Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Menyire működhet egy párkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyire működhet egy párkapcsolat, ha a srác egyetemet végzett, jól keres, a lány tanulatlan, egyszerű 6 órás minimálbéres munkája van?

Figyelt kérdés

Tetszik a csaj, azért érdeklődöm :)


Huszonévesek, a srác egyetemet végzett, jelenleg vezető állásban van egy informatikai cégnél, és kb. nettó 500-at keres (tanultabb, és okos).

A lánynak csak érettségije van, és 6 órában irodai asszisztens (kb. minimálbért keres).


Mennyire működhet egy ilyen párkapcsolat? Az alábbi szempontok szerintem rontják az összképet:

-A srác szülei gazdagok, új kertes ház, anyuka ügyvéd, apuka saját cég (tapasztalatom szerint az ilyen szülők jobb társat szánnak a gyereküknek, és ezt sokszor éreztetik is).

-A srácot a munkahelyén hasonló korosztály, fiúk és lányok vegyesen, egyetemet végzett informatikusok veszik körül (mindenki jól keres, vannak közös témák, vannak közös programok).

-A lány zárkózottabb, szűk szavú, amúgy is nehéz vele beszélgetni, nincsenek nagyon barátai, informatikához nem ért (nem nagyon jár el a barátja munkahelyi összejöveteleire).

-Pár éve vannak együtt, jelenleg albérletben laknak (gondolom itt azért felmerül, hogy ki mennyit dolgozik, ki mit fizet).


Hogy látjátok? Tapasztalatom szerint ilyen helyzetekben előbb utóbb valaki félrekavar... vagy az anyagi szinten vesznek össze.


2019. okt. 19. 21:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csakis a két emberen múlik. Nagy tapasztalattal még nem szolgálhatok, csak két hetes a dolog, de azért leírom az én “történetemet”. Mi is huszonévesek vagyunk. Nálunk én vagyok a lány a gazdag szülőkkel. Még nem végeztem el az egyetemet, végzős vagyok. Sosem volt szerencsém a szerelemben, soha senki nem fogott meg úgy igazán, szimpátiánál, általános szeretetnél többet nem nagyon éreztem bárki iránt is azok közül, akikkel ismerkedtem. Mindig is magamat okoltam érte. Válogatós (bár inkább igényes) is voltam, lelki problémáim is voltak, tele voltam gátlással. Két hete megismertem egy nagyon különleges férfit. Visszafogott, szerény, udvarias, figyelmes, kedves, jóképű, nagyon jó humora és hatalmas szíve van. Szerelem volt első találkozásra. Ő sosem járt egyetemre, egyszerű, külön végzettséget nem igénylő munkája van. Amikor beszélgettünk, életemben először mozdult meg bennem valami úgy igazán. Öntudatlanul feltettem magamban a kérdést, hogy hol volt ő eddig (na igen, kissé messze is van sajnos 😏). Ahogy ismerkedünk, olyan érzések ébrednek bennem, amik eddig teljesen ismeretlenek voltak. Egyébként tájékozott, intelligens férfi, fejlett érzelmi intelligenciával, ezek egyébként sem a diplomához köthető dolgok. Amikor hozzánk hasonló anyagi helyzetű fiúkkal, férfiakkal ismerkedtem, soha senkiben nem fogott meg semmi úgy, még idővel sem, mint most benne, rögtön. A családom hozzáállását most nem elemezném, az megérne egy külön misét :)

Szóval semmi nincs kizárva, ha őket egymásnak teremtette az ég, akkor együtt is lesznek, te ne akarj közéjük furakodni és szétbombázni a számodra talán irracionálisnak tűnő, de valójában talán tökéletes kapcsolatukat.

2019. okt. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
4%
Minek neked ez a csaj? Megengedheted magadnak, hogy eltartsd?
2019. okt. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
6%
Attól függ, hogy a srác azért tanult-e mert megtehette/a szülei erősködtek vagy mert tényleg olyan ember aki sokat akar kihozni az életéből, egzisztenciát építeni stb. Én úgy gondolom, hogy aki fejlődni akar, felépíteni valamit az olyan társat fog keresni aki hasonló gondolkodású és meg lehet ezt tenni vele közösen. Aki olyan személyiség, hogy ki akar hozni valami komolyat a saját életéből annak nem lesz hosszú távon vonzó egy olyan aki abszolút nem törekszik erre. Azt persze nem tudhatjuk, hogy a lány mennyire törekszik az előrelépésre tehát ennyiből akár még működhet is.
2019. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
27%
Működhet, sok pasi szereti a butább nőket sajnos, nem veszélyezteti az egóját.
2019. okt. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem biztos, hogy a lány butább azért, mert csak érettségije van.

Szerintem egyébként a kérdező egy csaj az egyetemről, aki ráhajtott a pasira és abban bízik, hogy nem lesznek sokáig együtt, mert a lánynak nincs magasabb végzettsége.

2019. okt. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Régen szerelmes voltam a csajba, csak egy családi tragédia miatt messzire kerültünk egymástól, és eltelt pár év, de az a típus akivel szívesen terveznék hosszú távra...


Nem szimpatikus a srác, amolyan karrierista típusok, aki folyton új, jobb munkahelyet keres, költözködnek, és szerintem ezért sem fog működni a kapcsolat.


"céljaik" - Mit érthetünk célok alatt, mi lehet egy ilyen srác célja az életben?

Feltételezem előbb utóbb külföldön akar majd munkát vállalni (mert jön egy jobb lehetőség), és gyanítom akkor kezdődnek majd a problémák, mivel a csaj családcentrikus, és angolul is csak 2 szót tud...


Vagy a jelenlegi munkahelyén összeismerkedik egy hasonló gondolkodású csajjal - azért valljuk be, arra is komoly esély van :)


Amúgy én (a felesleges érettségimmel) jól menő vállalkozó vagyok, és nem igazán érdekel, hogy a barátnőm mit dolgozik, ezen a téren nincsenek elvárásaim - meg amúgy is az a nagy túlélő típus vagyok, aki vesztes helyzetben érzi jól magát, mert az nem unalmas, lehet küzdeni :)

2019. okt. 20. 17:12
 17/17 anonim ***** válasza:

Ez alapján hiába várod hogyaz öledbe pottyan a leányzó...

Ha összejöttek,akkor annak oka volt, ha szét is mennek valamikor,

valamiért,az még később lesz.

Kijöhet az ilyen különbség egyébként a felek közt,de szerintem

csak évek múlva...és nem mindenkinél akkor sem.

2021. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!