Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Menyire működhet egy párkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyire működhet egy párkapcsolat, ha a srác egyetemet végzett, jól keres, a lány tanulatlan, egyszerű 6 órás minimálbéres munkája van?

Figyelt kérdés

Tetszik a csaj, azért érdeklődöm :)


Huszonévesek, a srác egyetemet végzett, jelenleg vezető állásban van egy informatikai cégnél, és kb. nettó 500-at keres (tanultabb, és okos).

A lánynak csak érettségije van, és 6 órában irodai asszisztens (kb. minimálbért keres).


Mennyire működhet egy ilyen párkapcsolat? Az alábbi szempontok szerintem rontják az összképet:

-A srác szülei gazdagok, új kertes ház, anyuka ügyvéd, apuka saját cég (tapasztalatom szerint az ilyen szülők jobb társat szánnak a gyereküknek, és ezt sokszor éreztetik is).

-A srácot a munkahelyén hasonló korosztály, fiúk és lányok vegyesen, egyetemet végzett informatikusok veszik körül (mindenki jól keres, vannak közös témák, vannak közös programok).

-A lány zárkózottabb, szűk szavú, amúgy is nehéz vele beszélgetni, nincsenek nagyon barátai, informatikához nem ért (nem nagyon jár el a barátja munkahelyi összejöveteleire).

-Pár éve vannak együtt, jelenleg albérletben laknak (gondolom itt azért felmerül, hogy ki mennyit dolgozik, ki mit fizet).


Hogy látjátok? Tapasztalatom szerint ilyen helyzetekben előbb utóbb valaki félrekavar... vagy az anyagi szinten vesznek össze.


2019. okt. 19. 21:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Semmi köze hozzá senkinek, legyenek boldogok.
2019. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez nem ezen mulik.... en orvosin vegzek mindjart, a baratom okjt vegzett csak es irodai munkat vegez (igaz, az evek alatt lepett elore es mar jobb poziban van, de egyeteme nincs.) oszinten rohadtul nem erdekel. baromi intelligens, csomo temaban tajekozottabb mint en (orvosi mellett pl nincs idom annyira torivel, irodaolommal, politikaval foglalkozni, amik pedig szerintem inkabb kepzik az alapmuveltseg reszet es adnak hozza ahhoz, ki mennyire jo beszelgetopartner), felnezek ra. o is felnez ram mas kvalitasaim miatt. nem huzzuk vissza egymast hanem inspiraljuk, orulunk egymas sikerenek es buzditjuk a masikat ha nem jol alakult valami.


raadasul a sracok alt nem erzekenyek arra sem, ha nem annyira ambiciozus a lany, meg ha szereted es komoly lesz belole, akar miattad is donthet ugy hogy tanul valamit, ami erdekli. nem ert az infohoz? hat amugy az infosokon kivul a legtobb embernek rohadt unalmas az info, mar bocs. en se varom el a baratomtol, hogy a herpes encephalitisekrol beszelgessem velem, es nem is igazam zavar. van ezer mas temank, nem akarok meg a szabadidomben is orvosi dolgokrol beszelni.


nekem inkabb ugy tunik, hogy teged magadat zavar a dolog, de probalsz kifogast keresni, hogy a kornyezeted miatt. le akarod beszelni magad a lanyrol. ennek igy semmi ertelme, ne kabitsd.

2019. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%

Sajnos igazad van.

A srác úgyis kinövi a lányt.

Többet akar.

Össze nem fognak veszni,simán kirakjam a csajt.


Bár tényleg senkinek semmi köze hozzá.

2019. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

2-ea te vagy a 100-bol az 1 százalék.


Sajnos a rózsaszín köd általában elmúlik.

2019. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Mivel én is egyetemet végeztem, jo allasom van, hasonlo szintet elvarok a paromtol is, persze nem arrol van szo, hogyha nincs diplomaja, akkor szoba se jöhet az illetö, hanem hogy legyünk egy szellemi szinten, jokat tudjunk beszélgetni, és ö is keményen dolgozzon, tanuljon, fejlessze magát mint én. Nekem eleve nem szimpi az, ha valaki egy okj-t, szakmát se tud elvégezni, és én szintén a szakmunkásokat is sokra becsülöm, ha sokat dolgoznak. Eleve fura, hogy a csaj csak 6oraba dolgozik. Persze abszolut a magad érzéseire hallgass, csak azt mondom, ne csodalkozz, ha nehanyan ezt furanak talaljak. De ha szereted éa boldg vagy, kit érdekel ki mit mond, nem?:)
2019. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Te a srác vagy?


A leírásból úgy tűnik, mintha egy másik férfi lennél, aki arra vár, hátha szabad lesz a lány. Vagyis reménykedik, hátha nem működik a jól kereső, egyetemet végzett úri fiú és a szürke kis érettségizett lány kapcsolata.


Nos, azt írod "pár éve" tehát TÖBB ÉVE együtt vannak, jelenleg albérletben laknak.

Ennyi idő alatt kijött volna, ha a jövedelmi vagy a társaságbeli különbségek problémát okoztak volna. Kijött volna az is, ha a fiú szülei meg akarták volna fúrni a kapcsolatot (vagy ha akarták is, eszerint teljesen hatástalanul).

Elvileg hosszú távon, gyerekvállalás után, 10-15 év múlva tönkremehet a kapcsolatuk, de egyrészt ez se biztos, másrészt ez akkor is előfordulhatna, ha (most) mindenben összeillenének.

Tény, hogy van egy asszimetria a kapcsolatukban, de nem szükségszerű, hogy ettől elromoljon. A párkeresés amúgy is "zsák a foltját" jellegű dolog. Pl. a vezéregyéniség nem okvetlen egy másik vezéregyéniséggel jön ki jól, mert akkor meg a két dudás nem fér meg egy csárdában.

A szülők meg lehet, hogy úgy állnak hozzá, hogy látják: boldog vele a fiuk, és nekik (nagyon helyesen) ez a legfontosabb.

2019. okt. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

A csaj lehet, h jobb, mint a srác, csak ennyi. :)


Az egyetem semmit nem jelent. Az EQ is az IQ aránya a döntő. Nos, egyetemi végzettség nélkül is lehet vki IQ-ilag fejlett, ill. EQ meg szinte egyéni adottság ill. szociális (javarészt családi hozott minta), mely idővel fejődik. Komplex dolog.


Magyarul, lehet, h a csaj újít, ..., sőt. A papírok jól mutatnak, de semmit nem érnek a valós életben. Csak jelzés értékűek. Az igazi ember a való életben mutatkozik meg, és az nem státuszokban fog megmutatkozni... :)

2019. okt. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló! Jó olvasni a te történetedet. Nálam sajnos nem jött össze a „csoda”.

Én is orvostanhallgató vagyok és egy vendéglátóssal szerettem volna komolyabbat kialakítani. De ő visszautasított,mondván teljesen mások a céljaink,az anyagi és családi hátterünk,az érzelmi és intelligencia szintünk.

2019. okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nekem sem elsore jott ossze :) meg gimiben jottem ossze a volt baratommal, o a vasutnal dolgozott szakmunkaskent. mar az se tetszett neki, hogy egyetemre megyek, es mindig gondunk volt ebbol, hogy vizsgaidoszakban nem erek ra stb, kisebbsegi komplexusa lett... aztan vegul szakitottunk, en is tettem hulyesegeket, o is, de most egy okjs lannyal van es szerintem egesz boldogok. bar azota is irogat. de ugy hiszem jo ez igy.
2019. okt. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
FÉRFI esetében ez nem gond, "srác" estében igen.
2019. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!