Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem nem tudok kibontakoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem nem tudok kibontakozni mellette, hogy változtassak rajta?

Figyelt kérdés
Tanulni akarok, 28 éves vagyok, nincs gyerek, 6 éve vagyunk együtt. Most végre beiratkoztam egy tanfolyamra, de úgy érzem csak gátol benne. Pici garzonban lakunk, 1 szoba konyha. Gyakorlatilag nincs privát szférám. Állandóan hiányzik az "énidőm". Túl sok időt töltünk együtt. Egyszerre dolgozunk egyszerre tartózkodunk otthon. Nyilván a rózsaszín felhő már nincs meg. Éljük a hétköznapi céltalan életünket. Én ki akarok törni, komolyabb munkát akarok végezni tenni akarok a magasabb színvonalú életért. Ő neki ez teljesen jó ahogy van. Itthon nem tudok mellette tanulni, pedig nagyon fontos lenne számomra (butának érzem magam). Ha azt mondom neki, hogy akkor elmegyek könyvtárba és ott tanulok, akkor meg húzza a száját. Úgy érzem túlnőttem a kapcsolatunkon. Úgy gondolom ezért mennek tönkre a kapcsolatok, mert ellehetetleníti az egyik a másikat, úgymond sakkban tartja. Tudnám tovább ragozni, de talán majd lentebb.

2019. okt. 18. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
De ne foglakozz azzal hogy huzz a szajat. Csinald a dolgod. En is voltam igy- en a konyhaban tanultam.
2019. okt. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetek össze, ennyi a történet. Písz béke mindenkinek. Párod mit dolgozik, hogy nem akar fejlődni?
2019. okt. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Próbálok nem foglalkozni vele, de azért zavar. Zavar az, hogy páromként nem támogat. Nem tudom, hogy mi értelme van így vele lennem. A konyha az egybe van a nappalival. Nagyon pici a lakás, gyakorlatilag 1 légtér van. A fürdő meg kb. mint egy szekrény.
2019. okt. 18. 16:42
 4/12 A kérdező kommentje:
A párom operátor 1 gyárban. És én is.
2019. okt. 18. 16:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés hogy mivel is van bajod igazából. Azzal hogy nem tudsz tanulni (mellesleg ha te lemész könyvtárba tanulni de neki nem tetszik, szard le, felnőtt emberként hadd döntsd már el hova mész) vagy magával a kapcsolattal?

Nem látom be hogy az ember a párját jó dolgokban (mert ez az) miért nem támogatja.

Neked kell eldöntened mit akarsz, de én nem lennék együtt egy olyan emberrel (nem is barátkoznék ilyennel, a környezetembe se engedném be) aki lehúz engem, nem támogat a pozitív fejlődésben, visszatart.

2019. okt. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Elmegyek attól függetlenül a könyvtárba. De zavar az "előjáték".

Hát pont ez az, hogy lehúz. Pedig most tényleg nagy a lendületem, de úgy érzem: 2-őt előre 1-et vissza.

Gondolkozom a szakításon, de ott vannak az anyagiak. Nem tudok fenntartani 1 lakást egyedül. Valahol meg élnem kell. Az is megfordult a fejemben, hogy azért akarok ennyire tanulni, hogy többet keressek és végre megszabaduljak tőle is. Pedig a motivációm fő eleme az, hogy nem érzem magam okosnak.

2019. okt. 18. 16:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen helyzetben voltam ő elvolt a maga kis világába én meg törekedtem mindig a jobbra ez nem tetszett neki nem támogatott lehúzta az életkedvem úgy is mondhatnám némi irigység is volt benne nem tudott örülni a sikereimnek.Majd szakítottunk és teljesen kicserélődtem,jobban érzem azóta magam.Inkább egyedül mint egy szar kapcsolatban.
2019. okt. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát valahogy éreztem, hogy sajnos nem vagyok egyedül a problémámmal. Hatalmas lépés lenne számomra a szakítás. Úgy érzem, erre még nem állok készen. Valahogy annyira a sulira, meg az önmagam változtatására akarok koncentrálni, hogy nem akarok a szakítás meg az anyagiak miatt aggódni. Talán majd, ha lelkileg és anyagilag jobban összeszedem magam.
2019. okt. 18. 17:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Kollégium? Szülőkhöz költözés? Mással összeköltözés?
2019. okt. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szülők az esélytelen, kollégiumra nem vagyok jogosult. Esetleg vki idegennel tudnék összeköltözni. Hiába aki szegény, nemtörődöm családba születik annak ez jut.
2019. okt. 18. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!