy vannak a gyerekek+ő+az anyukája, meg az anyagi biztonság miatt szüksége van gondolom rám is. És ez nem túl boldogító érzés így. Akinek van hasonló tapasztalata, pláne férfiként, leírná mit érdemes és kinek tenni?
2019. okt. 18. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ezeket beszeld meg vele. Ebben semmi kivetni valo nincs, azonkivul hogy kirekesztve eled ezt meg. De ha ennyire nem szoktatok oszintek lenni egymashoz, nemcsodalom hogy az anyujaval dumalja meg a dolgokat. Lehet neki lenne erre igenye, de neked eddig nem volt,
2019. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Talan hianyzik neki erre nem gondoltal?

Ahol tobb generecio el egy fedel alatt ott mi van?

En is kulfoldon elek es neha nagyon nagyon hianyoznak a szuleim , en is beszelek anyukammal minden nap es ha tehetem hazamegyek hozzajuk. Nem erzem hogy ez egy nemnormalis dolog lenne .

2019. okt. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Válaszaitok alapján tényleg én lennék mégis fordítva bekötve?

Komolyan azt a normális, hogy a saját anyukáját előnyben részesíti a családi ünnepek alkalmából a saját férjével/gyerekei apjával szemben?

2019. okt. 18. 16:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Csaladi unnepeket ?

Az anyukaja is a csaladja .. sztem a fel sztorit irod ki, nem hiszem h karacsonykor osszeszedi a cuccat es csapot papot otthagyva hazamegy az anyukajahoz. Gondolom Te is hibatalos vagy ,miert ne lehetne egy olyan csaladi korben unnepelni ahol a szulok is ottvannak???

2019. okt. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

Őket látja ritkábban.. Miért kell a család érzést ünenpekhez kötni? Miért nem lehet meghittséget varázsolni egy szimpla hétköznap? A legtöbben az ünnepekre vesznek ki szabadságot, ilyenkor tud igazán együtt lenni a tág család is, persze, hogy szeretne hazamenni és persze hogy az anyukája is szeretné látni őt és az unokáit, ilyenkor a legpraktikusabb. Ez természetes. A baj inkább ott van, hogy te csak ünnepekkor látod meg vagy érzed át a családozást és miért ne tarthatnátok kétszer szülinapot? Ki sértődne meg érte? Vegyél egy tortát és díszítsd fel a házat mire hazaérnek. Teremtsd meg a meghitt család hangulatot otthon is, akkor talán veled is többet fog beszélni.


Ui: jól sejtem hogy neked nincs jó kapcsolatod a szüleiddel?

2019. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én tíz évig bírtam, nem, a család ti ketten vagytok és a gyerek. Anyuka az anyuka, hálásak vagyunk, neki, szeretjük, de a dolgainkat a férjünkkel, feleségünkkel beszéljük meg.
2019. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!